13 Reasons Why [Netflix]

(mahmut de) #83

iki bölüm izledim 13 bölüme zorlamışlar gibi geldi. çocuk cidden niye bu kadar yavaş dinliyor anlamadım. gidiyor ona bunu soruyor dinlesene arkadaş

(Arif Yalım) #84

dizinin bizi içine soktuğu depresif moddan nasıl çıkıyoz ? tamam yapımcılar başardı ağzımıza sıçtı. bizi depresif moda soktu eeee . bari sonunda biraz olumlu bişiyler elimize verseydiniz :frowning:

(Mert Çetli) #85

İkinci sezon gelicek mi , gelirse nasıl bir konu işleyecekler biliyor musunuz ?

(Tufan Uzun) #86

Kitapta 1 gecede dinliyormuş sanırsam uzatmak için yapılmış bir şey muhtemelen

(Eray | I can save the world alone) #87

Gelecekmiş. Nasıl bir konu işlerler bir açıklama yapılmadı ama Tyler üzerinden olabilir.

(Umur) #88

Bu adamın yorumlarını ciddiye alan mı var hala?

(İrem) #89

Kitabını daha önce okumuştum dizinin çıktığını duyunca tekrar okudum. Dizinin ilk bi kaç bölümünü izledim ama sanırım kitaba çok bağlı kalınmamış gerçi izlerken daha anlaşılır olmak adına yapılmış olabilir ama bi şekilde kitaptakiyle uyumlu olabilirdi gibi geldi. Sözün özü kitaptan sonra izlemekten çok hoşlamadım

(Erdi Küçük) #90

Efsaneye göre CS, normal ya da sezaryen değil de, Zeus'un şakağından yetişkin halde ve at kuyruğuyla beraber çıkarak doğmuştur. İlk sözlerinin de "Abi Yunan mitolojisi dediğin Zeus'un karıya kıza sarkmasını anlatıyor anca, ÇÖP" olduğu rivayet edilir.

Muhitin Muhit Arşivi!
(büşra) #91

Sekizinci bölümün sonundan yazıyorum. Bu Amerikan liseleri neymiş ya böyle full drama. Biz de en çok sınıf ses yaptı diye müdür yardımcısı sınıfa gelir bağırırdı.

-Allah aşkına biraz hareket ya, çok ama çoooook yavaş ilerliyor
-Clay biraz daha özgüven lütfen
- Hannah yalan söylüyor olabilir mi basketçi çocuk kağıdı atmamış?

• Sonunda Tony'nin olayı neymiş öğreniyoruz
  • Diğer "kötü" karakterlerin de aslında neden böyle olduklarını anlıyoruz Alex'e çok üzüldüm mesela...

(öğnkü) #92

Zach aslında kesedeki kağıtları atıyordu ama en son Hannah onun için not bıraktığında Zach bıraktığı notu aldı, Hannah'da onu takip etti ve Zach elindeki kağıdı buruşturup atınca Hannah'da onun için bıraktığı notu attığını sandı. Yani Zach aslında kesedeki kağıtları alıp atıyordu ama Hannah'nın onun için bıraktığı notu atmamıştı. O ortaya çıktı. Hannah sadece yanlış anlamıştı son kısmı.

(Enes) #93

Bütün hayatı. (Bu cümlenin sonuna eklenebilecek en güzel kelime budur :smiley: )

(öğnkü) #94

Bence bu kadar genellemek çok yanlış olur ya. En başında yaşadıkları sebep oldu bu yanlış anlamalara :confused:

(Enes) #95

Kesinlikle katılmıyorum :slight_smile: , insan yaşadıklarından ders alabilen bir hayvandır biz ise bu hikaye de yaşadığı onca olaya rağmen inatla ders almayan alamayan bir hayvanı ve yaşanılanlar sonucunda ( ki bunların çoğundan kendi hatası inanılmaz boyutlar da ) kendi hayatına son veren az gelişmiş beyin yapısına sahip insan evriminde bir sonraki aşamaya geçemeyen yada beyinsel gelişimi 13 yaşında durmuş neredeyse 18'inde ki bir ergeni izledik. 18 yaşında ki biri hala ergenlik dönemindedir buna okeyim ama Hannah benim izlediğim dizi de 13 yaşında ilgi ve sevgi bekleyen, hayatın sadece kendisi için çok zor olduğunu düşünen ve hayatın adil olmadığını anlayamayan bir sümüklüydü o yüzden ben bu diziyi Iron fistten daha az beğendim nedeni de basit şöyle söyleyeyim ' abi diğeri yumruk attı o yani ' :smiley:

Diziyi beğenenlere lafım yok ama ' Marthayı kurtar ' kürekle seyircinin suratına bok atmaksa bu dizi de ' o bok öyle atılmaz böyle atılır ' dercesine her yerimize bok attı.

(Geçen gün tekrar batman v supermani izledim bir yere kadar gerçekten çok okey sindirebiliyorsun ama belli bir aşamaya gelince kaşıma , gözüme bok sürülmüş gibi hissettim )

(Oozaru) #96

Clay'in, Tyler'in çıplak fotoğrafını yayması şahane bir hareketti.

(büşra) #97

Onuncu bölümün sonundan yazıyorum bu diziyi Pretty Little Liars yapacaklar at fava bekle. İkinci sezon onayı da almış zaten, Hannah bi yerlerden çıkıp gelirse şaşırmam. Film olabilecek kadar kısa bir hikayeyi uzattıkça uzatmışlar çünkü. HADİ ARTIK BİR ŞEYLER OLSUN diye parçalıyorum kendimi ekran başında. İkinci sezonu hayatta izlemem.

(Mert Nuhuz) #98

@boklukirpi Onceki postlariniza spoiler efekti koymamaniz diziyi izlemeden once buradan fikir almaya calisan insanlari olumsuz etkileyebilir. Lutfen dikkat edelim.

Dizi çöp bu arada. Bu diziyi izleyip depresyona girebilcek kadar basit ve boş bir hayatim olsaydi keske. Giden 13 saatimin arkasindan bir tane yakarim , baskada bir sey gelmez elimden.

Izlemeyin , izlettirmeyin.

(Eray | I can save the world alone) #99

ONAY GELDİ

(Hakan) #100

(Oozaru) #101

Çok yavaş ilerliyor. 5.bölümde ara verdim.

(Oh Cap'n My Cap'n!) #102

Herkesin görüşü kendine tabi. Ama ben hayatımda beni bu kadar etkileyen bir yapım daha izlemedim. Çok güzeldi ya. "Çiçek gibiydi" Ağladım, güldüm. Dün gece ikinci kez bitirdim. Ve yine ağlattı. Belki ben sulugözümdür :slight_smile: izleyin arkadaşlar izleyin.