13 Reasons Why [Netflix]

(I hope they remember you) #143

Bir de benim şöyle bir kuşkum var. Şimdi ilk sezon çok güzel izletti kendini bize. Artık kitap öyküsü bitti sanıyorum. İkinci sezonun tamamen senarist uydurması olacağına dair bir kaç söylem de kulağıma ilişti. Dizi kötüye gidebilir mi?

(I hope they remember you) #144

Bana bir kez daha lise hayatının ne kadar pislik olduğunu göstermiş oldu.

(Taylor Swift Fanboi) #145

İlk sezonda kasetleri dinleyenler bazı yerlerde “yalan söylüyor bu böyle olmadı” falan demişti. Hatta Clay bile benzer bir şey söylemişti. İkinci sezonda bunlara yönelik flashbacklerle Hannah’ı aşırı beyaz bir karakter olmaktan çıkarıp gri bir karaktere çevirebilirler. Bence ilginç olabilir böyle bir şey yaparlarsa.

(Büşra) #146

(civ) #147

Hannah bad girl olsa bile ölenin arkasından kötü konuşulmaz umarım 2.sezon sövmemize yol açıp günaha sokmaz

(Umur) #148

Çöp Vol.2

(Dilay) #149

Kötü olacağına çok eminim nedense ama napalım Justin Prentice için izleyeceğiz yine…

(Arda ) #150

Olmamiş. Ilk sezon genel olarak ‘çok iyi’ değildi belki ama ben bir gençlik dizisi olarak yaptiklari işi sevmiştim. Fakat ikinci sezon yapmalari tam bir hata

(Büşra) #151

Bir sezonluk senaryoyla iki sezon yapmaya çalışmaları zaten hata. İlk merak edilip izlendi. Şuan ikinci sezonu pek merak etmiyorum. Kız hala ölüyse ne olabilir flashback olarak gözükücekse sıkıcı olur.

(Sinan Cem Aslandoğan) #152

Dışardan bakınca konusu çok vasat duruyor ama biraz izleyince insan anlıyor güzelliğini. Psikolojiyi çok iyi işlemiş. Özellikle sonuna doğru kaç defa ağladım hatırlamıyorum.

(falanfilan) #153

4.bölüme falan geldim fena işlemiyor diyebilirim finali iyi bağlarlarsa cillop gibi olur. İkinci sezon lafları duydum yukarlarda öyle bir şey yaparlarsa bokunu çıkarmış olurlar bence.
Bu arada müzikler çok iyi şu ana kadar.

(Hakan) #154

Hadi bakalım.

( ◉) #155

Bu diziyi izlerken aşırı bir suçluluk duygusu oluşmuştu bende. Ya benim de davranışlarımdan bu şekilde etkilenen insanlar olduysa diye. Sizde de oldu mu bu durum?

Bir de;

Sizde duygusal/sözlü şiddet intihara sebep gösterilebilir mi?

• Evet.
  • Hayır.
  • İntiharın bahanesi olmaz.

0 oylayan

(Hakan) #156

(Gizem) #157

Buna hayır diyen kişilerin daha kaygısız/umursamaz (bilmeyerek de olsa) olduğunu düşünüyorum çünkü biz farketmesek bile bazı sözler karşımızdakileri çok etkiliyor

( ◉) #158

13 yaşında 2 çocuk düşünelim. Çocuklardan biri diğerini laf kavgasında toplum içinde rezil ediyor ve rezil olan(!) çocuk gidip intihar ediyor. Ergen kafası bu olmayacak şey değil.

Bu durumda diğer çocuk katil midir?

Bu dünyada tırnağı kırıldığı için ağlayan kadın da var çocuğu öldüğü için ağlayan da. Vicdanımızı karşımızdaki kişinin etkilenip etkilenmemesine göre mi ölçeceğiz? Ya saçma sapan şeylerden etkileniyorsa? Şarkılarını eleştirdiğin çocuk/ergen şarkıcılardan biri eleştirilere dayanamayıp intihar ederse kendini suçlu hisseder misin?

İnsanların iç dünyalarını, nelerden etkilendiğini bilme ihtimalimiz olmayabiliyor çoğunlukla.

• Şahsen benim Hayır deme sebebim, insanlar fiziksel şiddete karşı koyamadığı için uğruyor. Ancak sözlü şiddetle en zayıf insan dahi başa çıkabilir. Kendini geliştirdiği takdirde tabii ki.

(Bat of Gotham or Muhit) #159

Keşke insanlar intihar etmeyi bi seçenek olarak görmese.Yani intihar etmek gibi bi seçeneğin de olduğunu düşünecek kadar zorlanmak,ne bileyim çok kötü.

(Hakan) #160

(Gizem) #161

İlk sezonun ekmeğini yiyecekler gibi duruyor. Beğenmedim

(Umur) #163

İntiharın bahanesi olmaz diye bir sık koyduysan seçeceğim şık o olacaktır. Kimse kusura bakmasın ama genelleme yapan bir cümle ve çok da doğru bir cümle.

Onun dışında, duygusal/sözlü şiddet intihara sebep gösterilebilir. Ancak bu intihar için bir bahane demek değildir. Demeye çalıştığım şey şu, toplum tarafından dışlanan tip insanlar çok fazla, bu insanlardan birisi genel olarak dışlandığı bir toplumda yaşıyorsa, bu şiddete aşırı maruz kalıyor demektir. O da intihara sürükleyebilir ama bunu bahane olarak gösterip intihar edeni mesih haline getirmek… Hiç sevmediğim bir olay.

Korkak ve umursamaz insanlar intihar eder. Etrafındakileri ve kendisini umursamayan birisi inithar eder yani. Kalkıp polise, psikoloğa, onu sevenlere gitmeye korkan kişi intihar eder. Yoksa yapılabilecek tonlarca şey vardır intihardan önce hele ki olay duygusal/sözlü bir şiddetten ibaretse daha da fazla şey var.