Avatar The Last Airbender Özleyenler

(dan) #202

Attım gitti bile.

Bu arada şu ikisini arada açar izlerim , çok güzel yapmışlar yapanlar.

(Salihalpo Anısına) #203

Bir de bu seride baş kötüleri özellikle Ateş Ulusu :fire: dışında yaptılar bence. 3 sezon boyunca Ateş ulusu düşman olunca yeni seride düşmanlar Su ağırlıklı oldu sonra da hava ve toprak diye gitti. Ayrıca ben Korra'yı sevmiyor değilim, Korra'daki karakterlerin sempatisi The Last Air Bender kadar değildi, o insanı daha çok çekiyordu içine.

(Berk Kaynak) #204

Bence insanların Korra'yı sevememesindeki etken TLA'nın bir yol ve macera hikayesi olması. Tabii ki macera hikayeleri her zaman daha sıcak ve samimi bir hava verir. Aynı tarz bir sıcaklığı Korra'da arayıp bulamamak pek mümkün. Bana kalırsa Korra'nın TLA'dan çok da aşağı kalır bir yanı yoktu. Bükücülüğün farklı yanlarını, teknolojiyi, yerleşik şehir yaşamını, ideolojileri çok güzel bir şekilde işlemişti. İlk serideki sadece güç isteyen ve öyle olduğu için kötü olan villainlardan sonra her bir villainın farklı amaç ve ideoloji taşıması harika bir fikir bence. Korra'nın önceki avatarları kaybedişi, Zaheer savaşından sonra yaşadığı psikolojik bunalım, avatarlığın önceden farkında olup bundan keyif duyması ancak zaman geçtikçe bu sorumluluğun altında ezilmesi... Bütün bunlar çok iyi işlenmiş konulardı. Bir Aang kadar iyi bir ana karakter olamasa bile bir "karakter" olmanın farklılıklarına değiniyordu. Aynı şekilde yan karakterler de TLA kadar iyi değildi ancak hepsinin belli başlı bir destekleyici rolü vardı.

Ah be Korra. Değerini bilemiyor insanlar. Korra canondur. Babalar gibi hem de.

(anon17803553) #205

Korra'nın ana sıkıntısı bence karakterlerle bağ kurmakta zorluk olması, gerçi benim Korra karakterine karşı sempatim var.

(Salihalpo Anısına) #206

Bak cidden Zaheer gibi bir düşman çok az bulunur, harikaydı o yönden bence Ozai'dan da Korra içindeki diğer düşmanlardan da iyiydi. Dediğim gibi ben aşırı Avatar seven biri olarak Korra'yı da çok sevdim benden 8.5 alır ama TLA 9 alır bazı farklar dışında kesinlikle çoğu yönden çok başarılı bir yapımdı.

(dan) #207

Aynısını yukarıda defalarca anlattım ama arkadaşlar anlamama konusunda baya ısrarcı , beğenmemeyi geçtim non-canon sayıyorlar falan bide.

(Berk Kaynak) #208

Konunun başından beri aynı şeyler konuşulmuş şöyle bir döndüm de. Hatta ilk yazdığım yorum da şu yazdığım yorumun neredeyse aynısı. :smiley: Üstüne eklenecek pek bir şey yok bence. The Last Airbender elbette daha içten ve samimi bir yapım. İnsanların iç dünyasına daha iyi hitap edebiliyor. Korra o kadar olmasa da objektif bakılınca birçok yönü TLA'dan daha kaliteli ancak yine de bir TLA kadar iyi bir puana sahip değil benim gözümde de. Sadece Korra'nın bir kayıp, bir rezalet olarak görülmesini bir türlü anlayamadım. İçine sinmez, hoşlanmazsın veya beklediğin gibi olmaz ancak bazı görünen gerçeklere de açıklama gerekmez zannediyorum ki. Ne kadar kurcalarsan kurcala Korra rezalet ve kötü bir yapım olamaz. Şurada geek tayfa olarak hemfikiriz ki yapımları kaliteli yapan belli başlı etmenler vardır. Korra bunların çoğunu sağlıyor ancak selefinin yolundan gitmeyip farklı bir şey deniyor. Farklı bir şey denemesi ise ağızda kekremsi bir tat bırakabiliyor ki yine anlayabildiğim bir şey bu. Velhasıl Korra kaliteli bir yapımdır. Kim ne derse desin. Zaten yine aynı hikayenin, benzer karakterlerin ve yine bir macera öyküsünün ısıtılıp önümüze konmasındansa TLA'nın eskide kalıp duygusal yoğunluğunun onun klonu başka bir animasyon ile bozulmamasını tercih ederim. :smiley:

(anon17803553) #209

Bende 3 ay önce tek başıma Korra'yı savunmuşum, o zaman nerdeydiniz yav :I

(Berk Kaynak) #210

Konunun başından beri buradayım. :smiley: Sürekli aynı şeyleri yazmak yoruyor insanı. Arada da tekrar girişesim geliyor aynı işe. Garip varlıklarız vesselam.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #211

Animasyon ve müzikleri TLA'dan kaliteli diyebiliriz geri kalan her şey TLA'nın altında.Başka neyi kaliteli ben anlamadım.Senaryo vasat,karakterler vasat,kötü karakterleri fena yapmamışlar onlarda sonlara doğru sıçışa başlıyor.

