Avatar The Last Airbender Özleyenler

(Brainsucker) #222

Hem de nasıl özledim.Tv'de ilk denk geldiğim andan itibaren finaline kadar büyük bir hayranlıkla izledim.O kadar çok seviyordum ki o dönem benim için başka hiçbir çizgi film Avatar'dan üstte değildi,net.Sınıfta muhabbetlerini yapardık hatta finali Türkiye'de yayınlanmadan önce bir arkadaş izleyip bahsetmişti.Hemen internetten açıp izlemiştim ne güzel bir finaldi ya öyle.4 elementide büktüğü an yok mu off of.Nasıl gaza gelmiştim var ya.Zaten serinin hiçbir zaman aklımdan çıkmayan en az 5-6 efsane bölümü vardır.Karakterler zaten ayrı şahane.Zuko ve Sokka favorimdi.Hem duygusal hem eğlenceli hem de insanda bu kadar etki bırakan bir çizgi dizi zor bulunur.En çok sevdiğim ve hüzünlendiğim hikaye kısımlarından biride Appa'nın kaybolduğu arctı.

(Aslan Sarı) #223

Özlemimi Korra ile gidermeye çalıştım fakat nafile, ilk avatarın anlatıldığı bölümler hariç bir cacık olmayan Korra özlemime özlem kattı, lanet ettirdi. Ablamla dördüncü kitabın televizyona gelmesini bekleyip de, ilk geldiğindeki heyecanımızı hatırlıyorum, gerçekten çocukluğuma ait en güzel serilerdendir.

(fza) #224

''Appa'nın gözlerini mi bağladın!!!??''. Bu sahne çok güzeldi. Bir de arkadan o epik theme müziği çalarken yaptığı hayvani şeyler insanın tüylerini diken diken ediyordu.

(Gökhan Ali Başkan) #225

Tam da o sahnede "hassiktir lan noluyor" diyip ağzım açık izlemiştim

(M) #226

Son zamanlarda 9gag'deki Avatar gönderilerinin sayısında da bir artış gördüm.

(Ekin ) #227

Bana mı öyle geldi bilmiyorum ama şu videoyu izleyince Tla'nın türkçe dublajının ne kadar iyi olduğunu hatırladım.Aang'in orijinal sesi falan biraz kulağımı tırmaladı.Büyük ihtimal türkçesine alışık olduğum için ama gerçekten başarılıydı bence.Karakterlere çok uyuyordu sesler.Zuko,Sokka,Iroh'un falan baya iyiydi.

(Gökhan Ali Başkan) #228

Aynen dublajı gayet başarılıydı

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #229

Harika bir animasyondu. Ama baştan başlar mısın desen Nayır derim...

(Ekin ) #230

Neden hayır peki? Merak ettim de.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #231

4 Sezonu tekrar bitirebilecek sabrım yok çünkü :smiley:

(Mevlüt) #232

Sabir ? Benim benim tek ihtiyacim olan zaman.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #233

Görsel hafızam çok iyi olduğundan aynı sahneleri tekrar izlemek ciddi sabır gerektiriyor.

(meta) #234

Kuvvetli tevazu can aldı...

(iso) #235

Ya Korra da güzel seri ama efsanenin yanına yaklaşamaz. Korrada çok fazla politik unsur vardı. Her karakter neredeyse bir fikri temsil ediyodu. Tabii ki TLAda da vardı ama onun çok daha güzel bir havası vardı. Bu yüzden Korrayı ilk izlediğimde sıkıcı gelmişti ama sonra alışmıştım. Beni tek sinir eden Korrayı avatar makamına yakıştırmamam olmuştu. Aang o kadar muhteşem karakter olmasına ayrıca yaşına ve aldığı kısıtlı eğitime rağmen çok güçlü olmasına karşın Korra bebekliğinden beri hava da dahil olmak üzere tüm elementlerden eğitim almasına rağmen sürekli dayak yemesi sinir etmişti beni :angry:

Yalnız bahsedildi mi bilmiyorum ama Avatar Wan bölümleri vardı. O bölümleri çok sevmiştim ben ya.

(Mevlüt) #236

Su dunya da soyle saglam bi ates bukucu olmak kadar istedigim hic bi sey olmamistir her halde. Ates bukucu olsan bi kere sanayi devrimi yaparsin. Hayvan gibi enerji ve maden elde edebilirsin. Ordan cikan demirle 1000 tank yapsan. Zaten diger uluslar teknoloji nedir bilmeyen koyluler. Once toprak ulusunun sehirlerini alsam. Sonra hava tapinaklarini domine etsem. Imparatorluk altin cagini yasar be. Yasasin anka kral !

