Avengers 4 Cephesi (Sonun Başlangıcı!) 🛡

(Muhitin Delisi) #428

Var ya acayip açasım var ama ya doğru çıkarsa diye de korkuyorum
Spoilerlı edit:Zaman yolculuğunu gördüğüm an kapadım sinirden devamını da okumicam ya cidden tek ama tek istemediğim şey zaman yolculuğu İnşallah gerçek değildir
Edit 2: Dayanamadım okudum Bu senaryo gerçek olursa çok büyük bir hayal kırıklığı olur benim için

(Kid A) #429

Hiçbir senaryo sızıntısı iddiasına inanmayın. Canı sıkılan kafadan sallıyor, “Alın size film.” diyor. Ben bu zamana kadar sızdığı iddia edilen hiçbir film senaryosunun doğru çıktığını hatırlamıyorum.

Okuyun, gülün, geçin.

(Berkant) #430

Ben de şu ‘‘Kötü birşey oldu durduramıyoruz hadi zamanda oynama yapalım hiç olmamış olsun’’ olayından nefret ediyorum.Bu tür sinematik evrenlerde çok riskli konudur zaman yolculuğu.Eğer iyi işlenemezse çok büyük aksilikler çıkabilir evrenin timeline’ı açısından.Örnek vermek gerekirse Fox’un X-Men evreni Days of Future Past ile timeline’ın öyle bir içinden geçti ki evren karmakarışık.Umarım iyi işlerler zira zaman yolculuğu fikri MCU için çok büyük bir risk.Senaryoyu ben de beğenmedim.Aşırı şişik ve arka planı düşünülmeyen kararlarla dolu bir filmi vaat ediyor.Umarım yalandır zira Avenger İnfinity War gibi über bir filmden sonra Avengers 4 hayal kırıklığı çıkarsa çok üzülürüm ama zaman yolculuğu fikrini bir şekilde olaya dahil edecekler gibi gözüküyor :frowning:

(Dovahkiin) #431

Spoiler başlığı var ?

(Muhitin Delisi) #432

Yazınızın noktasına kadar hak vermekten kendimi alamadım. Bir sinematik evren için en riskli olay zaman yolculuğu kesinlikle dediğiniz gibi. Bu yolculuk en ufak şeyi değiştirse bile MCU gibi bir evrende öyle bir kelebek etkisine yol açar ki bunu toparlamak baya zor olur. MCU’nun kendisini böyle bir riske atıp timeline’ını bozmasını hiç mi hiç istemem. Bi de yazınızın başında dediğiniz gibi “Başka yol yok, hadi zamanda yolculuk yapalım.” fikri artık o kadar basit ki. Bi de başta bi acaba dediö ama gerçek senaryonun da bu olduğuna inanmıyorum açıkçası. Eğer gerçek senaryo buysa çok büyük bi hayal kırıklığı bekliyor olacak beni

Edit: Bunu da cevap vermek amacıyla buraya attım artık benim mekan spoilerlı başlık :joy:

(Berkant) #433

Ben de yazdığınız yorumun noktasına kadar katılmakla birlikte artık spoiler başlığına taşınmanın zamanı geldiğini düşünüyorum ben de :slight_smile:

(Denizcan Sel) #434

Ya inanmayın bunlara, lavivanın da dediği gibi hayatımda gördüğüm hiçbir senaryo sızıntısı doğru çıkmadı. Bir tanesi varki inandığım için kendimden utanıyorum, BvS’ 'nin çıkacağı yaz adamlar öyle güzel senaryo yazmışlar ki hani dedim evet sızdırılmış, bir yerlerden kaynak gösterip birilerini falan araya sokmuşlardı o denli inandırıcıydı sonra noldu? Tırt :smile:

(Berkant) #435

Ben şahsen inanmıyorum.BvS senaryosu nasıldı biraz bahsedebilir misin bu tür fan hayallerini okumayı seviyorum :slight_smile:

(GENERAL) #436

Hepsi olduğu gibi cikmasada buyuk bir kismi cikabilir ins da cikar muhtesem bir hikaye olur okurken aklimda canlandirmaya calistirdimda muhtesem bu arada guc tasi alininca gotg ekibi biraraya gelmiyormus demisde bu olmaz gecmise novaya giderler ordan tasi alirlar boylelikle ekip oldugu gibi kalır ins iw dan kat ve kat muhtesem bir film olur iw muhtesemdi ama bu dahada muhtesem olsun

(Berkant) #437

Abi nesi mükemmel ya.Bence hiç bulaşmasınlar.Neymiş efendim Gamora kendisiyle dövüşüyormuş kendini affettirmek için de zamanı değiştiriyorlarmış da falan filan.Saçma sapan bir senaryo.En ufak senaryo hatası MCU’nun timeline’nının içinden geçer.Hiç gerek yok.

(GENERAL) #438

güzel olan starkın sonzuluk eldivenini yapması ve bunu hulkun kullanması, ayrıca düşünsene
capin myjoniri kaldırdığını zaten ultronda kaldırır gibi oldu. En güzeli de strange denilenlere göre strange full cgi olan biri ile konuşuyor sanırım bu kişi dommmamu beliki de başka kozmik varlıklardan biri, zaman olayı aslında güzel geçmişe gidip kendileri ile kapışmaları saçma olur bunu da yapacaklarını da sanmam

(Berkant) #439

Stark’ın sonsuzluk eldiveni yapması dışında pek memnun etmedi beni senaryo maalesef.Görüşüne saygı duyuyorum.

(Muhitin Delisi) #440

@Mehmet_Kaya Size en ufak bi senaryo hatası söyleyeyim yukarıdaki senaryonun doğru olması ihtimalinde

Eğer Mjolnir hiç yok olmazsa Thor hiç Stormbreakırı yapmak için adını unuttuğum adamın yanına gitmez, oraya gitmezse Thanos’un eldiveninin nasıl oluştuğunu öğrenemeyiz ve eğer bunu öğrenemezsek Tony’nin eldiveni yapması çok ama çok zor olur ki zaman yolculuğu filmde olursa bunun gibi yüzlerce örnekle karşılaşabiliriz

Ben de iyiki spoilerlı başlığa geçecektim he :grin:

(Berkant) #441

Benim de senaryoyla alıp veremediğim bu.Senaryonun üzerinde biraz düşününce MCU’da olan çoğu olayı değiştirmesi gerekiyor.Senaryo da bunu çok basit birşeymiş gibi işliyor.O yüzden kötü bir senaryo.

(GENERAL) #442

evet bu kesinlikle olası hatta şöylede olabilir diyelim geçmişe gittiler ve ilk taşı aldılar ondan sonrası hikaye tamamen değişşir zaten diğerlerlini almaya bile gerek kalmaz dediğiniz gibi geçmişe gitmeleri bunun gibi birçok mantık hatasına sebep olur ama bunu onlarda düşünebilir değilmi yani senaryoyu ona göre yazabilirler bana iw dan daha iyi bir film versinler yeter

(Berkant) #443

Senaryonun üstünde düşüneceklerse zaten sıkıntım yok zaman yolculuğuyla ama sızdırılandaki gibi olacaksa hiç olmasın daha iyi.

(Muhitin Delisi) #444

Tabiki onlar daha iyi düşünür ama eğer zaman yolculuğu teknolojisi bi kere MCU’ya gelirse insanların kafasında şu oluşacak “Aaa x kişisi öldü ama niye zamanda yolculuk yapıp getirmiyorlar?” gelecek filmlerde ise bu teknolojinin tekrar tekrar kullanılmasını isteyecek insanlar bu sebepten ötürü

(fza) #445

Arkadaşlar, sızıntıları spoilerlı başlıkta konuşursanız daha iyi olur.

(Muhitin Delisi) #446

Haklısınız kusura bakmayın

(Serkan of İzmir) #447

Avengers 4 after credits scene leaked

resim