(dan) #212

Ben ezelden beri buradayım ama artık savunmayı bıraktım. Artık arada gelip Korra'yı gömmelerini izliyorum.

(Emirhan) #213

Ben de aynılarını yazmayayım daha önceki düşüncelerimi kopyalayayım. Korra'yı potansiyelini değerlendirememiş bir seri olarak hatırlıycam. Sokka ve Zuko çakması toprak ve ateş bükücü kardeşler dizide olmasaydı çok daha başarılı olurdu bu dizi bence. Son sezonlara doğru aktiflikleri azaldı. Toph'un kızlarına ve Tenzin'in ailesine yoğunlaşıldı. Dizinin kalitesi de arttı.

(Aklı olan delirsin. ) #214

Korra'nın iki bölümünü izledikten sonra küfürler eşliğinde bırakmıştım,Tla'dan sonra büyük hayal kırıklığı olmuştu ama bu aralar merakıma yenik düşüp izleyecem gibime geliyor. Yukarıdada iyi felan demişsiniz,bakalım madem​:upside_down:

(Emirhan) #215

Korra'nın sezon finalinde böyle bir yorum vardı. 3 yıl önce kaydetmişim bu ssyi agsgsvsd

(Enes) #216

Benim için ikinci serinin de ilkinden arda kalır yanı yok bazı arkadaşlar karakterleri çok iyi işleyememiş dedi ama şunu da unutmamak lazım ki ilk seri de bir elin parmağı kadar karakter gördük bu seride ise bu sayı çok daha fazla ayrıca aange kıyasla avatar olmaya doğuştan hazır birini izlemek , vaatu ve raava ile tanışmak , wanı ve bükmenin kökenini öğrenmek , eski karakterleri görmek , eli yüzü düzgün kötü adam görebilmek bu serinin bence artı yönleriydi hala açar arada izlerim ilk seriye yakışır bir seriydi :slight_smile:

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #217

Bir hentai-severin günlüğü.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #218

rule 34 bro

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #219

Şöyle cevap vereyim öyleyse :

TLOK'u canon saymamam ise bambaşka bir mesele, daha önceden lav bükmenin sadece Avatar'ın yapabileceği bir şey olduğu, çünkü aynı anda hem ateş bükmenin, hem de toprak bükmenin sadece Avatar tarafından yapılabileceği söylenmişti.
Bunun dışında yukarıda da bahsettiğim gibi, Tui ve La karanlık ve aydınlığı temsil ediyordu, Ying ve Yang da onlar tarafından temsil ediliyordu. Hem de, bütün o sinema dünyasının cheesy'liğinden uzak bir şekilde, karanlık kötü değil doğanın normal ve gerekli bir parçasıydı, kaos filan da değildi, karanlık, bütün o klişelerin aksine sadece doğal döngünün bir parçası olarak sembolize edilmişti. Ve o yüksekliğe çıktıktan sonra Vaatu ve Raava gibi iki klişeler klişesi karakter bana çok ağır gelmişti. İkinci vurucu darbe de ruhlar dünyasının adeta bir hayvanat bahçesine dönüştürülüp, TLAB'deki bütün mistisizmi yok edilmesi olmuştu.
Ben TLOK'U çok sevmiştim, o steampunk havası, bending filan, benim TLOK'LA ilgili tek problemim var o da TLAB'İN devamı olması.
Bakın o teen havalarıyla, biseksüel bitişine bile tavım. Canon olmasın, canonluktan çıkarılsın, 8,5, 9 puanım var o TLOK'A, 10 üzerinden hem de (TLAB'A puanım 10 üzerinden 15 ama, onun yeri ayrı). Ayrı bir dizi olsun hiç problemim olmaz.

(Furkan YAKIN) #220

Korrayı kesinlikle iyi bir yapımdı ama çok daha fazlası olabilirdi 10 üzerinden 9.7'lik bir yapım olabilecekken 8.4 ile yetinmişler
-Eğer yan karakterleri ilk seri kadar iyi olabilseymiş
-Seslendirme kadrosu daha iyi ses aktörlerinden oluşsaymış
-Yazarları kanal ve fanların baskıları altında ezilmeseymiş ve hangi kitleye hitab edeceklerine karar verebilselermiş
İzlediğimiz seri bir şaheser olurmuş
Ayrıca söylemeliyim korra karakterine yapılan eleştiriler yersiz ben karakteri çok sevdim bazı bölüm yazarları karakteri yerden yere vurmaya çalışmış olsa da genele bakmak lazım
Not:Bolin ne berbat bir karakterdi ya bu adama sokka kopyası diyenleri anlamıyorum sokka böyle değildi bu dizide bir tane sokka kopyası vardı oda bumi bunu bir tek ben farketmiş olamam herhalde hatta orjinalinden tek farkı yaşı olabilir o kadar iyi bir kopyaydı

(yunus) #221

Her sabah erkenden kalkıp Nickelodeon da avatarın çıkmasını beklerdim. Keşke o güzel günlere geri dönebilsem.