Avatar The Last Airbender Özleyenler

(Helin Yeşim) #102

Cnbc-e'de çıkardı, babamla oturup izlerdik. Güzel günlerdi, deli gibi özlüyorum.

(anon2512951) #103

Tekrar başlamak güzel olabilir.

(Furkan YAKIN) #104

diziyi yeni izledim güzeldi tam aang cool bir avatar'a dönüştü dizi bitti lan :frowning:
korra'ya yeni başladım ne olacak bakalım

(İNCEPTİON: Araf'da yalnız kalamayan adam ) #105

Böyle bir konu mu varmış :frowning: . The Last Airbender bir efsanenin başı ve sonudur . Sanmıyorum ama bu mecrada izlemeyen varsa yazık ediyor kendine. Hangi sezonunu övsem bilemedim açıkcası :slight_smile:

(Shiroyasha) #106

Türkçe dublaj olarak aşmış bir seri, seri açısından bakacak olursak kaç kere bitirdiğimi hatırlamıyorum bile. Korra çöpü ise apayrı bir hayalkırıklığı.

(anon17803553) #107

Last aierbender efsane bir seridir.
Korra ise atmosferi olsun politik olaylarıyla ayrı eğlencelidir.

(Emirhan) #108

Korra'da eski seriye ayıp ettiler. Last Airbender'da Roku'yu daha fazla görmüşüzdür Korra'daki Aang'ten. En çok buna üzülürüm. Korra'nın yan karakterleri de malesef çok başarılı değildi. Aang'in çocukları, Tenzin'in ufaklıklar ve kötü adamlar iyiydi. Özellikle kötü adamların hakkını vermek gerek.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #109

Yan karakterleri bırak Korra neydi öyle ya ben hayatımda bu kadar kötü bir karakter görmedim.

(anon17803553) #110

(İNCEPTİON: Araf'da yalnız kalamayan adam ) #111

Korra'daki sıkıntı ne dizisi olacağına karar veremedi. The Last Airbender en temel konusu dünyaya düzen getirmek, ateş ulusunun kaosuna dur demekti. Araya serpiştirdikleri konular ise başlı başına ayrı bir dizi bile olabilirdi. Akış her açıdan iyiydi. Kısaca hem ana konu hem yan konular başarılıydı.

Korra; bence de net bir şekilde Aang'e dönüşlerde sıkıntı vardı. Diğer taraftan ilk sezonda ortaya çıkan düşmanın da hakkını vermem gerek çok iyi yazılmıştı.

Korra kadın karakterine sahip diye mi biraz narindi ? Yoksa karakter profilini çizemedikleri için mi bu kadar olumsuz bir yapıya sahipti bilemiyorum ama Avatar olarak çok pasifti ve bazen izleyicilere pff dedirtiyordu.

(Emirhan) #112

Korra fena değildi ya ondan pek şikayet etmiyodum.

(İNCEPTİON: Araf'da yalnız kalamayan adam ) #113

Ahaa.... M.night shyamalan sağolsun avatar filminin komple her karakteri çöptü :smiley: sözünü şimdi geri al :smiley: :smiley:

(Shiroyasha) #114

Şuan gram hatırlamıyorum Korra ile ilgili en ufak bir sahneyi artık nasıl unutmak istediysem. Ana serinin gerçek bir hayranı olarak sabit leş bir şey Korra. İlk izlediğim zamanlarda olsaydık uzun uzun detaylı detaylı gömerdim cidden.

(İNCEPTİON: Araf'da yalnız kalamayan adam ) #115

Sanat sanat :relieved: üstadım ...

(Shiroyasha) #116

Aşk 4 genleri, dandik karakterler, leş güç dengesi ve daha önemlisi berbat ergen bir ana karakter. Korra'nın tek artısı gözümde şudur.

(anon17803553) #117

Ana seri zaten efsane korra'nın bu efsane seriyle karşılaştırılması hata spinoff gibi düşünürsen fena değil.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #118

Öyle bir film yok unut bunu bunlar hep illüminati

(Shiroyasha) #119

Spin off olarak bile düşünemezsin seriyi tekil olarak düşünsek de elde kalıyor ki.

(İNCEPTİON: Araf'da yalnız kalamayan adam ) #120

:+1: oldu mu ?

(Emirhan) #121

Korra'nın döneminde dünyanın iyice sanayileştiğini ve ruhani dünyadan kopuşun neredeyse tamamen gerçekleştiğini görüyorduk. Aang döneminin tek kurtarıcısı olarak görülüyordu. Korra'nın varlığı ise gerekli mi gereksiz mi belli bile olmuyordu. Hatta Aang ve ekibi öyle bir sistem kurmuş ki, metal ve yıldırım bükücülük sıradan bir şey olmaya başlamış. Bu dünyada avatara artık ne gerek vardı? Ruhani dünyayla bağlar bu kadar kopmuşken hem de? Korra'nın karşılaştığı sorunlar da küçümsenemeyecek kadar ağırdı. Üstüne üstlük geçmiş yaşamlarını kaybedip rehbersiz kaldı. Tüm bunları birleştirince hayattaki yerini sorgulayan depresyon bir Korra çok doğal geliyor. Ben yazarların yapmaya çalıştıkları şeylere çok saygı duyuyorum. Ancak bu fikirleri malesef iyi bir şekilde gerçekleştiremediler. Bölüm sayısının azlığı ve maddi imkansızlıklardan dolayı bazı konulara eğilemediler. Zuko'nun torunu niye vardı mesela. Bir ara hikayede yer kaplayacağını düşünmüştük çocuk kayboldu. Yukarda da bahsettiğim başarısız yan karakterler. Korra'nın ekibi o kadar sıkıcı geliyordu ki bana anlatamam. Son sezonlara doğru Tenzin'in kızı biraz dahil olmuştu da rahatlamıştım. Ayrıca en sevdiğim karakter Sokka'yı yalnız bir kere görmek de en üzüldüğüm konulardan bir tanesiydi.