13 Reasons Why [Netflix]

(Yusuf Ç. Eser) #103

Yeni Sezonda alex in intiharını onun anlatımıyla dinleyeceğiz bence hatta bu sefer teknoloji değişir heralde (kaset yerine başka bişey daha 90 lara uygun) bu da benim 2. Sezon tahminim olsun. Tutarsa ne alâ.

(Mustafa) #104

Diziyi dün bitirdim.Tartışmasız bana göre en başarılı sahne intihar sahnesiydi.Kaç defa izledim bilmiyorum.Dizi hakkında da yiğitcan çok güzel açıklamış bence ama banada laf düşerse demek isterim ki dizinin başında bayıldığım sonunda sinir olduğum karakter hannah.O nun yüzünden çocuk da kendini o kadar kötü hissetti sinir oldum yani.Hem çocuğu kov hem de onu suçla falan.Nedir yani bu tiripler nesin,kimsin anladık sorunların var evet önemli ama çocuğun suçu ne.Sinir oldum yani.

(korhan) #105

Az önce bitirdim diziyi. Evet gereksiz uzadığı yerler var, bazı yerlerde sıkabiliyor ama güzel noktalara parmak basmış ve gerçekten önemli konuları yaratıcı bir şekilde dile getirmiş.
İntihar sahnesinde kanım dondu. Kendime gelemedim bir süre. Hannah'nın yalnızlığı ve savunmasızlığını çok iyi anladım. Başka koşullarda ben olabilirdim o küvetteki, siz de olabilirdiniz. Gerçekten üzgünüm şu an. Dizinin popülerliği bir işe yarar umarım.

(Zeynep) #106

7 kaset vardı 7.sinin bir yüzü boştu. Clay tarafından dolduruldu

(Overpowered Matter Core) #107

Benim dizi konusundaki fikirlerim Yiğitcan ile aynı.
Sübjektif olarak da kitabını daha başarılı buluyorum.

meramı ifham:13 reasons why

(Cain) #108

Wtf

(Ataberk ) #109

Bu haberi görmemiş gibi yapabiliyor muyuz?

(Damla Kılıç) #110

Diziyi sabaha karşı bitirdim ve bitirdiğim andan itibaren neden bu kadar üzüldüm diye düşünüyorum. Epey etkilendim kabul. Ama 2.sezon muhabbeti bi miktar büyüyü bozdu diye düşünüyorum. İlk bölümden beri mutlak bi sona doğru gittiğimizi biliyoduk sonuçta böyle her şeyin havada kalması, cık olmadı.

(Hakan) #111

(Jeff Bridges ) #112

Belirli bir yaş kitlesi ile hoş bir bağ kurabilmesi dışında pek de bir büyüsü olduğunu düşünmüyorum dizinin. Dizinin bütün gizemlerini ilk bölümden önümüze koymuş olmaları diğer bölümler hakkında merak edebileceğimiz şeyleri kısıtlamış bence. Ellerindeki konuyu 13 bölüme dağıtmada biraz sıkıntı yaşamışlar bu da dizinin temposunu büyük oranda düşürmüş. Övgü hakkımı karakterlerden yana kullanmak isterim çünkü gerçekten çok güzel yazılmış ilginç karakterlerdi her biri. Karakterler ve yaptıkları gerçekten insanı intihara sürükleyebilecek şeyler olduğundan dizi genel bir tutarlılık kazanıyor. Dizinin en çok övgü alan tarafı da bu galiba gördüğüm kadarıyla ama olayların bölümlere dağıtılma şekli diziyi 5. ve 6. bölümlere doğru sıkıcı bir hale getirdiğinden karakterlere olan ilginiz de gittikçe azalıyor. Daha iyisi yapılabilecek ilginç bir dizi bence, ikinci sezonu kulağıma çok alakasız gelse de bir göz atmakta sakınca yok.

(Sabrina Fairchild) #113

Bence 13RW izleyen bi insanın bi şeyleri önemsemesi o kadar da kötü bir şey değil, şu "Ne kadar iyi davranış varsa yerin dibine batıralım." düşüncesinden nefret ediyorum.

Ha 13RW izleyip önemsiyormuş gibi davranmaktan bahsediliyorsa, tamam.

(Umur) #114

Evet konu buydu asdgsad

(Y.F Apple Guru) #115

İlk bölümü izledim çok merak uyandırıcı ve soundtrack seçimleri hoş. ben sevdim gerek konuyu, gerekse çocuğun oyunculuğunu.

(Nope) #116

@Visums her şey o adamın suçu :frowning: Hocanın suçu ve o lanet Brys mı ne haltsa onun

(Eray | I can save the world alone) #117

2. Sezona 7 yeni aktör katılmış.

(.) #118

Ee önceki yorumların devam ediyor mu? :sweat_smile:

(Nope) #119

Olsun bazı yerler de gene arkasındayım ama özellikle son 2 bölüm ciddi manada sinirlendim. Son kasetşn hoca çıktığını öğrenince :frowning: hocasın ulan sen

(.) #120

Yok işte dediğim gibi hikayeye parça parça bakıldığında yaşananlar pek önemli gözükmüyor. Ama yaşayan kişinin yaşı ve tüm olaylar birleştiğinde hak veriyorsun karaktere. Olan bizim oğlana oluyor işte arada.

(Nope) #121

Oda bir şey yapmamış la yani onun yerinde olsam bende kendimi kötü hissederdim ama diğerlerin yanında çok azmış gibi duruyor ayrıca iyi hoş 2. sezon gelecek de nasıl yani?

(Eray | I can save the world alone) #122

Mahkeme ve yarım kalan olayların devamını izleyecekmişiz. Dizinin yeni bir anlatıcısı olacakmış.