Avengers 4 Cephesi (Sonun Başlangıcı!) 🛡

(Kid A) #227

Boşuna hassasiyet göstermişsin yahu. Sana konu ile ilgili cevap veren arkadaşların ikisi de şaka amaçlı girdiler yazmışlar. Bir sorun yok yani. Genel olarak ofansif mizah yapmayı seven bir toplululuk olduğumuzu söylesem yanlış söylemiş sayılmam sanırım. Alışırsın zamanla sitenin jargonuna.

Hoşgeldin.

(Emir) #228

Sen bana alışabildin mi de adam alışsın :kissing_smiling_eyes:

(Dovahkiin) #229

Sana bütün muhit alışmıştır bence :thinking:

(Pharaun) #230

Valla öle olmus baska birisi daha tepki gostermisti kendi kendime dedim herhalde rahatsiz olanlar var ama öle degilmis. Hakikatten muhit muhtesem cok egleniyorum. Bu zamana kadar katilmadigim icin pismanim ilerleyen zamanlarda level atladiktan sonra antik çağ ve eski çağ ile ilgili geek yanimi kullanarak paylasimlar yapacagimin teaserini yapmis olayim. Sonucta muhit geekler icin sadece superhero konusmayacağız. Bakalim ilerde bulutlari yarip gokyuzundeki geek tanrisindan kadehte ab-i hayat serbetini alabilecekmiyiz :joy: sanirim 4 veya 5 level o tarz bir ilahi an yasiyordu muhtarin aciklamasina gore :smile:

(Babayaga) #231

Ben de bi’ level atlayayım, LotR başlıkları uçuşacak. :joy:

(Geek Velet) #232

İyi dedin de bu konu hakkında Kategori açılması için modlara başvurabilirsin. :slightly_smiling_face:

(Zeki Mak) #233

(Emir) #234

“Tamam da peki niye haklı?” cümlesi sıkıntılı bir cümle. Aynı anlamda 2 kelime kullanılmış. Söylemiş olalım.

(Can) #235

Şöyle bir balkonum olsa manzaraya karşı ne güzel FIFA oynanır ya.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #236

Tamam da peki :man_facepalming:

(bite my shiny metal a**) #237

Bu derin düşünceler ne güzel şeyler.Yiğitcan muhtarın bu düşünceleri ise daha bir güzel.

(Ertunç Doğan) #238

Ozymandias’ın farklı bir haklılığı Thanos’un ise benim arada kaldığım bir haklılığı var. Nüfusun yarılanması bana göre 2 yola girer:

1. Kaotik Yol
  2. Kenetlenme ve kendini geliştirmeye giden yol

Ozymandias yaptığı şey de haklı çünkü o yönledirmeye giden yolu denetleyen kişi. Dünya’daki en zeki ve büyük ihtimalle en zengin kişiden bahsediyoruz. Yapacağı adımlar ile insanlığın ideallerini daha iyi yönlendirebilecek bir adam Ozymandias.

Thanos yaptığıyla ise olay 2 faktör arasında kalıyor. Ya insanlık daha fazla kenetlenecek ya da yaşadıklarını unutamayıp birbirlerine girecek. Yani gezegenlere bundan sonra kendi kaderlerini belirletmeye çalışmaktır Thanos’un yaptığı. Bu da arada kaldığım bir haklılık Thanos’un gezegenlerin kaderini belirlemeye hakkı var mı dedirtiyor bana. Ozymandias’ın Dünya’yı yönlendirmeye bir hakkı var çünkü Dünya’da yaşayan bir fert fakat Thanos konusunda ikilemdeyim gerçekten bir gezegenin çöküp yükselmesine hakkı var mı?

(fza) #239

ARKADAŞLAR SADECE 365 GÜN KALDI!!!

(Go down swinging.) #240

Geri sayım başlasın. SAYILI GÜN KALDI.

(Umur) #241

Ozymandias ile Thanos’u aynı kefeye koymak, ikisine aynı demek yok hocam, saçma.

Thanos’un yaptığı şey, evrenin yarısını yok etmek. Öldürmüyor adam, yok ediyor. Sen yolda yürürken muhabbet ettiğin en yakın arkadaşın bir anda kül olup yok oluyor. Anlamıyorsun bile ne olduğunu.

İşte bu konuyu Leftovers dizisini ve kitabı muazzam bir şekilde işledi aslında. Gidenler ölmüyorlar, yok oluyorlar. Bir cenaze yok. Bir kapanış yok. Geride kalanlar için bir yas tutma yok. Tutamama var. Kafayı yeme var. Dine sarılma var. Delirme var. Ölüm var. Ki olması gereken de o zaten. Ne olduğunu bilmeyen tonlarca insan var şuan MCU’da, bilen tek kişiler Avengers’dan hayatta kalan o küçük kemik tayfa. Onlar da emin değil, öldüler mi, tarihten mi silindiler, ruh taşına mı hapsoldular…

Bu durumda hiç kimse Yiğitcanın dediği bir kafaya geçmez ne yazık ki. Çok yanlış düşündüğüne inanmaktayım.

Ozymandias durumu ise tamamen farklı. Nükleer bir tehdit göstererek onun elinden insanlığın çoğunluğunu katlediyor ve ortaya ortak bir düşman yerleştiriyor. Ölüm ve acı insan değerini arttırıyor üstüne bir de ortak düşman bu değerin aşırı uzun sürecek bir değer olmasını sağlıyor.

Ha, Yiğitcanın bahsettiği ölüm sonrası oluşan barış/refah hakkında da şu örnekleri verip bir şeyler diyeyim.

The Great War adı verilen WW I’den sonra toplumun büyük bir çoğunluğu gerçek anlamda kafayı yedi. Depresyon dönemi başladı. Uzun bir sessizlik bekleniyordu. Sakinlik. Sonra ne oldu? WW II geldi. Bu sefer daha büyük şeyler yaşandı, daha büyük bir çoğunluk kafayı yedi, travma yaşadı. Bu sefer o uzun sessizlik gelebilecek gibi duruyorken küçük küçük yine başladı aynı şeyler. Eskileri kadar büyük olmama sebebi ise WW II’nin yarattığı o korku. Başka bir şey değil. O nesil yok olduktan sonra gelecek olan nesil büyük kırmızı düğmelerine basmaya çekinmeyecekler. Sessizlik bahsedilen kadar uzun olmayacak. Hiçbir zaman olmaz. Tabii ortada tek bir ölümsüz korkutucu ortak düşman yoksa.

Bu yüzden Thanos ve Ozymandias benzer değiller. Bu yüzden Ozymandias sonuna kadar haklı iken, Thanos çok da haklı değil.

(Hakan) #242

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #243

Benim bu resimler de en çok merak ettiğim niye Ant-man, Tony ve captan americak üzerinde kırmızı noktalar var. Yani CGI gerektiren ne olabilir?

(Oneironaut) #244

Kostümün görünüşünü düzeltiyorlar. Daha sıkı, vs.
Belki başka bir şeyler de vardır tabii.

( ◉) #245

Spider-man biraz da bu bence.

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #246

Elbette başına gelen birçok olay merakından kaynaklanır onun. Ama daha araştırmacı, sistematik bir yol çizer kendisine.