Açık Uçlu Sorularınız 📋

(Umur) #3216

Ölümsüzlüğü bulan ben neden bu kadar geç kaldı, diye düşünüyorum. Ölüm, asla değişmez demiyorum. Ölüm dediğin şey doğuştan gelen bir hastalıktır, yenilebilir ve yenilecektir diye düşünüyorum. Bu evrende olmazsa, başka bir evrende… Çünkü paralel evren dediğin an, her olasılık gerçek oluyor.

(Umur) #3218

Louis’in 3:00’a kadar bahsettiği mild racism hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce çoğu insanda olan bir durum mu? Olması normal ırkçılık kadar kötü bir şey olarak düşünülebilir mi?

(Kürşad the Falcone) #3219

Irkçılığın hedef alınan ırkın mensuplarına negatif bir etkisi olduğu kadar tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Yani ırkçı düşüncelere sahip birinin faaliyetleri karşı tarafa fiziksel şiddete, sözlü hakarete, hakir görmeye ya da çeşitli alanlarda kötü muameleye maruz bırakıyorsa bu düşünceler zararlı. Yani hoş değiller, ama zararsızlar. O yüzden kafada dönen böyle ufak düşüncelerin fazla zararlı olduğunu düşünmüyorum. Bu durum yine Louis C. K.'in “of course, but maybe” skeci gibi.

(Witch-Dentist of Muhit) #3220

Dün bi’ diyetisyene gittim, kendim için değil, adam o kadar güzel dizayn etmiş ki ofisini, inanamadım. Orjinal araba modellerinden tutun, çiçeklere kadar ve her montajı kendi yapmış ama özellikle "ananas"ı çok sevdiğinden, her şeye bi’ ananas eklemiş, logosuna bile. duvarında, küllüğünde, her yerde ananas vardı, ince şekilde ama rahatsız etmiyor.

Şimdiiii, sizin bir ofisiniz olsa bu şekilde logolaştıracağınız ve kullanacağınız şey ne olurdu? :slight_smile:

(Can) #3221

Münazara günü içimde olan bıkkınlıktan burayı “ignore” edivermişim, kusura bakmayın :frowning: Konu nedir? Seve seve yardımcı olurum

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #3222

Deutsch.

(Can) #3223

Burada ıvır zıvır denebilecek, başlamadan önce bilinmesi iyi olacak şeyleri yazmıştım. Gerek oradan gerek özelden soru sorana anında yardımcı olurum tabii ki.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #3224

5 tane dili anında öğrenebilecek olsaydınız bu diller hangileri olurdu?

(Oğuzhan) #3225

Latince
İspanyolca
Çince
Japonca
Almanca

(Berkay Küçük) #3226

İtalyanca, İsveçce, Yunanca, Japonca, İspanyolca

Ben kültürlerini merak ettiğim ülkeleri seçtim.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #3227

Evvela Türkçe :smiley:
İngilizce
Japonca
Portekizce
Rusca

+1 İbranice

(Umur) #3228

Ermenice
Aramice
Eski Çince
Sümerce
Hiyeroglif

Günümüzde konuşulan bir dili seçmeme nedenim bariz, onları zaten çalışarak ben de öğrenebilirim. Buradakileri eksiksiz öğrenmem biraz zor, belki de imkansız.

(Oneironaut) #3229

Fransızca
İtalyanca
Lehçe
Latince
Rusça

edit: İspanyolca > Lehçe

(bite my shiny metal a**) #3230

İtalyanca,İspanyolca,Japonca,Rusça,Eski Mısır

(🚀🌌Uzay'a meraklı Astronot) #3231

İspanyolca,Rusça,Çince,Latince,Fransızca

(imnotevensorry) #3232

Latince
Sanskritçe
Arapça
Yunanca
Almanca

+1 Çince

(sanem) #3233

Çince, Fransızca, İspanyolca, Rusça, Japonca

(Kürşad the Falcone) #3234

Arapça
İngilizce
İspanyolca
İtalyanca
Rusça

(Martha Kemal) #3235

Allspeak sayılıyor mu?

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #3236

Adil olacağını sanmamam bir kenara, gerçek bir dil değil.

Kurgusal dilleri ayrı sormayı düşünüyorum ama herkes sadece Sindarin filan diyecek diye korkuyorum, neyse:

Hangi 5 kurgusal dili anında öğrenmek isterdiniz?