(claude pure) #237

Az önce son bölümü izledim. Yıllar yıllar önce cnbc e de yayınlanırken bölümleri onar kere falan izlemişimdir heralde ama şimdi derli toplu baştan sona izleyince ne kadar harika bi seri olduğunu daha iyi anladım, hatırladım, iliklerime kadar hissettim, özellikle 3. sezonda.

3.sezon bambaşka bişey, böyle bu seri efsane olmalı onun için mükemmel bi son sezon hakediyo demişler ve sonuna kadar hakkını verip yapmışlar. Çok iyi başlayıp hayalkırıklığıyla biten onca işten sonra o kadar iyi geldi ki bu serinin bunca güzel bittiğini görmek.

Harika müziklerinin arasından şu son vuruşu bırakıyorum ki sizin de yüreğinize işlesin tekrar.

(Aklı olan delirsin. ) #238

Avatar'ı baştan izledim geçenlerde,her bölümünde ne kadar müthiş bir seri diye söylüyordum sonra gaza gelip korra'ya geçtim,ilk üç bölümünde küfür saydırmaya başladım. Bu teknoloji olayına daha alışmadığım için sevmemiş olabilirim ama basit işçilerin bile yıldırım bükebiliyor olması yada önüne gelenin metal bükebiliyor olması ufak krizlere sebebiyet veriyor. Koskoca avatarın sürekli dayak yemesinden bahsetmiyorum bile. Resmen derin avatar tarafından seriyi bilerek kötü yaptıklarını sanmaya başladım.

(Enes) #239

TLOK da sevmediğim , nefret ettiğim bir kaç şeyden biri de buydu ilk seri de gerçekten güçlü bir ateş bükücü olan zukonun bile duygularını kontrol edemediği için yıldırım bükemediğini görmüştük, ulan aradan geçen yıllar da insanların hiç mi duygusal problemi kalmadı ki herkes çatır çutur yıldırım büktü yada ilk seri de Toph'u diğer toprak bükücülerden ayıran iki şey vardı ;

1.Kız kördü.
2.Toprak bükmeyi kaynağından öğrenmişti.

ve bunlara rağmen metal bükmeyi bu kız canı istedi diye öğrenmedi , götünden kan ter aka aka öğrenmek yada yapmak zorunda olduğu için öğrendi. Öğrenmesinde ki başlıca etken de bir nevi sensör tipi bükücü olmasıydı. (Bu arada o bölüm bir efsanedir aang ve gurulu bölümdü aynı zaman da o bölüm). Korra zamanında görüyoruz ki canı sıkılan metal büküyor , bir de önce ki seri de bükme gücü diye altı çok çizilmeyen sadece katara vs hama da gördüğümüz bir olay vardı ve alttan alta seride ince ince bize bunu yediriyorlardı , korra dönemin de her toprak bükücü op olduğu için metal bükücü sayısı da hızla arttı tabi.

Bir de Korra serisini sevmeme rağmen sinirime dokunan bir mevzu da beyaz lotus örgütünün çöpe dönüşmesidir yine ilk seri de sürekli olarak beyaz lotus alttan alta işlendi ve biz seri de tanıdığımız tüm op bükücülerin esasında bu örgütün bir üyesi olduğunu öğrendik ve yine öğrendik ki korra dönemin de bu örgüt bitmiş tek bir tane sağlam adamları kalmamış olacak ki nerede bunları guard olarak görsek dayak yemeleri 30 saniye sürmedi .

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #240

Avatar yeniden izleme seyrimin sonucu olarak The Storm bölümünü izledim (1.Sezon 12.Bölüm) ve o ne bölümdür yahu! Ben milletin sırılsıklam çıktığı şeylerden göz kırpmadan çıkmış adamım, ağlamaklı oldum (gerçi geeki olduğum şeylere çok büyük zaafım var, Arkham City'nin sonunda da ağlamaklı olmuştum).
Bu bölüm bile tek başına TLOK'un tek sezonunu ikiye katlar. Avatar ile TLOK karşılaştırmak nasıl bir hakarettir bunu fark ettim kendimden utandım. TLOK'u çok fazla izlememiş olsam ve TLOK, Avatar'dan çok daha uzun olsa da ve Avatar'ı o kadar çok izlemiş olsam da, her seferinde acayip duygulanıyorum.
Yahu yok böyle bir bölüm ya, yok böyle iç burkan bölüm. TLOK'un bütün duygusallığını sıkıştırıp bir şişeye koysan bu kadar duygulandırmaz beni yahu. Ooof off, ah Keşiş Gyatso ah...

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #241

Daha ilk sahnede Avatar 0 eğitimle 3 tane element büküyordu yani onların olması da normal.