Avatar The Last Airbender Özleyenler

(beray) #81

TLA hemfikir olduğumuz üzere çok başarılıydı,aangden sonra korradan beklentim şahsım adına fazla yüksekmiş.Bunu izledikçe anladım.
Shyamalan'ın filmi resmen hayal kırıklığıydı.Devam filmleri gelmeliydi konunun üzerine gidilip toplamaya çalışmaları bekledim.En azından tüm hikayenin hakkını vermeleri gerekirdi.
Kesinlikle yeni bir film konusunda @TigersPaw ile aynı fikirdeyim.

(dan) #82

Demek istediğimi anlatamadım dün. İki serinin de iyi olduğu yerler var. The Last Airbender'ın daha kaliteli olduğunu tartışmıyorum , demek istediğim nokta The Legend Of Korra'nın kötülenmesinin yersiz olduğu. iki serinin de iyi ve kötü yanları mevcut. Böyle derin felsefeye sahip serilerden bahsediyoruz , koskoca yapıma ''Korra ergen .s'' diyerek sövmek gereksiz bana göre. Çizgi dizimi diyeyim animasyon mu diyeyim bilmiyorum ama türlerinin en iyisidir bu iki seri bunu net bir şekilde söyleyebilirim.

(War) #83

çevirisi var da keşke balonlaması güzel olsa font seçimini atlasan bile büyüklük değiişimleri çok fazla rahatsız ediyor insanı

(Kıvanç Pamukçu) #84

Ben en çok Momo'yu özledim

(Utkan) #85

Batman: TAS
Spiderman: TAS
Batman Beyond
Young Justice

gibi yapımları izlerseniz.. Korra'nın o kadar da türünün en iyisi bir iş olmadığını görürsünüz hocam.. Felsefeye gelince Korra'da felsefe yoktu, hali hazırda ki Avatar evreninin mirasını yedi, Ruhlar dünyasında bekleyen bile ilk filmin mentor karkateri Iroh idi :smiley:

Demek istediğinizi anladım bu arada, fakat başlık ATLA başlığı olduğundan Korra hakkında belki övgü duyamayacağınız da bir gerçek... Ha ben ergen falan diyip kestirip atmam ama 1. sezon da Amon karakteri 2. sezon da da ilk avatar Wan karkateri sağolsun Korra yaşamını sürdürdü.. Gerisi tamamen alelacele yapılmış izlenimi verdi hep. 4 sezon 4 ayrı hikaye yerine 2 sezon tek hikaye olsaydı da bitseydi..

Sonunda ki Korra muck Asami kısmına ise hiç bir lafım yok, bence farklılık olması hoş bir şeydi ama bunu baştan veremedikleri için bu kadar millet "vov" çekti.. Başarısız bir işti açıkcası.. Yani bu evrene ve mirasa oranla yoksa gene standart üstü ama bu mirasa bunun yapılması yuh dedirtti..

(meta) #86

Abi nasıl felsefe yoktu ya. The Last Airbender'i çok severim ama Ozai'den ateş ulusu dünyaya hükmedecek ZUHAHAHAHAdan başka çok bir şey göremedik. İyi karakterler bir kenara çoğu kötü karakter sadece mutlak güç üzerine tasarlanmıştı, milyon tane diğer yapımda gördüğümüz gibi. Felsefik çok fazla konu işlendi tamam ama hiçbiri dizinin ana hatlarında değildi. Korra'nın bütün düşmanları farklı bir görüşü savunuyorlardı. Hatta farklı bir açıdan bakarsan villian bile demeyebilirsin.

Amon sosyalizmi(eşitliği), Unalaq radikal dindarlığı, Zaheer anarşiyi, Kuvira dikta yönetimini savunuyordu. Her zaman tek yönlü iyiler ve kötüler de yoktu. Dizinin ana karakteri Korra, toprak krallığındaki monarşiye destek olurken, dizinin villianı baştaki kraliçeyi indirmeye çalışıyordu mesela. Yöntemi zaten onu villian yapıyordu bence amacı değil.

Ben açıkçası The Last Airbender izlerken çok daha fazla eğleniyordum. Karakterler çok daha sevilesi zaten onun tartışması olmaz. Ama bence Avatar hikayesine devam etme kararı alındıysa, aynısının kopyası olmamalıydı zaten bu şekilde devam etmeliydi. Binlerce yıldır bilinen doğruları da yıktılar dizide. Avatar döngüsü bile tehlikeye girdi, ruh dünyası ile gerçek dünyayı birleştirdiler. Daha iyi olabilir miydi. Evet biraz daha az bölümde odağı kopmayabilirdi mesela. Sonuç olarak dizinin adı The Legend of Korra ve bence hakkını da verdi :slightly_smiling:

(dan) #87

@unratedlogician Anlatmak istediğim buydu fakat bir türlü tam olarak anlatamadım.

