13 Reasons Why [Netflix]

(.) #123

O sadece elçi olsun ve olayları büyütsün diye yazılı kasette. En büyük pişmanlığı iste. Orada kendini suçluyor daha çok.

İkinci sezonda mahkeme ve fotocu çocuğun okulu basmasını falan görücez işte. O kısımlar işlenmedi daha.

(Eray | I can save the world alone) #124

(Nope) #125

Bir de Alex ölmedi demi ? En son komada mı kriz demi öyle bir şey dedi müdür. Milley öldü falan demiş. Kafam karıştı.

(Nope) #126

Anladım ama keşke farklı kişilerle farklı olaylar anlatılsaydı.

(Eray | I can save the world alone) #127

Ölüp ölmediğine dair bir bilgi yok yeni sezonda öğreneceğiz.

(.) #128

Valla onu True Dedective de yaptılar benim açımdan pek tatmin edici değildi. Öyle olurda ki Hanna da olmayacağı için abartı bir övgü olmayacağı takdir de izlemem diziyi.

(Nope) #129

Bakalım ama bence 2. sezon 1. sezon kadar etkileyici olmayacak ama AHS gibi bir şey olsaydı her sezonu farklı ama bazı oyuncuları değişmeyen daha iyi olurdu.

(Büşra) #130

13 Reasons Why - Ölmek için 13 sebep Diziyi izlemeden başroldeki kızın öldüğünü bilerek izledik. Bu daha çok kızın nasıl yada birisi tarafından mı öldürüldüğünü onu çözmek gibi merak konusu olan senaryo gibiydi. iki üç bölüm kişileri tanıtma seyirciye tanıştırma gibi geçti sonra konu sıkıcıydı Tek merak ettiğim Clay Jensenın kasetiydi. O yüzden diziyi izledim. onu da 11.bölüme koymuşlar dizi izlensin diye diziyi izlerken ne olmuş olabilir ki dedim çünkü 11.bölüme kadar hiç sebep bulamadım. Yabancı okuldaki ögrenciler bizim okuldaki ögrencilere göre daha zalim olabilir ama ölmelerine sebep olucak kadarsa okul yönetiminin kendilerine çekidüzen vermeleri değişmeleri gerekir. Beni en çok son iki bölüm etkiledi. Bryce den nefret ettim. Justin ve jessica ya acıdım suçladım. Alex’si çok sevdim bilmiyorum çok tatlı 2.sezonu merak ediyorum.

(Arda Berk) #131

İzleyen çoğu arkadaşım intihar edicekmiş gibi konuşmaya başladığında insanlara önermeyi bıraktığım dizi. 2. Sezonu bekliyorum gerçi ne anlatıcaklarını merak etmiyo değilim

(Gizem) #132

Bence hiç 2.sezona bulasılmamalıydı.Farklı konusu olan bir gençlik dizisiyken sıradan bir gençlik dizisi olacak

(Arda Berk) #133

Başka bi okulun konusunu işleyeceklermiş başta ama çok tutunca devam ettirme kararı almışlar

(Gizem) #134

Bir diziyi daha fan kitlesi yüzünden kaybettik desene :confused:

(Arda Berk) #135

Keşke tek sezonda bitip akılda güzel kalsaydı

(Torrhen) #136

Hannah Baker adlı sorunlu bir kızın kaçınılmaz intiharını anlatan vasat dizi. Ne olmuş da intihar etmiş diye iki günde oturup bitirdim bütün bölümlerini. Hannah’ın tecavüze uğraması dışında elle tutulur tek bir sebep yok. O olaya da bildiğin kendi ayaklarıyla gidiyor. Bu kız şu ya da bu şekilde intihar edermiş zaten. “Mektuplarımı neden aldın, bana neden dur demedin…?” gibi ultra kezbanus, boş sebepleri sezon boyunca intihar sebebi diye yedirmeye çalışmışlar. Sonuna da “lan dur bunlar olmadı heralde” deyip tecavüz olayını koymuşlar. Fazlası yok. Onun dışında sınıf içi klikler, liselilerin birbirleriyle iletişimleri v.b konular için bir şeyler söylenebilir.

(Arda ) #137

Basit şeylerin bile buyuk sonuçlara yol açabileceğini anlatiyor. Bu yuzden de bu diziyi izleyen genç arkadaşlarin davranişlarina dikkat etmesini sağlayabilecek gayet guzel bir dizi bence.

(Arda Berk) #138

Olay kabadayılık gibi bişeyin ne kadar kötü sonuçlar doğurabiliceğini anlatmaya çalışıyo bence anlatmaya çalıştığı alt metini iyi veriyo seyirciye.

(Hakan) #139

(biraz ekşın) #140

Ölmüş gitmiş neyini farklı bekleyeceğiz.Bildiğim kadarıyla alternatif senaryo yapılmayacak,olayların devamını göreceğiz.En fazla flaschbacklerde görürüz kadını.Neyi farklı olabilir acaba? :face_with_raised_eyebrow:

(I hope they remember you) #141

Sezon2 tarihi belli mi acaba?

(biraz ekşın) #142

Kesin bir tarih yok ortada fakat 2018 ilkbaharda çıkacağı tahmin ediliyor. Ne kadar doğru bilemem.