Avatar The Last Airbender Özleyenler


(Berke Kadam) #1

Gelin Avatar Aang'imizi analım. Çaylarımızı yudumlarken Sokka'dan, Zuko'dan, Iroh amcamızdan bahsedelim. Aang'in yeri dolmaz, Avatar gelmiş geçmiş en iyi dizilerdendir diyen geekler varsa buyursun.


Spirit World: Avatar (çizgi-dizi olanlar ve türevleri): Genel Tartışma Köşesi
ANİME/ANİMASYON Dünyasının ENGEL TANIMAYAN 6 Müthiş Karakteri!
(Burak Aydın) #2

Final bölümünü 2-3 yıl önce izlesem de dün izlemişim gibi hala aklımda. Yine yayınlansın soluksuz izlerim


(Berk Kaynak) #3

Beni geek yapan çizgi dizidir. Maceraperest yapısı ve sıcakkanlı karakterleri ile gönlümde yeri dolmaz bir yere sahiptir.


(Emre Mert KARACA) #4

Takipçisi olmadım bu Zuko'nun savaştan sonra yaptıklarının hikayesi gelecekti, geldi mi o? Hoş Korra'yı bitirdikten sorna avatar yapmayacağız bir süre dediler ama.


(Berke Kadam) #5

Bir Friends, bir Avatar izlediğim diziler arasında 10 üzerinden 10'u kapmıştır benden. Avatar'ın tadı bozulmasın diye filmine bulaşmadım hiç, Korra'ya da temkinli yaklaştım, geç başladım. İlk sezona bayılsam da ikinci sezondaki ergen sevgililerden bayıp bıraktım. Hiçbir şey Avatar'ın tadını veremeyecek gibi. Ayrı bir atmosferi, felsefesi vardı. Tekrar tekrar izlenir valla.


(Can Kayaş) #6

Abi harbi çok özledik, ben biriki sene önce çizgi romalarını da okudum, o kadar iyiler ki oturup bütün çizgidiziyi yeniden izlersin. Türkçe çevirisine internette rastlayabilir miyiz bilemem ama İnglizceleri'nin torrentleri mevcut.
Wikisinde okuma sırası da yapmışlar o da aham şurda.
PS: Geekyapar'ın korsana yaklaşımını da pek bilemiyorum, durumumuz yok alamıyoruz, kusura bakmayın.

Edit: Torrent linkini çıkardık, başımız zarbolarla belaya girmeye @berke_Kadam (-b-erkekadam? smile )ın dediği gibi ulaşmak isteyen ulaşır :).


(Berke Kadam) #7

@Can_Kayas Pornografik içerik, crack, warez, torrent, şifre kırma kalan fıstık bu tarz içerikler silinecek, devam ederse kullanıcı hesabı iptal edilecektir. Böyle dünyalara girmeyin, akıllı olun.
diyor kurallarda, bulaşma bence, burada isteyip de bulamayacak yoktur zaten smile


(Can Kayaş) #8

Forum ortamında pronografi, gore, küfür, trollüğe karşı alınan tavrı anlayabiliyorum ama torrente duruşunun ayrı bi tartışma konusu olarak ele alınması gerekiyor bence. Ayrıca kurallarda ferroyla, torrentten aynı kategoriden şeylermiş gibi bahsedilmesi de canımı sıktı. Cümleyi okuyunca insan torrenti kafasında ahlaksız bişeymiş gibi algılılıyor. "Afedersiniz Torrent" gibi laflar duymaya başlamayız umarım.


(Berke Kadam) #9

@Can_Kayas Sonuçta emek hırsızlığı o da. Hırsızlık da ahlaksız bir şey ama onu tartışmanın yeri değil burası. Moderatörler, muhtarlar ne derse o! smile


(Light Yagami) #10

Hikaye geldi diye biliyorum. Çizgi roman şeklinde yayınladılar.Türkçe çevirisi de var internette geçen sene rastgeldiğimi hatırlıyorum.


(Useyd) #11

Türkçe çevirileri var arkadaşlar vaktim olursa bulup link atarım.


(Zeynep Tok) #12

Iroh amcanin her zaman sahip olup kaybedemedigi mutlulugundan huzurundanil istiyorum.
Final bolumu gercekten çok güzeldi bu yüzde korra cikinca bayagi bir heyecanlanmistim ama bir türlü isinamadim. Ve şunu da sormak istiyorum Katara ile Zukoyu aşırı derecede birbirine yakıştıran sadece ben miyim T.T


(Berke Kadam) #13

Iroh bize çay demlese de Pai Sho oynasak şöyle smile
Zuko'yu kimseye yakıştıramıyorum ya @Zeynepchan Çok orijinal adam, en sevdiğim karakter. "Zuko Alone" da dizinin en iyi bölümlerindendir bence.


(Zeynep Tok) #14

Hahhah ayneb. Bölüm olarak tam hatirlayamiycam. Ilk işim zuko alone u izlemek olacak


(Berke Kadam) #15

Şu gayet güzel bir listedir: http://www.ign.com/articles/2015/02/21/top-10-avatar-the-last-airbender-episodes?page=2


(Berna Ece Gündüz) #16

Katara hep drama queen gelmiştir, her halta duygusallık yapıyor gibi gördüm onu. Ama Zuko olsun, Toph olsun, Aang olsun, özellikle Sokka ve ciciş bizonumuz falan, hepsini çok severim.
He Katara hoşuma gitmez diyorum ama kan büktüğü bölümde ne kıskanmıştım o pis kızı. Inanamazsınız.

Ha bir de "lahanalarım!!" diye çırpınan amca kalp ben.


(Berke Kadam) #17

(Zeynep Tok) #18

Kristal gibi bir mağarada zuko ile katara beraberdi katara şifalı suyu ile zukoyu iyileştirmisti falan.. Bir saniyeligine sen de sevmedin mi o çifti ya.. Sevdim de!! :3


(Berke Kadam) #19

Şu bölümde sanırım: http://avatar.wikia.com/wiki/The_Crossroads_of_Destiny


(Berna Ece Gündüz) #20

Ya Zuko varsa severim de Katara'ya bir ısınamadım be smiley