Adın Yazılacak Mücevher Taşa! / M. Kemal ATATÜRK (1881 - ∞)

(Kid A) #21

Elbet bugünler de geçecek. #19Mayıs

(*) #22

Ne yaptığı tartışıldığı bir ortamda durmam.
Nasıl bir insan olduğu tartışıldığı bir ortamda durmam.
Dininin tartışıldığı bir ortamda durmam.
Kemalist bir insan mıyım ? Hayır,Atatürkle ilgili herkes ne kadar biliyorsa benim bildiklerim belki birazcık daha fazladır.
Bu güzel adamı tartışanlara bakarım 20-30 yaşında çoğu okulunu daha zor idare ediyor. Çoğu daha evini barkını zor idare ediyor. Çoğu daha para karşılığı yaptığı işin hakkını tam anlamıyla veremiyor. Biri çok iyi yaptı diyor diğer karaktersiz çok kötü yaptı diyor. Ulan dingil herifler. Ne sen onu övücek düzeydesin. Ne de sen,onu yericek düzeyde olamazsın bile. Adam kendini dünyaya kanıtlamış bunu sen öv diye mi yaptı. Yada diğeri o kadar aptalsın ki bütün dünyanın LİDER ve KURUCU dediği adama laf söylüyosun. Böyle insanlara gülüyorum kalabalığın içinde bağıra bağıra öven yapmacık geliyor sövenin zaten amk. Sadece gülüyorum. Nasıl yetiştiriyorlar bu insanları diye uzun uzun düşünüyorum. Sonrada gidiyorum zaten. Diyorumya pek durmuyorum.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #23

(Winston Smith) #24

Ne olursa olsun hic bir zaman unutulmayacaksin pasam

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #25

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!
Bu çalışmada "Reenze-NK" adını kullanan Taylandlı bir anime sever sanatçı, Hetalia animesinden Turkey karakteri ile ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ü bir araya getirmiştir. Sanatçı aynı zamanda Türkiye'ye olan sevgisini ifade etmiştir.

(Dipsomanik Kullanıcı) #26

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #27

Şu reklam ilk izlediğimiz de annem haluk bilgineri gerçekten Atatürk sanmıştı. Bir ana o geldi aklıma. :slight_smile:

(Dipsomanik Kullanıcı) #28

Ama adamın sesi hayatımda duyduğum en karizmatik seslerden biri. Annende Atatürk ün sesi olsa olsa böyledir herhalde diye düşünmüş olabilir.

(Melik Murat) #29

Hem siyasi hem askeri açıdan aynı anda böyle büyük deha olmak çok büyük bir şey bence. Fantastik dünyalarda bile böyle karakterler az var. Müthiş bir insan, Atatürk.

(Dipsomanik Kullanıcı) #30

Benim aklıma ilk eğitimci kimliği geliyor.

(Mustafa Serkan Ericekli) #31

Çevresinde gördüğü olayları bu denl iyi yorumlayan ve kısa sürede harekete geçiren ender liderlerdendir kendisi

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #32

Onun en çok Türk milliyetçiliği yönünü örnek alıyorum.

Onun dışında da kendime örnek aldığım yönleri var. Bu büyük milletin itibarını tekrar üst safhalara çıkaran çok iyi bir kumandan ve iyi bir siyasetçidir !

(Hasan Dogukan Aksu) #33

Atatürk, yurdumuzu ziyaret etmekte olan Yugoslav Kralı Aleksandr ile, İstanbul'da Dolmabahçe Sarayı'nda konuşurken, konuk Kral: "Ekselans. Biz Türkleri çok severiz. O kadar çok ki, vaktiyle Birinci Cihan harbi'nin sonunda Lloyd George Batı Anadolu'yu Yunanistan'a teklif etmeden evvel bize teklif etmişti. Fakat biz Yugoslavlar, Türkleri çok sevdiğimiz için George'un bu önerisini kabul edip Anadolu seferine çıkmadık." Atatürk, Kral'ın bu sözlerine şu cevabı verdi: "Haşmetmeap, evvela bize karşı olan sevginize teşekkür ederiz. Sonra, büyük geçmiş olsun!.."

(Serkan) #34

Dün Vatanım Sensin izlerken önce 23 Nisan 1920 yazısını sonra da resmini görünce bir ağlamaklı oldum ya. Dizide birisinin canlandırmasını çok istiyordum da resmini görmek bile yetti Ata'mın.

(Emre Türk) #35

Ülke yönetimi, strateji, ekonomi, insan ilişkileri gibi her konu belirli bir yetenek gerektirir. Ne kadar zeki olursanız olun beyniniz bunlardan bir kısmında mükemmel çalışırken bir kısmında etkisiz kalabiliyor. Bunlar, bir yöneticide olması gereken özellikler. Yukarıda saydıklarımın hepsinde rakipsiz. Bunun yanında, sanattan anlıyor, giyinmeyi biliyor, bilimi yol gösterici olarak benimsiyor, o kadar ilgili ki Türkiye'de bilimsel altyapıyı oluşturacak planı oluşturup kavramların Türkçe karşılıklarını icat ediyor. Tarihe tutkun, edebiyata düşkün, Zeybek de oynuyor, Vals de yapıyor. Merhametli, ileri görüşlü, hitabet sanatında uzman.
Günlerce sayılır tabi bu özellikleri. bitiremezsin. Her sözü ayrı bir ders, her hareketi hepimize bir örnek.
Biz yanlışız. Anlayamıyoruz. Açtığı yolda, gösterdiği hedefe tüm gücümüzle ilerleyecek gücümüz ve cesaretimiz yok. Bu yüzden mutsuzuz. Kalbimdesin Ata'm. Daha iyi olmak için çaba sarf edip sana layık olamadım ama seviyorum.

(emir orakçı) #36

gelde kaldır tedevülden insanlık bizim andımız

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #37

BİZ SADECE 23 NİSAN, 19 MAYIS, 30 AĞUSTOS VE 29 EKİM'İ KUTLARIZ..
Bu ülkenin en büyük günü 29 Ekim'dir!
Bu ülkenin en büyük destanı Kurtuluş Savaşı'dır, Çanakkale'dir..
Bu ülkenin asil kahramanları günde bir öğün yemekle düşman askerlerini def eden mehmetçiktir- Halk'tır!
Ve bu ülkenin en büyük kahramanı;
Sıkışınca facetimedan Halk'ı sokağa çıkaran cumhurbaşkanı değil, bağımsızlık için ordunun önünde yürüyen
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'tür..

(İbrahim Kaya) #38

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #39

Eskiden bu tarz hareketler yapmaya tenezzül eden yaratıklar direkt olarak vurularak etkisiz hale getirilirdi. Ya şimdi _?

image

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #40

Bunun bir adı var ama buraya yazarsam yine banlanacağım. O yüzden OÇ diyorum.