Anime/Manga Cafe ­čç»­čçÁ

(13. Sakar Kral) #3748

─░nuyashiki yi izlemeyen var m─▒ hala?

(Yasin Duyar) #3749

Ben izliyorum enfes gidiyor. Herhalde bizden ba┼čka izleyen yok burada. ├ľzellikle son b├Âl├╝mde anime g├Âz├╝mde daha da de─čer kazand─▒, cyber bullying i┼čini ├žok g├╝zel bir ┼čekilde i┼čledi.

edit:Bu arada Sangatsu no Lion 2.sezon ├ževrilmeye ba┼članm─▒┼č vizelerden izleyememi┼čtim, art─▒k vizeler bitti─čine g├Âre 2.sezona ba┼člayabilirim. Umar─▒m iyi ba┼člam─▒┼čt─▒r sezon.

(13. Sakar Kral) #3750

─░lk iki b├Âl├╝m shougi i┼čine a─č─▒rl─▒k veriyor sonradan gene karakter ve karekter ili┼čkilerin efsane i┼člemeye devam ediyor. Kesin izle.

Benim vizelerde bir saat ├Ânce bitti umar─▒m seninkilerde g├╝zel ge├žmi┼čtir.

(Yasin Duyar) #3751

Bu seneki vizeler ├žok belirsizdi, biri hari├ž hepsinden ┼č├╝phelerim var.:confused: Ha kalmam ge├žerim ama ortalamay─▒ ┼čimdiden d├╝┼č├╝rmek istemiyorum. Bu arada seninkilerin g├╝zel ge├žmesine sevindim, bir vizenin g├╝zel ge├žmesinden sonras─▒nda ya┼čad─▒─č─▒n ferahlama hissi kadar g├╝zel bir ┼čey yok bir ├Â─črenci i├žin. Sangatsu no LionÔÇÖu bu ak┼čam yada gece binge watchlar─▒m, bir de ├žay demlerim yan─▒na, de─čme keyfime!:sunglasses:

(13. Sakar Kral) #3752

B├Âyle nice bir rabbit kan─▒ tea demlersin art─▒k kendine, sonrada bir nice 3-gatsu no lion watchlama keyfi ├žek.

(Gobel) #3753

G├╝zel nostalji, oturup b├╝t├╝n d├Âv├╝┼čleri izlerim ┼čimdi. Anime ba┼čl─▒─č─▒na ├Âzel k├╝├ž├╝k bir itiraf da b─▒rakay─▒m m─▒? Bug├╝ne kadar izledi─čim dizi-film-anime vs kurgusal yap─▒mlar─▒n aras─▒nda bana g├Âzya┼č─▒ d├Âkt├╝ren tek sahneJiraiyaÔÇÖn─▒n ├Âl├╝m├╝yd├╝

(13. Sakar Kral) #3754

Eskiden b├╝y├╝k bir naruto hayran─▒ olarak ┼ču kadar nostalji hissetmiyorumÔÇŽ Beni bile kendinden a┼č─▒r─▒ nefret ettirmi┼čtir.

(Gobel) #3755

K├Ât├╝ m├╝ bitti hikaye? Yoksa animedeki filler mevzusu y├╝z├╝nden mi?

(13. Sakar Kral) #3756

Anime nas─▒l yap─▒l─▒r 101 - Harika sahne ├žizme :smiley: (Biz bir hafta nas─▒l bekleyece─čiz?)