@FanCanyon Hepsini izledim zaten. Özellikle Batman The Animated Series favorilerimden biridir. Ama hepsi kendi tarzında ki yapımlar ile karşılaştırılabilir bana göre. Avatar'ın yanına yanaşabileceklerini düşünmüyorum. Felsefe konusunda , sırf düşmanların düşman olup olmadığının tartışılması bile yeter. Birde ilk serideki karakterler konusu var. Kimi finalde Toph'un gelip günü kurtartmasını bekliyor kimi eski karakterler sayesinde yürüyor diyor. Şimdi iki tarafta biraz haklı ama aynı zamanda haksız da. Bu bir yapımın devamıysa eğer ki öyle , eski seriden tanıdık karakterler illaki olmalı. Özellikle bu ''The Last Airbender ile büyüyenlere özel'' başlığı altında tanıtılan The Legend of Korra ise. Ama eski serinin karakterlerinin de yeni seride ki karakterlerin önüne geçmesine izin verilemez. Öyle olursa yeni seri çekmenin amacı kalmaz yani bir nevi amacından sapar. Evet Avatar The Last Airbender'ın başarısı sayesinde ortaya çıktı The Legend of Korra , bir o kadarda ekmeğini yedi ama bunu eksi bir yönmüş gibi söylemene katılmıyorum. Olması gerekende o zaten. Ergen kısmında da yanlış anlaşıldım Korra ergen bir karakterdi zaten. Gerek yaşı gerek davranışları. Ama bunun sebebi de dediğim gibi gelişimini göstermekti. İlk sezon dediğin gibi süperdi , ikinci sezon aslında güzellikten ziyade önemliydi. Olmazsa olmazdı. Ben şahsen üçüncü sezonu da beğendim tabii herkesin zevki değil ona bir şey diyemem. Son sezon ise Nick'in adiliği sayesinde o şekilde oldu. Aşırı şiddet içerdiği gerekçesi ile gelen şikayetler yüzünden 3.sezonda uyarı almıştı şov. Daha sonradan bitirmeye çalıştılar. Son sezonun bütçesini yarıya indirdiler. Yetmezmiş gibi yayın tarihini öne çekerek 2 ay gibi kısa bir sürede son sezonu hazırlamak zorunda bıraktılar. Michael Dante Dimartino'nun kendi cebinden katkıda bulunduğu haberi çıkmıştı bir ara. Adamlar tüm o zorluklara rağmen güzel bir şekilde sona erdirdiler bana kalırsa. Son olarak Korrasami konusunda , dikkatli izlendiği zaman aslında altyapının üçüncü sezondan atıldığını görebilirsiniz. Bariz bir şekilde belli ettiler aslında fakat böyle bir şey olacağına inanmayanlar pek takmadı o yavaş yavaş gelen yakınlaşmayı ve sonda şaşırdılar.

(Sercan) #88

En sevdiğim sahnelerden biridir.you won't have to worry about your "destiny" anymore. Because I will make sure your destiny ends... right then and there... permanently.

(Mesut) #89

Keşke bir mucize olsa ve 3. bir Avatar serisi yapılsa :confused:

(meta) #91

"You stupid arrogant son of a bitch. You did it, didn't you? You fucking did it. You ruined Avatar." "I HATE YOU M NIGHT SHYAMALAN" Bu filmle ilgili yapılmış en iyi nefret videosu :joy::joy:

(Berkay Emre) #92

Zuko nun karmaşalarını özledim

(Bat of Gotham or Muhit) #93

Geçen baştan başlayıp izledim.Öneririm :+1:

(tlhcgmn) #94

En iyi karakterinden en kötü karakterine kadar herkes OP dir . İroh gibi amcam olsun sesimi çıkarırsam neyim

(Emirhan) #95

Bu dizideki Uncle Iroh ve Sokka, tüm kurgusal karakterler içinde en çok etkilendiğim 10 karakter listesine rahat girer. O kadar seviyordum bu ikisini be.

(Zalet Nenci) #96

Ah be başlık dediğin böyle olur. Keşke şu çizgi romanları da animasyona çevirseler de Star Wars Clone Wars'ın son sezonu misali küçük küçük maceralarını görsek.

(JR) #97

Bazen berbat filmine bakayım diyorum, korkup yeniden animasyonunun son sezonunda kendimi buluyorum.

(Mesut) #98

Korra is better than

(JR) #99

Korra da güzeldi. Ama ben ang'in aptallıklarını da seviyordum :slightly_smiling: komik geliyordu :slightly_smiling:

(Kadir Yılmaz) #100

Ağlıyor muyuz :frowning:

(Bat of Gotham or Muhit) #101

Canım çekti bir ara yine izliyim :joy: