Açık Uçlu Sorularınız 📋

(Kid A) #3359

İlk etapta bunlar geldi aklıma.

Paul Thomas Anderson
Wes Anderson
Christopher Nolan
Nuri Bilge Ceylan
Quentin Tarantino
Xavier Dolan
Guy Fuckin’ Ritchie
Zack Snyder
Stanley Kubrick (Lolita hariç)
Denis Villeneuve (August 32nd hariç)
Yorgos Lanthimos (Kinetta hariç)
Lars von Trier (The House That Jack Built hariç)
NW Refn (Bronson ve sonrası, ekleyeyim dedim.)

(Taylor Swift Fanboi) #3360

Mahzun Kırmızıgül

(evethearteyes) #3361

Christopher Nolan
Cem Yılmaz :d
Charlie Kaufman (yazdıkları da dahil)
McDonagh kardeşler.
Nedense Mel Gibson.
Alfonso Cuaron (ilk filmi hariç, adını unuttum. Hp serisinde izlediğim tek film de bu adama ait.)
Spike Jonze (animasyonu hariç)
Steve McQueen
Tolga Karaçelik
Ben Affleck (son filmi hariç)

(K) #3362

Denis Villeneuve (Documentary hariç)
Nicholas Wending Refn
John Hillcoat
Frank Darabont
Nuri Bilge Ceylan
Yılmaz Güney

(Ertunç Doğan) #3363

Yu tu mama tambien

Filmlerini bitirdiğim yönetmenleri yazmaya başlarsam bu yazı bitmez o yüzden
başlamıyorum.

Az yazarak nasıl gıcık olunur? un cevabı olabilirim.

(evethearteyes) #3364

Yok dostum bu filmi izledim, öncesinde de var filmi.

Her filmini izlediğin diğer yönetmenlere de bu kadar hakimsen bence bir daha gözden geçir :d

(Ertunç Doğan) #3365

O berbat Great Expectations’ı unutuyorum hep. Film olarak değil hikaye olarak sevmiyorum. İstersen bir Tim Burton vari olanı da var bunun ama 2 şekilde de izlemeye gerek olmayan bir film yani benim adıma

(evethearteyes) #3366

Anladım

(Ahyoka) #3367

Sabah evin önüne bir kutunun içinde 4 tane yeni doğmuş kedi bırakmışlar nasıl bakılır bilmiyorum süt vermeye çalıştım olmadı 2 si içti diğerleri içmedi çatı sıcak oluyor diye çatıya koymuştum yatak yapıp şimdi baktım bir tanesi yok daha gözleri açılmamış yavru nereye gider biraz önce dişi bir kedi görmüştüm o mu yemiştir acaba ama o kedi çok tatlı bir kedi hiç yiyecek bir kedi gibi değil ya
Kedi bakımında bilgisi olan paylaşabilir mi?

(Witch-Dentist of Muhit) #3368

Benim bildiğim erkek kediler yiyor bebekleri çok aç kaldıklarında, eğer şehir efsanesi değilse ama anne olabilecek bir kedi yavru yemez.

(Arda ) #3369

Bir yavru hastaysa, sakatsa veya öldüyse annesi diğer yavrulara süt vermek için gerekli proteini vs. almak için o yavruyu yiyebiliyor. Tatlı olup olmaması önemli değil, diger yavrularinin doğada güçlü olabilmesi için yapilan bir şey. Annesiyse ve yiyecek bulamamiş ise gayet mümkün, üzülmeye gerek yok. Beslemeye çaliş yine de, anneleri yakinlardaysa çok yaklaşma, oynama, kenara koy birkaç bir şey onlar çaresini bulur.

(Witch-Dentist of Muhit) #3370

Gerçekten yiyor mu yahu? :scream:

Edit: Araştırdım da biraz, ölü yavrularını yiyorlarmış.

(büşra) #3371

“Cennet” sizce nasıl bir yer? Cenneti tasarlama imkanınız olsa nasıl bir yer tasarlardınız? :cherry_blossom:

(marko) #3372

Cennet’in sabit bir yeri yok bana göre, @elpis nereyi konum diye atarsa orası.

:relaxed:

(alana) #3373

Sjfkjdhdkfjfks gerzek <3

(evethearteyes) #3374

Keşke cehennemin dibine konum atsa da ikinizi de oraya alsak. Sabote etmeyin ulan.

Muhitin Muhit Arşivi!
(Oneironaut) #3375

Herkese istediği yaşamı verecek bir tür simülasyon.
Kişinin istediği hayatı (fantastik bir dünyada da olur), istediği sürece, istediği gibi yaşamasını sağlayacak.

(marko) #3376

Ersin bu üçlünün birbirine laf çakıp deli gbi kerrriz laykı kastığı günleri mi özledin dostum

(Seni özlüyoruz Emir... ) #3377

Bir işi ne kadar seversen sev çok fazla yapınca illa ki sıkılırsın. Cennet sıkılma hissiyatının olmadığı bir yer olabilir.

(Ertunç Doğan) #3378

Birileri yalnız galiba :joy: