Açık Uçlu Sorularınız 📋

(Umur) #3420

(alifromboston) #3421

LeBronsporlular da geldiğine göre devam edebiliriz.

(Umur) #3422

Bu bana yapılan bir hakarettir… Lebron’u çok sevmiyor oluşumu geçersek, ben bu takımı ne hallerdeyken izledim, depresyona girdim pes etmedim. NBA’i izlemeye ara verdiğimde bile sadece Lakers izliyordum. Şu zamanlar oluyor o da…

Şimdi onu düzelttiysek, devam edebiliriz.

(alifromboston) #3423

Olm öylesine salladım zaten cevap vermeseydin de dönüp yazacaktım. Ben de kaç yıldır Knicks ve Mavs de destekliyorum. Çektiğin acının farkındayım.

(Umur) #3424

Yine de, alındım, sinirlendim sonra da öfke içerisinde yazdım. Kidding. Mavs ben de severim.

Klasik New Yorker sinirlendirme şakamı da atıp gideyim. The Knicks suck.

(alifromboston) #3425

Knicksliyim demeye ufaktan dilim de varmıyor derken hafif tırstim alıp götürmesinler lan diye xd.

(Martha Kemal) #3426

Tüm merak ettiğimiz şeylerin cevaplarını öğreniriz.
(Hepsinin değil)
Bi de girişte Web-Shooter dağıtsınlar.

([Godwoken]) #3427

Küresel toplumun beğenisini kazanmak için icra edilen şarkılarda, çekilen filmlerde uygulanan politik doğruculuğu nasıl değerlendiriyorsunuz?

(i) #3428

Yüzyılın vebası olarak değerlendiriyorum.

(marko) #3429

Hasan Mezarcı’yı bilen biliyordur, eskinin aşırıcı görüşlere sahip Refah Partisi milletvekili ve bir zamanların “Bak nooldu şimdi?” meme’iydi kendisi. 20 yıldır falan kendisine mehdi diyor, bu konuyla alakalı olarak http://www.mesih.de/ sitesinde kitaplarını ve video’larını yayınladığı gibi kendi kişisel sosyal medya hesaplarında sürekli mehdi olduğu ile ilgili paylaşım da yapıyor. Doktorundan mühendisine, çocuklardan yaşlılara çok az sayıda da olsa havarileri var ve bu küçük çocuklara bizzat kendisi din eğitimi veriyor. Kendisinin fikirleri daha tazeyken 2000 yılında verdiği ve çok ilginç bir röportaj da şurada.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/kiliselerde-bulunan-resmim-duzeltilmeli-39200897

Peki soru, sizce devlet bu konuda bir şey yapmalı mı? 20 yıldır üçer beşer mürit toplayan, kendisini mesih ilan eden birisini ne kadar inanç hürriyeti kapsamında değerlendirebiliriz?

(John Watson) #3430

Kendisinin ne yaptığını, ne dediğini hiç bilmiyorum ama sadece kendini mesih ilan etmişse ve bununla ilintili ne kendisi ne de müritleri hiçbir suç işlememişse bu konuda bir şey yapılabileceğini zannetmiyorum. Pastafaryanizm gibi.

(Kürşad the Falcone) #3431

Kanunen suç teşkil eden eylemleri yoksa laikliğin gereği olarak bir şey yapılmamalı. Ama kesinlikle gözlem altında tutulmalı.

Laik devletin görevi hangi inanç doğrudur, yanlıştırın kararını vermek değil. Suç teşkil etmediği sürece hiçbir inanç grubuna müdehale edemez. Ama dediğim gibi, gözlem altında tutulmalı.

(Kürşad the Falcone) #3432

Bilindiği üzere Oscar töreninde oyunculuk ödülleri “en iyi oyuncu” şeklinde değil “en iyi kadın/erkek oyuncu” şeklinde ayrı veriliyor. Bu durum pozitif ya da negatif bir tür ayrımcılık mıdır? Bu konuyu nasıl değerlendirirsiniz?

(Challenge Tv) #3433

3.Dünya Savaşı çıktı. Sen ve oğullarını toplama kampına aldılar. Sadist bir gardiyan var. Oğlunu idam edecek ve sana soruyor: ‘‘Ya oğlunun idam sehpasına tekme atarsın ya da diğer oğlunu da idam ederiz.’’ Ne yaparsın?

(Witch-Dentist of Muhit) #3434

Bize nasıl, nerede ve kiminle ölmek istediğinizi anlatabilir misiniz?

resim

(Kuyuya düşmüş it) #3435

Mümkünse huzur içinde, gerçekten güvendiğim insanların yanında ölmek isterim. Tabiki ilk ölmek şartıyla.

(Witch-Dentist of Muhit) #3436

@Shine, @Colruzgari: Aslında aklımda olan biraz da betimleme yaparak, içimizi dökerek yapılan bir anlatımdı. :sweat_smile:

(The Dude) #3437

@Audomarus_Fridia’nın muhitte post grevi yapma sebebini bilen var mı? :face_with_raised_eyebrow:

(Sapere Aude!) #3438

Bana küstü.

(s) #3439

sevdicegimle.
eger oldukten sonra yanimiza birini daha alma sansimiz varsa hic acimam yanima alirim.
sanirim the notebooktaki gibi bir olum de tercihim olur.