Agents of S.H.I.E.L.D. Parkı

(Can) #5222

Gene güzel bir AoS bölümü daha. O sondaki sahne hakkında Tallbot telefonla karısını arayacağını anladığım an kesin bir twist olacak dedim. Çünkü o tarz bir duygusal sahneyi sona koymazlar. Son sahneler AoS’ta daima twist veya yeni karakterleri tease etmek için kullanılıyor. Haklıda çıktım.

(Kid A) #5223

Future Yo-Yo’nun Coulson’ın ölmesine izin vermelerinin gerektiğiyle ilgili söylemine yönelik bir teorim var.

Şimdi Fitz, Ruby’i ya da bildiğimiz kadarıyla Daisy’i The Destroyer of Worlds’e çevirecek makinenin önemli bir parçasını kırdı. Şu an o makina bozuk. Coulson’ın vücudundaki Kree maddesinin bozulması sebebiyle öleceğini biliyoruz. Bu bölümde makinenin insan vücudundaki maddeleri dışarıdan gelen herhangi bir madde ile değiştirebilmeye yaradığını söylediler. Büyük ihtimalle takım Coulson’ı iyileştirmek için o makineye sokmak isteyecek ve bu yüzden makinenin de tamir edilmesi gerekecek. Eğer Coulson’ı iyileştirmeye çalışırlarsa makine tamir edilir ve bir şekilde Daisy makineye girerek The Destroyer o Worlds’e dönüşür, Dünya’yı parçalar ve malum gelecek gerçekleşir. Ancak takım Coulson’ı feda edip, ölmesine izin verirse o zaman makine tamir edilmemiş olur, bu nedenle de Daisy, The Destroyer o Worlds’e dönüşemez ve Dünya’nın parçalanması gibi bir durum ortaya çıkmaz, izlediğimiz gelecek gerçekleşmemiş olur.

Bu arada eğer ki Coulson’ı iyileştirmeye karar verirlerse -ki May’in bu konudaki inadını bu bölümde gördük.-, makine tamir edilir, Coulson makineye girer veya girmez bilemiyorum ancak Talbot bir şekilde Daisy’i makineye sokar. Bölümün sonunda boşuna Talbot’ı tekrar kırmadılar.

Tabii bu arada bir şekilde makinenin Lighthouse’a gelmesi lazım ancak şu an görünen o ki makine Ruby ve Strucker’da.

Bu arada Ruby’e boşuna yüklenildiğini düşünüyorum yukarıda. Evet, Dove Cameron’da hafif bir Gal Gadot oyunculuğu seziyorum, özellikle “Benim karakter badass yaff…” mimikleri attığı sahnelerde oyunculuk acayip sırıtıyor, bir an “Kal-El, no!” şeklinde bağıracakmış gibi hissediyorum ancak yazılan karakterin bölümler ilerledikçe daha da bi oturmaya başladığı izlenimine sahibim. Özellikle bu bölümde ciddi anlamda ilerleme kaydetmeyi başardığını söylemek istiyorum.

Shield için tırt bir karakter değil ancak bir tırnak klişe bir karakter gibi duruyor sadece.

(aflawt) #5224

(Can) #5225

Bu dediğin teori ile ilgili spoiler var altta. Fragmandan gördüm.

Makineyi zorla tamir ettiriyorlar içine de Ruby giriyor fragmanda.

(Kid A) #5226

Shield twist sever. spoiler text

(Can) #5227

O makine aynı zamanda Cap’in süper serumun basılması için girdiği makine sanırım. Çok benziyorlar.

(Haydi gel (ayran) içelim.) #5228

Ayıp be ayıp… Böyle bırakılır mı? Elim ayağım titriyor.

Ben son sahnede kadın adama çocuk sen yokken vefat etti falan deyip duygusal sahne çekecekler sandım bir an yalan yok ama vay be…

Hâlâ sezonun ilk yarısının affedilmediğini düşünen var mı?

Not: Jemma için açtığım death flag hâlâ geçerli.

(Umur) #5229

Ben unuttum bile ilk yarıyı.

