Anime/Manga Cafe ­čç»­čçÁ

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #3626

Arkada┼člar, bildi─činiz ├╝zere takip etmedi─čim bir konu ba┼čl─▒─č─▒ ama bir duyuru yapmak i├žin geldim.
@Pinetree923 'nin birka├ž g├╝n MuhitÔÇÖe girebilecek durumda oldu─čunu sanm─▒yorum. Bu y├╝zden hesab─▒na bot atad─▒m. Belli ba┼čl─▒ ┼čeyler d─▒┼č─▒nda sizin i├žin bir ┼čey farkettirmeyecektir, iyi g├╝nler, hay─▒rl─▒ animeler.

(13. Sakar Kral) #3627

Sakin ol reiz, hapishanede steven universe izleyemezsin.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #3628

Daha yapay zekÔÇŽ Muhte┼čem insanlar i├žin yeterli hukuki prosed├╝rler yok.

(Hande) #3629

Cevab─▒n─▒ merak etti─čim tek bir soru var, ─░brahim sen bana kalp krizi mi ge├žirtmek istiyorsun kuzum? Uyan─▒r uyanmaz ilk g├Ârd├╝─č├╝n yaz─▒n─▒n bu olmas─▒ ne demek, bir fma: b sever ├╝zerindeki etkisi nedir biliyor musun sen?

Dur i┼čkenceye ge├žmeden ├Ânce ├Ârg├╝t lideri kimmi┼č onu ├Â─črenelim.

Vah┼čete gerek yok, bir anime u─čruna muhitta┼člar─▒m─▒z─▒ harcamayal─▒m. Ben HxH izlemedim o nedenle yap─▒lan k─▒yaslama hakk─▒nda konu┼čmam do─čru olmaz, ama k─▒yaslama yapmak ne kadar do─čru ki zaten, hepsi bizim bebeklerimiz de─čil mi, birini sevmek di─čerine k├Ât├╝ demeyi mi gerektirir, bu fikirleri kim sokuyor akl─▒n─▒za?

Bekle ben ├ž├Âz├╝yorum onu. ┼×imdi yaln─▒zca K├Ât├╝ ├çocuk izleyenlerin anlayabilece─či dilden konu┼čaca─č─▒m izninizle,

H: Sen benim MuhitÔÇÖimsin ├Ânce bunu bir anla!
M: Hande, ben senin muhitin de─čilim, sen benim de─čilsin, neyiz biz?
H: Ba┼čka animeleri yan─▒na yakla┼čt─▒ramazs─▒n Muhit.
M: Beni kontrol etmeye ├žal─▒┼č-MA!
H: O zaman sen de her seferinde bana hat─▒rlatt─▒rma.

(ÔÇŽve muhit duygusal konu┼čmalar yapmaya devam eder, ancak Hande psikopata ba─člam─▒┼čt─▒r.) Ayr─▒ca, evet her ne kadar cevaplar birbirinden kopuk olsa da bu filmde ger├žekle┼čen kar┼č─▒l─▒kl─▒ bir konu┼čma, anl─▒yor musunuz ┼čimdi beni ne haldeyim.

@Meliodas_TaBleT, amaaan bo┼čver bunlar─▒, ben The Seven Deadly Sins izlemeye ba┼člad─▒m, 21. b├Âl├╝mdeyim, ne kadar h─▒zl─▒ geli┼čti olaylar hemen t─▒k t─▒k hi├ž uzatmadan. Yaln─▒z ingilizce izliyorum bir yandan ├žal─▒┼čmak zorunda oldu─čum i├žin ve prenses k─▒z b├╝t├╝n a─člakl─▒─č─▒yla yaya yaya her ÔÇťsir meliodaaassÔÇŁ dedik├že kendimi kesmek istiyorum.

(─░brahim Korkmaz) #3630

Bu ne demek???

(Kore ga... Steins Gate no sentaku da yo.) #3631

-sama gibi ekleri lord/leydi/sir/maÔÇÖam gibi ├ževirmelerinden nefret ediyorum. Oldu─ču gibi b─▒raksalar ke┼čke. Bir de animede family name i ile hitap edilirken altyaz─▒da given name g├Âr├╝rsem ├ž─▒ld─▒r─▒yorum. Hadi baz─▒ serilerde ├žok anlamayan biri hissetmez ama, yak─▒nla┼č─▒p birbirine ilk ismiyle hitap etmeye ba┼člayan karakterler varsa sahnelerin i├žine ediyor ├ževirmenler.

(Hande) #3632

─░lk kez ─░ngilizce anime izliyorum, hi├ž istedi─čim tad─▒ alamad─▒m zaten, bir de g├╝ya ba┼čka i┼čle u─čra┼č─▒rken ka├ž─▒rmamak ad─▒na yapt─▒m, hem tats─▒z oldu hem ├žok fazla ┼čey ka├ž─▒rd─▒m, pi┼čman─▒m.

