Avengers 4 Cephesi (Sonun Başlangıcı!) 🛡

(GENERAL) #207

vaybeee güzel senaryo inş iw dan daha iyi bir filim olur

(Umur) #208

Gidenler her türlü geri gelecek sanırım hepsi olmasa da en azından bir kısmını getirecekler gibi görünüyor. Benim istediğim Quill geri geldikten sonra, bunlar Thanos’u yendikten sonra taşları yok edemeyecekleri için büyük olasılıkla İlluminati tarzında her gruba bir taş vererek bunları korumaya başlayacaklar, şimdi Guardians’a korumaları için Ruh Taşını verseler, Ruh Taşının içinde de Gamora olsa…

GoG v3 de Peter’ı Gamora’yı ziyaret ederken başlasa. Bu filmin sonunda gördüğümüz yerde Gamora’nın çocukluğunu izliyor olsa falan…

Başka bir şey istemem sanırım.

Bu arada redditteki şu teori hakında ne düşünüyorsunuz?

Cap Marvel solo filmi ile Avengers 4 filmini kapsayan bir teori.

Cap Marvel solo filmi Avengers IW’nin bittiği yerden başlayacak. Küçük bir sekans ile beş yıl sonrasına geçeceğiz, dünya devam etmeye çalışıyor vs. Ancak kahramanlarımız beş senedir bir plan üzerinde çalışmakta. Bu beş sene içerisinde yardım çağrısı yollanılan Captain Marvel Dünyaya gelmemiş.

Bizim tayfa, Tony Stark’ın ele geçirdiği bilgilere göre doksanlarda Captain Marvel isimli birisinin varlığından haberdarlar. Antman’in yardımıyla kemik tayfamız atom altı boyuta inerek zaman yolculuğu yapacaklar ve doksanlara gidecekler. Doksanlarda Captain Marvel ve Fury ile buluşup durumu açıklayıp Thanos’u doksanlarda yenmeye çalışacaklar. Captain Marvel solo filmi bunu konu alacak, film de Thanos sorunsalı çözülüp evren düzeltilmeye çalışılacak ancak bu kemik tayfanın büyük bir çoğunluğunun ölümüne sebep olacak.

Avengers 4 filmi ise çıktığı senede geçecek bir film. Thanos dünyaya asla gelmemiş, bazı kemik karakterler doksanlarda ölmüş. Bazıları tarihten silinmiş vs. vs. Bazı karakterler de yaşadıkları şeyleri hatırlayabiliyorlar. Peter Quill bu karakterlerden birisi. Bu filmde gençlerin birer takım oluşunu görüp onlarla tanışıp, X-Men’in evrene katılışını görüp yeni bir evreye gireceğiz. Bu yüzden filmin ismi açıklanmıyor. Bu yüzden yazarlar Avengers 4 hakkında fanların bir şey bildiği yok diyorlar.

Bence teori güzel ancak bayağı bir zorlama, olursa güzel olabilir. Ben yerim.

(Serkan of İzmir) #209

Ben de New York savaşına dönmelerinin sebebinin o zaman açılmış portaldan geçerek Thanos’u hazırlıksız yakalayıp eldiveni çalmak olduğunu düşünüyordum. Sonra da taşları kendileri toplar ve Thanos’u yenerlerdi ama böyle söyleyince basit geldi :d

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #210

Portaldan geçseler de Thanos ile nasıl karşılaşacaklar_?

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #211

Thanos’un çocukluğuna gidip daha çocukk… Oh wait.

(Oolong) #212

Annesine, “bu çocuk ucube gibi olacak, aldır bunu” diyecekler. :smiley:

(Pharaun) #213

Avengers 4 ile ilgili bir teorim var. Infinity War’dan spoiler içerir!

Thanos Infinity War’da başına büyük bir bela almış olabilir. Herkesin bildiği üzere; Thanos altı taşıda ele geçirdi ve evrendeki tanrısal varlıklardan birisi oldu. Bu durumda bana göre Thanos’a karşı duracak kişiler sadece Avengers olmayacaktır

images(4)

Marvel sinema evrenini oluştururken çizgi romanlardaki event olaylardan yola çıkmaktadır ve bu bağlamda Marvel Now! Infinity çizgi roman serisinde bulunan bazı tanrısal varlıklardan (hikaye ile ilgili kesinlikle spoiler vermeden) bahsetmek istiyorum;

1- Yaratıcı Ana (evrenin suret bulmuş hali)
2- Captain Universe (Yaratıcı Ana olabilir)
3- Kurucular: Yaratıcılar/ Mühendisler
4- Alephler (Robottur. Bahçıvanlara yardım eder)
5- Abyss Bahçıvanlar (Ex Nihilo)

Yukarıdaki sıralamaya göre; Yaratıcı Ana "Captain Universe (Evren), kurucuları yaratmış onlarda Abyss ve Bahçıvanları yaratmışlardır. Bu bahçıvanlar ise gezegenlerde hayatı başlatabilecek veya sonlandırabilecek yetki ve güçlere sahiplerdir. Yani Bahçıvanlar insanımsılar yaratabiliyorlar.

Şimdi gelelim fasülyenin faydalarına;
Kurucular: Yaratıcılar/ Mühendisler paralel evrenlerin hepsinin birbirine bağlı olduğu Süperakış adı verilen bir boyutu gözetleyebilecek kontrol edebilecek teknolojiye sahip ayrıca bahçıvanlarıda yaratıcısıdır. Bahçıvanlar ise dünyadaki insanları veya hatta Thanos’un ırkını gibi türleri dahi yaratabilecek kadar güçlüdürler.

thanos

Bu durumda Infinity War olayı sırasında Thanos ele geçirdiği altı adet sonsuzluk taşlarını ile tanrısal bir varlık oldu ardından parmağını şıklatarak evrendeki canlıların yarısını yok etti veya başka bir evrene aktardı. Peki acaba bu sırada paralel evrenlerin arasındaki geçişleri dahi gözetleyen Kurucular veya gezegenlerde hayat başlatabilen Bahçıvanlar ve Abyss ne yapıyorlardı?

