Avengers 4 Cephesi (Sonun Başlangıcı!) 🛡

(Serkan of İzmir) #367

General emri verdi bakalım russolar sıkıyorsa yaşatsın Cap’i.

(Denizcan Sel) #368

Avngrs 4 de bir ben ölücem, o kadar.
-Cap

(y) #369

(Dovahkiin) #370

Yine bir WS havası esecek gibi geliyor.

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #371

Cap, yine ilk iki filmde olduğu gibi en çok ekran süresi olan Avenger olur bu filmle beraber.

(y) #372

Rolleri ne olacak acaba merak ettirdiler şimdi :d

(Köyün Delisi) #373

Yar sakalın lüle lüle, Steve sana güle güle

(fza) #374

Şu film çok ciddi bir film olsa keşke. Kimse espri yapmaya çalışmasa, herkes bitmiş/yıkık halde olsa vs vs. Infinity War’da Thanos’un geldiğini öğrenen herkes mum gibi olmalıydı ama olmayınca benim için atmosfer diye bir şey kalmadı. ‘‘Bu mu lan Infinity War filmi!? Bu ne cıvıklık yahu!? Evrenin sonu gelirken böyle mi davranıyorlar!?’’, diye düşündüm özellikle ilk yarım saatte.

Tabi muhtemelen yine istediğim olmayacak ve bir sürü kişi ölüp de Thanos galip gelmişken, hala şakacık denemeleri olacak. Beklentimi aşağıda tutuyorum o yüzden, yine Infinity War gibi beklemeye -bence- kesinlikle değmemiş bir film izleme ihtimalim olduğu için.

Edit: Gerçi hayal kırıklığı bile değil benim için film, çünkü vizyona girmesine kısa bir süre kala benim hype seviyem sönmüştü filmi beklemekten sıkıldığım için ve düşük bir modda girdim sinemaya da. Ona rağmen pek beğenmedim filmi. Kötü değildi ama çok iyi de değildi bana göre.

(Agent of S.H.I.E.L.D.) #375

Yiğidim göster heybetini bu filmde. tak infinity gauntleti. Ver thanos’a ağzının payını

(y) #376

Komiklikler bu evrenin mayası oldu artık.Ama russoların ne kadar ciddi olduğunu gördük iw de.Filmin son 10-15 dksında şaka yoktu bile.Thanosun wakandaya wardığı sahneden itibaren Yine aynı tonu bu filmde de devam ettiriceklerdir bence

(fza) #377

Oralarda da şaka yapsalardı bir de! Orada olmaması çok bir şeyi değiştirmiyor benim gözümde. En başta Thanos’un geldiğini duyan kimse daha fazla cıvıklık yapmayacaktı. Beni direkt itti o olay.

(meta) #378

Thanos’u sen biliyorsun, karakterlerin çoğu bilmiyor ki? Biraz zorlama bir beklentiye girmişsin bence.

(fza) #379

Banner Thanos tehdidinden bahsettiğinde, Thor Thanos tehdidinden bahsettiğinde karakterler de neyle karşı karşıya olduklarını biliyorlardı. Banner’ın dünyaya ulaşma şekli ve Thor’un ilk ortaya çıkış şekli de görsellik olarak yine ortada olan tehdidin boyutuna işaret ediyordu.

Dolayısıyla, beklentim gayet yerindeydi bence.

(meta) #380

Ya bu karakterler neler görmüş, neler yaşamış karakterler. Başlarına gelen ilk felaket haberi olsa bu neyse. Sonsuzluk taşına sahip karakterle de karşılaşmışlar sonuçta. Dehşet içinde olmaları saçma olurdu asıl başından itibaten. Mesela GOTG ekibi yaşayan bir gezegeni alt etti, onları en gördüğümüzde. Gamora dışında, ki o senin dediğin gibi farkındaydı tehditin, ekip niye farklı davransın bir karakterin sadece adını duyunca?

(fza) #381

Bütün o yıkımı görüp de Thor’un anlattıklarıyla ölenleri ve olup biteni bildikleri için ve Gamora’nın da anlattıklarıyla Thanos’un alelade bir kötü adam olmayıp evrenin anasını belleyeceğini bildikleri için. Eğer sen bütün bunlara rağmen ‘‘Ben Batman’im’’ sesiyle kanser sahne yaparsan, bir de üstüne aptal Drax’a cips yedirirsen; ben de seni ciddiye alamam. Tehdidini de ciddiye almazdım da Allah’tan sonlara doğru Titan ve Wakanda sahneleri(gerçi orada bile savaşın ortasında konuşuyorlardı hiçbir şey yokmuş gibi) vardı da hissettik biraz atmosferi.

Thor öldü diyor Bruce Tony’ye. Bu kadar ciddisini görmediler yani. Orada hala kelime oyunları filan var bu laftan sonra bile.

Özetle: Bence Thanos’un ‘‘kötü adam’’ değil de ‘‘son’’ olduğunu açık bir şekilde gördü hepsi. Fakat buna uygun davranan kişiler Wakanda ekibi ve biraz da Doctor Strange’ti. Özellikle Thor ve GotG -bence- atmosferin içine sıçtı.

(meta) #382

Orada Bruce Tony’e Thor’un öldüğünü Tony Cap’i aramaya tereddüt ettikten sonra söyledi. Kelime şakaları ondan önceydi diye hatırlıyorum.

Geri kalan atmosfer ile müthiş bir uyumları olmadığı haklı bir eleştiri olabilir bana göre de ama GOTG ekibini filme katıyorsan, belirli bir yere kadar olması gereken şeyler bunlar. Ki korktuğum kadar bozmadılar bence. 4. filmde de yoklar zaten.

(fza) #383

Abi, o kadar süre ne yazdın ya? :DDDD Dedim ‘‘Aha geliyor wot!’’.

Net hatırlamıyorum, senin dediğin gibiyse sinir bozuculuğunu azaltır sahnenin, gerçi Banner yine de daha yıkılmış olmalıydı hal/tavır olarak o sahnede ve Strange’in daha da ciddi davranması gerekirdi Tony ile laf dalaşına girmek yerine. Benim düşüncem bu yönde.

İlk başta olan şarkı ile danslarına, Groot’a olan ‘‘Çok ayıp’’, tepkilerine hatta Rocket’in Get it off!’’, deyişine vs bir şey demiyorum ben de. Onlar normaldi. Beni delirten şey Thor gemiye binip Thanos’tan bahsedip, Gamora o kadar şeyden bahsettikten sonra bile türlü türlü ‘‘komik replik/davranış’’ denemeleri. Allah aşkına Thor olanlardan bahsettikten sonra Star-Lord’un ‘‘kıskanıp’’ da ‘‘Benim de annem öldü, babamı da öldürdüm daha zor bir olay’’ vs demesi ne şimdi!?

Drax felaketti benim için.

Allah’a bin şükür! İnşallah mizahı olacaksa bile bu filmden çok daha yerinde olur, beni korkutan şey aynı hissi 4. filmde de yaşayacak olmak.

(y) #384

Pomeron gotg ekibini sevmiyor gerçekten :smile: iw öncesinde de aynı tartışmaları yapmıştık

(meta) #385

Drax’in bence de bulunduğu 3 filmdeki en kötü hali IW’daydı. Fiziksel olarak da bi işe yaramadı. Bomboş bi karakterdi. Fakat Gamora, Mantis ve Rocket’ı çok sevdim IW’da. Özellikle Thor ile Rocket çok iyi uydular. 4. filmde ayırmazlar umarım.

Quill 30 yaşlarında bir çocuk. Çabuk sinirlenen, çabuk unutan, zorlama bir özgüvene sahip, bütün bunların nedeni olarak da ergenliğini doğru düzgün bir duygusal gelişim yaşayamadığı bir ortamda geçirmiş bir karakter. Bana batmıyor tavırları açıkçası. Hatta dediğin sahne de, en sevdiğim repliği olabilir filmdeki.

(fza) #386

Olay bununla ilgili işte. Bana çok batıyor öyle sahneler. Hele bir de ortada ölüm, trajedi filan olup da böyle '‘şakacık denemesi’'ne gelince iş, kopuyorum oradan.

Sevmiyorum diyemem ama düzgün kullanılmaları lazım. Güzel replik olduğu zaman ben de tebessüm ediyorum. Mesela ‘‘I think your plan is good except it sucks’’, sahnesi benim istediğim şey. Hiç rahatsız etmedi. Ya da Groot’un hakaret ettiği sahne vs.

Ben Gamora’yı zaten seviyordum, Mantis de tatlıydı ama Rocket’i sevmiyorum pek. Thor ile Rocket uyumu da pek umrumda olmadı. Thor’u Ragnarok’ta sevdim ama bu filmde hem GotG ile etkileşimini, hem filmin girişini hem de Nidavellir’de ki sahnelerini filan hiç sevmedim. Wakanda’ya gelince hoşuma gitti sadece.