@Berkmoon ┼čimdi bak narutonun ilk arc ─▒n─▒ ve sonraki arclar─▒n─▒ istersen yeniden bi g├Âzden ge├žir fark edeceksindir. AtmosferÔÇŽ NarutoÔÇÖnun ge├žti─či d├╝nyan─▒n atmosferi. Bunu anlamak i├žin asl─▒nda one shot unu da okuyabilirsin. Atmosferler tamamen ayr─▒. Naruto gaara sava┼č─▒ndan sora tepeye ula┼čt─▒ sonrada d├╝┼č├╝┼če ge├žti. Bu seri ilk ├ž─▒kt─▒─č─▒nda az biraz modernlik, fantastik ninjal─▒k ve yokai temas─▒ giriyordu. ─░lk arc ta hat─▒rlarsan ┼čirketler, suikast├ž─▒lar mafyalar gibi olaylar vard─▒. Onun yan─▒nda fantastik ninjutsu, ger├žekten ninjal─▒kla alakal─▒ (d├╝┼čman─▒n─▒ yan─▒ltma, kand─▒rma ├╝zerine kurulu) jutsular vard─▒. genin shunin jounin olaylar─▒ vard─▒, bu s─▒n─▒flar aras─▒ndaki farklar─▒ hissedebiliyordun. Bu s─▒n─▒flar─▒n bir k─▒ymeti vard─▒. HokageÔÇÖnin (yani ├╝├ž├╝nc├╝n├╝) bir a─č─▒rl─▒─č─▒ bilgeli─či vard─▒. Fantastikli─če uygun olacak ┼čekilde tomarlar gibi alet edevatlar, silahlar vard─▒. ├ť├ž├╝nc├╝n├╝n ilk b├Âl├╝mlerden hat─▒rlars─▒n sihirli bir k├╝re gibi bir ┼čeyi vard─▒. Chakra mevzusunun bir a─č─▒rl─▒─č─▒ vard─▒. Bir kere ana karakterimiz bir ├Â─črenciydiÔÇŽ Adam b├╝t├╝n seri boyunca sadece rasengan ve kage bunshin yapt─▒ b├╝t├╝n seri boyunca. Adam ak─▒ll─▒ bir jutsu bile ├Â─črenmedi. Yokai mevzusunu sadece kuyruklu canavarlardan girmeye karar verdiler. Naruto ba┼č─▒nda kurdu─ču evreni kendi kendine azalarak yok etti. Bunun yan─▒nda karakterlerÔÇŽ Ana karakter dallamalar─▒n─▒n ├žo─ču k├Ât├╝. Yapmay─▒n ama bunun hepimiz fark─▒nday─▒z kabul edelim. Filler sorununa ┼ču kadar girmek bile istemiyorum. Kimse ├╝zerine al─▒nmas─▒n ama narutonun hayran kitlesi de az biraz a─č─▒ra ka├žmadan nas─▒l diyeyim, asl─▒nda zaman─▒nda bende az biraz onlardan oldu─čum i├žin rahat diyeyim bari salaklardan olu┼čur. Ulan bir d├Ânem hayranlar─▒n ciddi ciddi tart─▒┼čt─▒ tek ┼čey naruto yu kime verecekler muhabbetiydi. Sakuraya m─▒ Hinataya m─▒ diye baya tart─▒┼čt─▒lar. Bu oldu oldu ┼čaka gibi ama baya s├žz d├╝ellolar─▒ ├ž─▒kt─▒ bu konuda. Millet salak salak Sakurandan nefret ediyor, hinata ile dalga ge├žiyor b├Âyle baya futbol fanati─či gibi bu olay─▒ tart─▒┼č─▒yorlar. ( B├╝y├╝k Ship War :smiley: ) Oradan troller ÔÇśÔÇśsasuke var lanÔÇÖÔÇÖ diye atl─▒yor falan. Bu tip olaylar koptu. En son anket yapt─▒lar lan anket. Sonu├ž ne? Neji ├Âld├╝. B├Âyle salak bir olay oldu lan ciddi ciddi, d├╝┼č├╝nd├╝k├že g├╝l├╝yordum. Son olarak da ben de─či┼čtim. Yani benden gen├ž arkada┼člar varsa al─▒nmas─▒n, onlarda zamanla de─či┼čecek bende ├Âyle ya┼čl─▒ de─čilim 20 ya┼č─▒nday─▒m. ├çok de─čil 2011-2013 gibi ÔÇśÔÇśBen otakuyumÔÇÖÔÇÖ ÔÇśÔÇśNaruto sevmeyen benle konu┼čmas─▒n.ÔÇÖÔÇÖ ÔÇśÔÇśBen hokage olacam.ÔÇÖÔÇÖ gibi geri zekal─▒ geri zekal─▒ laflar eden bir durumdayd─▒m. Ki ben bide ┼čanss─▒zd─▒m bana do─črular─▒ anlatan kimse yoktu s─▒yr─▒lana kadar ne cringelikler biriktirdim. K─▒saca insanlar de─či┼čir ve baz─▒ ┼čeylerin fark─▒na var─▒r. Bende fark─▒na vard─▒m, durumlar─▒ g├Ârd├╝m ve d├╝┼č├╝ncelerim do─čal olarak de─či┼čti. He diyebilirsiniz ÔÇśÔÇśLan dombili sen de─či┼čmi┼čsin i┼čte ne naruto ya laf at─▒yon.ÔÇÖÔÇÖ ama ┼č├Âyle ki ben ┼ču halimle beybladeÔÇÖi, yugiohÔÇÖu ilk kez izliyor olsam ÔÇśÔÇśNe geri zekal─▒ ┼čeymi┼č.ÔÇÖÔÇÖ derdim. Ama k├╝├ž├╝kken izledim ve ├žok be─čendim, ┼čimdi izlesem de o nostaljiyi ya┼čar─▒m. Baz─▒ ┼čeyler bu nostaljiyi ya┼čatabilir ama naruto pes dedirtti. Ha ┼čimdi veledinin zorla ├ž─▒kart─▒lm─▒┼č bir animasi falan var ama ┼ču kadar izleme iste─čim yok. Daha iyi diyorlar ama yok hac─▒m, yemezler.

