Açık Uçlu Sorularınız 📋

(Umur) #3278

Tam anlamıyla kabullenememekten bahsetmiyor Gizem sanırım, ancak daha çok değiştiremediğimiz, engel olamadığımız, beğenmediğimiz, bildiğimiz ancak her yerde söylemediğimiz özelliklerimiz. Bir tek burada söyleyeyim dediklerimizden bahsediyor sanırım.

(elif) #3279

Normalde ölümlerden etkilenmeyen biri olarak David Bowie öldüğünde günlerce ağlamıştım.

(Berkay Küçük) #3280

2002 Galtasaray forması.

(Arda ) #3281

Ne kadar aşmiş, kabullenmiş de olsam cogu erkegin de sorunu olan bir ozellik olan, babaya benzer olmaktir. Çok şey yazilmiş çizilmiş onceden, benim de bahsetmeme gerek yok.

(Fransuva'nın Ayranı) #3282

Bazen konuşurken bunu diyen ben değildim babamdı hissiyatı geliyor.

( ◉) #3283

Para biriktirmeye yeni başlamış biri olarak sormak istiyorum. Eminim başka kişiler de vardır.

Maddi açıdan tasarruf yöntemleriniz neler?

Nelerden kısıp nelere harcıyorsunuz, gelir planlamanız nasıl, en büyük masrafınız ne?

(Kürşad the Falcone) #3284

Üniversitedeyken (geçen sene) her ay bana sabit gelen paradan 100 lirayı para elime geçtiği anda kenara atardım. Net bir şeyden kısmış olmazdım, param en başından beri 100 lira eksikmiş gibi takılırdım. Fazla harcaması olmayan biri olduğum için de sistem çalışıyordu.

(Seni özlüyoruz Emir... ) #3285

Yemeğe yaptığın harcamaları kısabilirsin. Tabi bundan kastım İskender yiyeceğine git simit ye demek değil. Demek istediğim 1.5 İskender yiyeceğine 1 ye. Merak etme 1 yediğinde aç kalmazsın.

(Taylor Swift Fanboi) #3286

Böyle bir paran varsa boşver biriktirme zaten

(Seni özlüyoruz Emir... ) #3287

Mesela yaaani. Aslında 2 poğaça yiyeceğine 1 tane ye diyecektim ama züğürtlüğümüz belli olmasın diye vazgeçtim.

(Fransuva'nın Ayranı) #3288

Mesela ben 3 poğaça yiyeceğime 2 tane yiyorum. Kalan bir tanenin parası ile de çikolata alıyorum ve para birikmiyor.

(Umur) #3289

Hayatınıza bakıp, geleceğiniz hakkında da bir tahminde bulunmanızı istersem, şuan nasıl bir dönemdesiniz ve geleceğiniz sizlere nasıl görünüyor?

(falanfilan) #3290

En iyi mantık @Kursad_Sahin in söylediği mantık. Harcamalarından arta kalanı biriktirme, biriktirdiğinden arta kalanı harca.

(Loony Lovegood) #3291

Görünmüyor desem şu an içinde bulunduğum dönem de anlaşılabilir bence

(Kürşad the Falcone) #3292

tenor%20(1)

(Serhat ) #3293

Diplere vurmuş bir dönemdeyim ve geleceğim görünmüyor bana.

(Umur) #3294

Peki neden bu kadar diplerde, bu kadar “shit” bir dönem yaşıyorsunuz? Geleceğiniz niye öyle görünmekte, bunu değiştirmek için bir şeyler denemiyor musunuz? Yoksa sadece, genel anlamda bir karamsarlık modasında mısınız?

(alana) #3295

İstediğim yerde değilim. Bulunduğum yer beni mutsuz ediyor.

Geleceğimin öyle olacağını düşünmüyorum ve bunun için bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama yüksek ihtimalle beni zorlayabilecek bir süreç başlıyor. İleriyi düşünmekten yoruldum da biraz.

(Taylor Swift Fanboi) #3296

İçinde bulunduğumuz ülkenin gittiği yön malum. Şimdi ben birey olarak ya bu yönü değiştirmek için savaşacağım ya da ülkeden gitmek için savaşacağım. Her halükarda savaşacağım yani ama ben savaşmak istemiyorum. Ben yiyip, içip, sıçıp ölmek istiyorum.

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #3297

Muhitte paylaşım yaptığınızda hangi kullanıcılar paylaşımınızı beğendiğinde tebessüm ediyorsunuz ?
Düzenleme: Ben de belirteyim bari.
@VivaLaVida
@Kutluhan_Demirok
@Pomeron_Reboot
@Tinkivinki
@uluc45
@Audomarus_Fridia
@EmirTQ
@BayRodley
@solien
@FranklinRichards