Avengers 4 filminde yukarıda bahsettiğim tanrısal varlıklar ile karşılaşabiliriz. Thanos’un kulağını çekebilirler veya after credits de yani New Avengers ile ilgili bir referans sırasında bu varlıkları görebiliriz. Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz?

Marvel’daki diğer bazı tanrısal varlıklar;
Death, Gaea, Atum, Galactus, Ego
Bunlar hakkında kapsamlı bilgim yoktur.

(InMemoryOfEmirBK) #214

Saat başı alarm kurup aynı postu mu atıyon

(Pharaun) #215

Teorideki bir fikir belki gerçekleşebilir;

Avengers 4’te gerçekleşecek olaylar her ne ise neticesinde New Avergers’a kapı açabilir ve belkide New Avengers ve X-Men’i bir araya getirebilirler sonrada başlaşın Flash Tv serisi tadında time paradox event silsilesi hadi bakalım. Bir anda parmak şıklatasım geldi #Snap! “Şak!”

(Pharaun) #216

Kime söylediğini anlayamadım ancak eğer beni kast ediyorsan teorim yukarıdaki başlık ile alakalıdır ve evet Avengers:Infinity War Spoiler Edition başlığı altında da teorim aynen mevcuttur. Başka yerde kimseden bir yanıt alamadığım için burada da paylaştım;

(Hear me and rejoice) #217

Bu sapsari olan varlik hangisi ilgimi cekti bide infinity cizgi romanindan mi bunlar.İnfinityi okumustum da unuttum uzun zaman oldu

(Pharaun) #218

Evet o sarı varlıklar Bahçıvanlar. Hatta son görseldeki boynuzlu’nun adı Ex Nihilo. Bence Infinity serisindeki event “olay” Infinity War kadar iyiydi. Konusu yeni izlediğimiz filmden farklıdır. Marvel Now! Avenger 1-2-3-4. ve Marvel Now! New Avenger 2. sayıları Infinity kalın cilt ile ilişkilidir. Hepsini bir arada okuduğunda adeta trilogy film etkisi yaratıyor. Yorum için teşekkürler.

(Dovahkiin) #219

Her dakika çıkan reklamlar gibisin

(Pharaun) #220

Ben bu post toplamda 2 yerde paylastim. Altina yorum yapildi takip ederseniz, bende bu dogrultuda Yusuf’un sorusunu yanitladim. Neden reklam gibi dusunuyorsunuz ki? Bu kadar rahatsiz olduysaniz talep edersiniz silerler.

(Hear me and rejoice) #221

Ben sordum cevapladi arkadas.Şu sari varlik ilgimi cekti tasarimi falan guzel merak edip sordum

(Pharaun) #222

Siteye yeni uyeyim ve ilk uye oldugunda infinity war ile ilgili izlenimlerimi paylastim sonrasindaki paylasimlarimda teorilerim ile devam etti. Sizi aktif olmam mi rahatsiz etti. Yoksa (konu ile alakasi oldugu icin) teorimi hem bu baslik altinda hemde infinity war spoiler edition altinda gördüğünüz için mi rahatsiz oldunuz? Onu bileyimki ona gore (konu ile alakasi oldugu halde) bir daha gonderimi baska bir başlık altinda tekrarlamam. Pekala rica edilse bu hassasiyeti gosterebilirim.

(Pharaun) #223

Birileri geekmuhitteki yeni uyelerin bir anda aktif olmasindan rahatsiz oldu sanirim. Yusuf ayni gonderim acikca soyluyorum infinity war spoiler edition basliginin altinda da var. Orada pek yanit alamadim. Ve teorim avengers 4 ile tam olarak ilgili oldugu icin burada da paylastim. Bana gore cok normal baskalarini rahatsiz etti. Silmeyecegim. Rahatsiz olan gider moderatore sildirtebilir. Nokta.

(Witch-Dentist of Muhit) #224

Bence iki farklı yerde paylaşmanda bir sakınca yok, gayet normal. Sonuçta burada fikir alışverişi yapmak, muhabbet etmek için toplandık. Ben de 4 gün önce üye oldum, en yenilerdenim sanırım. Ben de aktif olduğumu düşünüyorum, bu kimseyi rahatsız etmiyordur bence. Eğer ediyorsa da bu bizim problemimiz değil, kaynaşmaya çalışmak gayet normal. Burada 3 senelik üyeler görüyorum, ben şahsen ilk defa böyle bi’ foruma üyeyim ve çok hoşuma gitti. Eleştirilmek de güzel şey bu arada. :slight_smile:

(Go down swinging.) #225

İki farklı başlıkta paylaşman sıkıntı değil bence. Sonuçta bir başlığa üye olan diğerine üye olmayabilir ve teorin onların ilgisini çekebilir. Ayrıca yeni üye oldun diye aktif olmayacaksın diye bir şey yok. Yeni üye olup bu kadar aktif olman heyecanlı olduğunu gösteriyor. Sadece spami en az seviyede tut. Onun dışında bir sorun yok.

(Dovahkiin) #226

Tamam da ben kötü birşey demedim ki benzetme yaptım sadece. Joke.