(Gobel) #3757

Ayn─▒ ya┼člarday─▒z ben de 2011 2013 aras─▒ izledim NarutoÔÇÖyu ve ben de duvarlara rasengan att─▒m. :smiley: Tam NejiÔÇÖnin ├Âl├╝m├╝nden sonra b─▒rakm─▒┼čt─▒m san─▒r─▒m, ├ž├╝nk├╝ en son onu hat─▒rl─▒yorum. Bir ara devam ederim dedim ama olmad─▒. Ama ben hala nostaljik olarak iyi yanlar─▒n─▒ hat─▒rlay─▒p mutlu olabiliyorum senden onu da alm─▒┼člar :smiley: Bu ba┼čl─▒kta en ├žok seni g├Âr├╝yorum g├Âr├╝┼člerini merak etmi┼čtim te┼čekk├╝r ederim bu kadar uzun a├ž─▒klad─▒─č─▒n i├žin.

(13. Sakar Kral) #3758

Bende biraz uzun anlatm─▒┼č─▒m kusura kalma. :smiley:

(Half-blood) #3759

Boku no hero academia 3.sezon nisan 2018 de geliyor :star_struck:

Boku no Hero Academia | My Hero Academia
(Yasin Duyar) #3760

Kakegurui live action dramas─▒ gelicekmi┼č, b├╝y├╝k ihtimalle yine i├ži bo┼č, animeden sonra s─▒ca─č─▒ s─▒ca─č─▒na fanlar─▒n gaz─▒n─▒ alma amac─▒yla yap─▒lan bir live action olur. Asl─▒nda yap─▒lmas─▒ zor bir i┼č de─čil, zeka oyunlar─▒yla ve arkaya psikolojik gerilim atmosferiyle kurtar─▒labilecek bir i┼č ama daha ├Ânce de defalarca kez tekrar etti─čim gibi Japonlar─▒n son d├Ânem live action yakla┼č─▒mlar─▒na g├╝venemiyorum. Umar─▒m beni yan─▒lt─▒rlar.
:frowning_face:

(13. Sakar Kral) #3761

Karde┼čim rahat ol japonlar yaps─▒n hollywood yapmas─▒n. Japonlar en az─▒ndan ne halt ├ž─▒kaca─č─▒na dair bir iki t─▒k fikir sahibiler. Hollywood bide becermi┼č gibi yap─▒yor :stuck_out_tongue:

Heya kakegurui vard─▒ bi d├ÂnemÔÇŽ ├ť├ž d├Ârt b├Âl├╝m izledim meh, sonra izlerim dedim hala izleyecem.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and IÔÇÖm fucking retarded) #3762

NarutoÔÇÖnun en b├╝y├╝k sorunu daha b├╝y├╝k bir ┼čeye ba─člamak zorunda kalmalar─▒.Bu Bleach i├žinde ge├žerli.
NarutoÔÇÖnun son k├Ât├╝s├╝ Pain olmal─▒yd─▒.BleachÔÇÖde de Aizen olmal─▒yd─▒.

(Yasin Duyar) #3763

Japonlar─▒n yapabilece─či live actionlar var, hollywoodun yapabilece─či live actionlar var. ├ľrnek; samuray yap─▒mlar─▒n─▒ genel olarak Japonlar─▒n yapmas─▒ daha iyi olur, Rurouni Kenshin, Blade of Immortal vb. Bat─▒ k├╝lt├╝r├╝ etkisi ta┼č─▒yan yap─▒mlar ise hollywood taraf─▒ndan yap─▒labilir. ├ľrnek; Baccano, SnK, Cowboy Bebop( Asl─▒nda bu tam bir melez yap─▒m, illa ┼čunlar yapacak diye bir s─▒n─▒rland─▒rmaya gerek yok.) vb. Bu arada hollywoodda potansiyal var ama adamlar bir t├╝rl├╝ do─čru ellere teslim etme i┼čini beceremiyor, Cowboy BebopÔÇÖu yada Akiray─▒ kaliteli bir sinemac─▒n─▒n eline verdi─činizi d├╝┼č├╝nsenize ortaya muazzam bir i┼č ├ž─▒kard─▒ÔÇŽ

Kakegurui izle, son d├Ânemde ├ž─▒kan sa─člam animelerden biridir, tek s─▒k─▒nt─▒s─▒ ┼čimdilik yar─▒m kalmas─▒. Belki devam─▒ gelir ama sadece mangay─▒ tan─▒tma ama├žl─▒ yap─▒ld─▒ diye hat─▒rl─▒yorum. Vakit kayb─▒ de─čil kesinlikle, en fazla anime gelmezse mangaya ge├žersin.

(13. Sakar Kral) #3764

@Suskun_Adam Manga y─▒ arada bir takip ediyom.

Hac─▒ yok hollywood olmaz. Snk ve akira falan hi├ž olmaz. Hocam animeleri anime yapan japon anlat─▒m tarz─▒ o y├╝zden farkl─▒ ve seviliyor. Hollywood da da bu yok. Onlar amerikan blockbuster kafas─▒ndan ├ž─▒kamaz. Ha animelerden esinlenirler o ba┼čka ama yok hac─▒ hollywood da o kuma┼č yok. Esinlenmelerle s─▒n─▒rl─▒ kalmalar─▒ yeter.

yo arclar─▒ fazla uzatmasalar ve gereksiz arclar─▒ silseler yeter, son k├Ât├╝n├╝n pain olmas─▒ hi├ž do─čru olmazd─▒. Hocam tek sorunda deme yukar─▒da da yazd─▒m i┼čte bir s├╝r├╝ sorunu. Uzatt─▒rtmay─▒n da bana ┼ču mevzuyu duram─▒yom sonra yazmadan :smiley:

(─░brahim Korkmaz) #3765

─░zledi─čim en iyi anime.

(Onur) #3766

Favori karakterim Pain olmas─▒na ra─čmen son villain olarak Madara veya Kaguya daha ├žok yak─▒┼čt─▒ gibi. Olaylarda bence gayet g├╝zel geli┼čti ama Kaguya i┼čin i├žine girince biraz hayal k─▒r─▒kl─▒─č─▒na u─črad─▒m. Ama Madara ve KaguyaÔÇÖy─▒ g├Âstermeleri ilgi ├žekiciydi benim i├žin.

(Yasin Duyar) #3767

@Huseyin_Altun yav bo┼č ver ┼čimdi sen blockbuster kafas─▒n─▒, ben diyorum ki as─▒l mesele bu i┼čin ger├žek ├Âz├╝n├╝ anlam─▒┼č, sinemada hikaye anlatmay─▒ bilen iyi atmosfer yaratabilen y├Ânetmene vermede. Yani asl─▒nda her ┼čey iyi sinemac─▒l─▒kla alakal─▒. G├╝n├╝m├╝z JaponyaÔÇÖs─▒nda bu eksik genel olarak anlad─▒─č─▒m kadar─▒yla.( Akira Kurosawalar─▒ yani eskileri kar─▒┼čt─▒rmayal─▒m o ba┼čka mesele.) SnKÔÇÖyi Japonlar uyarlad─▒klar─▒nda ne oldu─čunu g├Ârd├╝k, garip guraba i┼čin ├Âz├╝nden olduk├ža uzak bir ┼čey g├Ârd├╝k, yani olay─▒n Japonlarla ilgisi yok bir yerden sonra.

Neyse meseleyi uzatmayaca─č─▒m, zaten sen live action d├╝┼č├╝ncesine direk kar┼č─▒s─▒n ben de k─▒smen kar┼č─▒y─▒m. Daha ba┼čtan fikirlerimiz uyu┼čmuyor o y├╝zden bu mesele bir yere varmaz.

Gitmeden ├Ânce konudan alakas─▒z olarak s─▒rf InuyashikiÔÇÖnin opening ┼čark─▒s─▒n─▒ ├Âvmek i├žin ┼čunu ┼čuraya b─▒rak─▒yorum. Man with a Mission bu adamlar m├╝zik yapmay─▒ biliyor.