Açık Uçlu Sorularınız 📋

(Martha Kemal) #3237

Kurgusal olduğu için seçmedim ama neyse anladın sen.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #3238

Kurgusal olduğu için seçmediğinin farkındayım, üstteki soru gerçek diller içindi. Tabi tam anlamıyla inşa edilmiş ve konuşulabilecek conlangler de olur.

(Liquidman) #3239

Bu ve Skyrim’deki Ejderhaların kadim dili dışındakiler biraz tırt geliyor kulağıma, bu ikisi yeterli.
Bir de yıllaar önce izlediğim bir animede bir dil vardı. Kurgusal olduğundan bile emin değilim. Hatırlayan çıkar belki şeytanlar ile insanlar başka bir boyutta savaşıyorlar falan sonra bu şeytanların lideri dünyaya atılıyor, eleman hamburgerciliğe falan başlıyor tatlış biri oluyor. Dünyaya ilk düştüklerinde kendi aralarında konuştukları dil güzeldi, kurgusal bir dilse onu da alırım

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #3240

Devil is A Part-Timer mı ne öyle bir şeydi adı sanırım.

Edit: Birebir tutturmuşum bir tek “The” kısmı eksik başta.

Kurgusal dil derken mesela kurgu evrendeki her dil, belirlenmiş veya konuşulabilir olması gerekmiyor Kryptonian bile olabilir.

(.) #3241

Almanca
İspanyolca
Rusça
Fransızca
Farsça

(Liquidman) #3242

Aynen bu :+1:t3:

Verbis Diablo da iyidir ama konuşmak için değil çevirmek için :new_moon_with_face:

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #3243

Bunu belirtiyor olman şüpheli… :smiley:

(evethearteyes) #3244

Öldüğünde en çok üzüleceğiniz kişi kim? (yakın çevreniz dışında)

(meta) #3245

Birkaç sene içinde ölürse G.R.R.Martin.

(evethearteyes) #3246

Abim bu ne rasyonellik. Hiç mi duygusal bağ kurduğun bir ünlü yok

(meta) #3248

Yalan mı söyleyelim hocam. Normalde kendisine hayran olsam da birinin ölümü çok etkilemiyor kendisi ile üretimleri dışında öyle çok zaman geçirmediğim için. Ama geçen gün Jon Schnepp’in ölmesine baya üzüldüm mesela, öyle çok hayranı olmasam da. 5 yıldır neredeyse her hafta en az 1 saat dinliyor/izliyordum adamı, annemden babamdan fazla.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #3249

Genellikle çocuk yapmamış veya çocukları ölmüş, kalıtımsal bilgisini devam ettirecek kimse olmayan insanlar.

(Ece) #3250

Robert Downey Jr. galiba. Tony Stark öldüğünde ne kadar üzüleceğimi hayal edebiliyorum. Robert Downey için kim bilir kaç katı üzülürüm.

(Witch-Dentist of Muhit) #3251

Keanu Reeves sanırım.

(Berk Kaynak) #3252

Artık o kadar fazla dinlemiyorum, biraz lise dönemimde kaldılar ama hala daha hayatımda etkisi çok büyüktür bu iki insanın: James Hetfield ve Dave Mustaine. 11 yaşından itibaren yıllarca bu adamları dinledim. Normalde ünlü birisinin ölmesi beni fazla etkilemiyor, ama bu iki kişi beni müziğe başlatan insanlar olduğu için manevi değerleri büyük. Yalnızca müzikallikleriyle değil, özel hayatlarında yaşadıkları, görüşleri, yaşam tarzları ile falan da yer etmişti hayatımda lisedeyken. Ne zaman geçmişe gitmek istesem eski albümleri açarım. Ölürlerse de çocukluğum ölmüş gibi hissederim.

(Gizem) #3253

İçten içe farkında olduğunuz ama dışarıdan kabullenemediğiniz bir özelliğiniz var mı?

(sanem) #3254

Sanırım biraz egoist biriyim ve bunu asla kabul etmek istemiyorum

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #3255

Bu soru biraz paradoksal olmuyor mu?

(Gizem) #3256

Bence olmuyor. Sadece istemediğimiz için kabullenme sıkıntısı oluyor olabilir

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #3257

Yok yani demek istediğim, eğer burada o özellikten bahsedersek dışarıdan kabullenmiş olmuyor muyuz?