@Pinetree923, ├╝zg├╝n├╝m. Ancak zaten ├žok fazla anime izledim diye bir iddiam asla olmad─▒, toplasan 20 tane izlemi┼čimdir, bunlar─▒n da 3-4 tanesi ├žook uzun seriler oldu─ču i├žin pe┼č pe┼če izleyince ├žok vakit ald─▒lar zaten. Ona da s─▒ra gelir elbet bir g├╝n.

(Kore ga... Steins Gate no sentaku da yo.) #3633

Dur bi saniye. Ben normalde T├╝rk├že altyaz─▒l─▒ izliyordun, ─░ngilizce altyaz─▒ya ge├žtin sanm─▒┼čt─▒m neremle okuduysam. Dublajl─▒ anime izlenir mi deli misin :smile: kendinden bu kadar m─▒ nefret ediyorsun? Yap─▒lacak daha hafif i┼čkenceler var, yapma etme. MeliodasÔÇÖ─▒ Kaji Yuki usta seslendiriyor, gidip ingilizce izlemek nedir? ├ťzd├╝n Hande, hakikaten ├╝zd├╝n :sob:

(Hande) #3634

├çok pi┼čman─▒m, ├žook :sob: Ba┼čtan ana dilinde izleyerek affettirmeyi d├╝┼č├╝n├╝yorum kendimi, olur mu?

Ya ┼č├Âyle oldu, izlemek akl─▒mda yokken NetflixÔÇÖte oldu─čunu ke┼čfedince bir b├Âl├╝m a├žay─▒m dedim, sonra ├žal─▒┼čmaya oturmak zorunda oldu─čum ama bir yandan da devam etmek istedi─čim i├žin ikisini bir arada yapmaya ├žal─▒┼č─▒nca bakt─▒m ki hi├žbir ┼čey anlam─▒yorum izledi─čimden Japonca olunca, dublajl─▒ denedim ben de. ├ľz├╝r dilerim Mustafa, ├žok ├žok ├╝zg├╝n├╝m inan ki! Sormaya bile ├žekiniyorum ama ikiz miyiz hala?

(Kore ga... Steins Gate no sentaku da yo.) #3635

Ocakta 2.sezonu gelmeden orijinal dilinde rewatch yapman─▒ ─▒srarla tavsiye ederim. Hakikaten yaz─▒k olmu┼č, ├Âzellikle animelerde dublaj kesinlikle uzak durulmas─▒ gereken bir ┼čey.

Ka├ž─▒rd─▒─č─▒n seslere d├Ân bir bak istedimÔÇŽ

(Hande) #3636

Biliyorum, Fma: B ba┼čl─▒─č─▒ i├žin bir video ararken onun dublajl─▒s─▒na denk gelmi┼čtim ve kulaklar─▒mdan akan kanlar e┼čli─činde a─člayarak kapatm─▒┼čt─▒m videoyu. Bu tecr├╝beye ra─čmen yapt─▒m o hatay─▒.

O kadar beklemeyi d├╝┼č├╝nm├╝yorum, ┼ču aralar izledi─čim ba┼čka bir ┼čey yok zaten b├╝y├╝k ihtimalle en k─▒sa s├╝rede olacak yeniden izlemem. Hatta hi├ž izlememi┼čim gibi hemen 3. b├Âl├╝mden devam ediyorum ┼čimdi, k─▒zma art─▒k k─▒zma l├╝tfen :sob:

(Aku ) #3637

Prensesin sesi orijinalinde de yeterince sinir bozucu en iyisi sen HxH izle.

(13. Sakar Kral) #3638

Anime ta┼člama konsepti ba┼člatak m─▒?
En ├žok hak eden seriÔÇŽ

(God of Mischief) #3639

Bunun sonunda o k├╝├ž├╝k k─▒zla evleniyor olmas─▒ÔÇŽ

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and IÔÇÖm fucking retarded.) #3640

(God of Mischief) #3641

Pardon hayat─▒n─▒ mahvetti─čim i├žin ama ayn─▒s─▒ bende de olmu┼čtu. Ve kesinlikle ÔÇťCedric Chen e tecav├╝z ediyorÔÇŁ k─▒vam─▒nda bir ┼čey de de─čil. Gittim ara┼čt─▒rd─▒m ve ger├žek oldu─čunu ├Â─črendim. :frowning:

(Ercan Berber) #3642

Wtf, puani nasil 8.53 lan

(God of Mischief) #3643

Olay mangas─▒nda ger├žekle┼čiyor. O olmadan bence tatl─▒ bir anime gibiydi asl─▒nda.

(13. Sakar Kral) #3644

Ara┼čt─▒rmak nedir ben direk okuyup ya┼čad─▒m bu ┼čoku. Ya┼čad─▒m lanÔÇŽ ya┼čad─▒m.

Sen nediyon ben okumadan ├Ânce mangaya 8-9 verecektim MaL da.

@GooMoonRyong hac─▒ ┼ču animeye d├╝┼č├╝k puan verenlerin neredeyse hepsi mangay─▒ okudu. Sorun mangas─▒ pek bilinmiyor.

(─░brahim Korkmaz) #3645

Ben k├Ât├╝lemek i├žin demedim zaten yanl─▒┼č anlama sak─▒n. AMA FMAB HALA BERBAT