(Cihan Çetinkaya) #5230

daha bugünkü bölümü izlemedim. acelesi var mı?

(Haydi gel (ayran) içelim.) #5231

Var.

(Cihan Çetinkaya) #5232

bölümü izledim. sonu güzeldi ama adamın karısını bu işe nası ikna ettiler orası muamma. zorla okutuyorlar herhalde.

bi de bu ivanov’a en başta çok uyuz oluyordum ama iyice alıştım ben ruby’den kat kat cool geliyor hatta.

umarım sezon sonuna kadar geçen sezon suya düşünce tekrar kabuk baglayan abiyle gaz olup patlayan inhuman watchdog hakkında da bi şeyler duyarız.

(Cihan Çetinkaya) #5233

keşke aynı cihaz olsaydı dedim bi an ama o cihaz hydra’nın eline geçmiş olsaydı kesin bucky’nin hikayesini anlatırken gösterirlerdi herhalde, belki onun upgrade edilmiş bi versiyonu olduğu ima edilse hoş olabilirmiş.

(Can) #5234

Onu gaz haline girdiği an tüp gibi bir şeyin içine şıkıştırıp bırakmadılar mı? Şu an hala o tüpün içinde ve kaçması için açılması lazım. Bence ona daha geri dönmezler zaten ya adamı öldürecekler ya da o şekilde yakalayıp kapıyı kapayacaklar. Ama asıl açık kapı Vijay tabii ki.

(I'm not a robot, sir) #5235

Düşünsenize dünyayı cidden quake yok etmiş ama o quake Daisy değil biliğin quake(deprem)miş.

(⏬) #5236

Abartmıyorum. Yo-yo’nun robot kollarının süper hızda pert olacağını, yo-yo’nun teee uzay kısımlarında gelecekteki kendisiyle karşılaştığı an öngördüm. Kollar tasarlandığından beridir ‘‘ulan şunu test etsenize’’ diye bağırıyordum. Hıza uygun kollar yapmak yaşanan o kadar şeyin arasında mümkün olmayabilir tamam. Ama bari kadın pert olmadan önce söyleyeydiniz kolların süper hıza uygun olmadığını, kadın orada felç geçirdikten sonra ‘‘bunlar koşuya uygun değil’’ demek… abi aklınız mı tutuldu sizin n’oldu?.

(Can) #5237

Aslında orada bir çelişki var. Önceki bölümde o kollarla Mack’i hapsetmişti. Hemde koşarak.

(⏬) #5238

Doğru bak.

(Can) #5239

Bu arada bu bölümde olan ama adam gibi netlik kazandırmadıkları bir şey var. Belki sonraki bölümlerde açıklayacaklar. Olan şey şu: Yo-Yo’nun öldürdüğü Ivanov’un LMD’si gerçek Ivanov’un kafasına sahipmiş. Yani LMD’leri kontrol etmek için Aida’nın yaptığı şeyi LMD taşıyormuş. Yere düştüğünde kafasından kan gelmesiyle beraber gerçekten öldüğünü umabiliriz. Bunu twitter üzerinden dizinin görsel efektlerinden sorumlu bid çalışan açıklamış.

Hatta şu sahneyi tekrardan izleyin kavga sırasında dayak yiyeceğini anladığı an çaresizce kafasını korumaya kalkıyor.

Summary

https://youtu.be/XzOaGkS_uZQ

(Smy) #5240

YAŞASIN. Nefret ediyorum o adamdan

(Can) #5241

Son sezon ayaklarına girdikleri için ortada kendisini sürekli yaratıp suç işleyen birisinin varlığını sürdürmemesini istemişler demek. Genede adam gibi netlik kazandırmamışlar. Şimdi bunu ögrenmeseydik nerden anlayacaktık? Verememişler sahneyi düzgün. Tabii bu aynı zamanda Yo-Yo onu öldürünce tüm LMD’lerin devre dışı kalması olayını daha çok mantıklı kılıyor. Adam cidden öldü. Kontrol ettikleri LMD’ler de öldü.