2017-18 NBA Sezonu

(Ercan Berber) #1470

Neyse abi lotteryi kazanırız.

(Ataberk ) #1471

20.sıralardan yeni Kawhi hayırlı olsun.

(Ercan Berber) #1472

Playoffa kalamazsak ilk 14 garanti, sıralama sonradan belli oluyormuş. Sistemi tam bilmiyorum.

(Ataberk ) #1473

Değişiklik yapıldı sistemde,ben de tam takip edemedim.

(kısaca gökyüzü...) #1474

Lotteryde daha kötü derece yapan takımların şansı daha yüksek artık. Önceden en kötü dereceye sahip takımın ilk sırayı alma olasılığı %25’ti ama kademeli olarak diğer sıralardaki şansı daha azdı ve ilk 5 sıradan seçeceği garantiydi sadece. Yeni sistemle beraber en kötü dereceye sahip takım ilk 4’ten seçebilecek.

İlk 3 sıranın yüzdeleri eşit olarak dağılıyor, devamında da kademeli olarak azalıyor. Sırf bu eşit dağılma durumu yüzünden dâhi bu yıl takımlar çok daha erken saldı ligi. Şu anda 20-25 civarında galibiyeti olan ve Playoff için iddiası kalmayan Chicago, Robin Lopez ve Justin Holiday’i oynatmadığı için ceza aldı NBA yönetiminden. Tanking önlenmeye çalışılıyor ama pek işe yaradığını düşünmüyorum.

(Berkay Küçük) #1475

Allahım Doncic için hazırlık yapıyor olalım nolur.

(Kırık Ağaç) #1476

Doncic gibi bir potansiyel, çok daha iyi koçların olduğu takımlara gidebilse keşke.

(Berkay Küçük) #1477

Hoiberg’e bayılmıyorum ama Markkanen Doncic ikilisi çok verimli olabilir gibi geliyor bana yanlarına bir çok tamamlayıcı parça var takımda zaten.

Atlanta en çok ilgilenen takımlardan biri onlardan daha iyi bir seçenek olduğumuz açık.

(Umur) #1478

Chicago’ya gideceğine bari Dragic’in yanına gitsin.

(Berkay Küçük) #1479

Miami’nin 1.Tur Draft hakkı yok.
Doncic ilk 5 içinde seçilecektir.
Anlık Mock Draft tablosu bu şekilde.

Bulls yapılanan takımlar arasında en güvenilir seçenek bence.

(Umur) #1480

Knicks de olur. Bulls da olur. Gerisi olmasın.
Nefretlik mock draft.

(Umur) #1481

:man_shrugging:t3:

(Kırık Ağaç) #1482

Bir Lakers taraftarı olarak Doncic’in bir mucize olup Celtics’e gitmesini çok isterdim.Stevens’ın elinde bir Doncic düşününce bile ıslandım. :grin: Gerçekçi olursak en iyi seçenek bence de Bulls.

(Berkay Küçük) #1483

Brad Stevens’in elinde ben de parlarım bence.
Sayende tüm gün bunu düşleyip muhtemelen Hawks’ın Doncic’i seçeceğini hatırlayıp hüzünleneceğim.

(Kırık Ağaç) #1484

Stevens’ın elinde CS bile ortalama bir oyuncu olabilir. :smile: Benim merak ettiğim drafttan sonra Doncic dogru tercihler yaparsa NBA deki gelmiş geçmiş en iyi Avrupalı oyuncu olabilirmi? Bence o potansiyele Porzingis’ten daha çok sahip.

(Berkay Küçük) #1485

Nowitzki ile karşılaştırmak için çok erken.

(Kırık Ağaç) #1486

Tabii ki çok erken ama potansiyeli olduğunu kimse inkar edemez.

(Berkay Küçük) #1487

Doncic’e acayip inanıyorum ben. Bugün şampuan reklam panosunda gördüm gururlandım. Ama o annesinin söylediği gibi sadece oyununu oynarken eğlenen bir çocuk. Avrupa olarak gözümüz altın çocukta tabiki.

(Kırık Ağaç) #1488

Avrupa şampiyonasına kadar Doncic’in hırs eksikliği olduğunu düşünüyordum. Bu yaz ki performansını görünce, senin gibi ona olan inancım tavan yaptı. Gitmeden önce 1senede olsa Obradoviç’le de çalışsaydi Nba de süper star olabilecek altyapıya sahip olabilirdi.

(Berkay Küçük) #1489

Real Madrid’i yıl boyunca Euroleague’te taşıdı. Takımındaki sakatlıkların ardından 19 yaşında Euroleague Mvp performansıyla oynamak ve takımını yarışın içinde tutmak büyük iş. Geçen sene Final Four’da sahayı kendisine dar eden Fenerbahçe’ye kendi evinde 20 sayı attı.
Bu yılı fiziksel ve mental olarak dolu dolu geçiriyor. Fenerbahçede bu kadar gelişemeyebilirdi belki de.
Şu an sakatların dönmesiyle rolü değişti ve adapte olması zaman alıyor tabi performansı düştü ancak toparlayacaktır en kısa zamanda.