Adın Yazılacak Mücevher Taşa! / M. Kemal ATATÜRK (1881 - ∞)

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #61

:smiley: Yok lan :smiley: Görsel olarak yaşlı falan değilim.

(İbrahim Korkmaz) #62

Ya ben neredeyse 15’im. Aramızda 20 yaş var. Genç bir sen hayal edemiyorum :smiley: Neyse burayı doldurmayalım :smiley:

(-küçük çay bardağı artık yıldı-) #63

Aslında bu biraz şehir efsanesi,bizim lisede onuncu sınıfta okurken -onuncu sınıf Osmanlı tarihine tekabül ediyordu,seçmeli ders olarak Osmanlı Türkçesi dersi alan,tarih okumak isteyen,alana ilgili küçük bir öğrenci grubu vardı.Dönemin yarısında,yani basit düzeyde belge okuyabilecek hale geldikleri zaman başlarında tarih öğretmenimizle birlikte gidip arşiv incelemesinde bulunmuşlardı.Bildiğim kadarıyla çok yakın tarihle ilgili bir devlet sırrına falan ulaşmaya çalışmıyorsanız,arşivlerin büyük kısmı birçok insanın erişim sağlayabileceği düzeyde açık,öyle çok gizemli yerler değiller yani :sweat_smile:.Bu ‘Çok eski belgeleri gördüm,biliyorum ben hain’ diyen tayfayı çok ciddiye alamıyorum.Muhtemelen erişim sağladığı düzeyde bilgiye,senin benim de erişim sağlama yetkim vardır.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #64

Ülke karış karış satılıyor. Tahsis ediliyor, kiralanıyor. Sonra da biz ülkemiz için ölürüz, canım ülkem, Ülkesiz kalmanız yakındır örümcek beyinliler.

(Overpowered Matter Core) #65

Ateist olduğu için çamur atmak?(wtf)

(İbrahim Korkmaz) #66

Var ya hardcore manyaklar öyle

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #67

‘‘Ateist olduğunu düşündükleri için’’ demek istedi sanırım.

(İbrahim Korkmaz) #68

Evet aslında onu kastetmek istedim.

(Overpowered Matter Core) #69

Atatürk’ün ateist olup olmadığı Descartes gibi çok tartışmalı yalnız.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #70

Olup olmamasını ne kadar az umursadığımı anlatmaya kelimeler yetmez. İnsanlık dine göre ölçülmemeli.

(Overpowered Matter Core) #71

Ben de,insanlar bazen çok gereksiz ayrıntılara takıyorlar,magazin mi olm bu size ne

(Koala lordu/Koç Lisesi Bebeğim! ) #72

Şahsen ateist ise daha bile saygımı kazanır.

(Overpowered Matter Core) #73

sus sus polemik çıkartacaksın :smiley:

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #74

Son 15 yıldır ülkemizde o kadar din üzerinden insanlar sömürülüyor ki, ve sömürülen insanlar kendilerini sömürenleri el üstünde tutuyor ki ben bile dinime soğudum. Atatürk hangi dine mensup olursa olsun ya da hiç bir dine, yine de sevgi ve saygımdan bir damla bile azalmaz.

(Overpowered Matter Core) #75

Beğeni hakkım kalsa beğenirdim.

(İbrahim Korkmaz) #76

Dine inanmayan insanların da çoğu inanlardan daha hayırlı insanlar olması vatana millete…

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #77

Afferin lan böyle devam et İpraam :smiley:

(Koala lordu/Koç Lisesi Bebeğim! ) #78

Ehm…Yalnız en kötüler bu hakaretler değil,Atv’de Bi orospu çocuğu Atatürk’ün annesine genelevde çalışıyor,Kızlarına ise nikahsız firsat lady’ler demişti,ülke şerefsiz kaynıyor.

(İbrahim Korkmaz) #79

Father finally noticed me.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #80

Atv ve yan kuruluşlarını izlemeyin izlettirmeyin. Beyin firar tümünün.