Avengers 4 Cephesi (Sonun Başlangıcı!) 🛡

(Kid A) #468

Gençler konsept bu. Zibilyon tane konseptin arasında yer alan konseptlerden sadece bir tanesi. Filmde direkt olarak aynı kareyi de görebiliriz, bu kare ile uzaktan yakından hiçbir alakası olmayan bir kare de görebiliriz. İş tamamen yönetmenlerin hangi konseptte karar kıldığına bağlı.

En fazla yapabileceğimiz şey karakterleri bir arada görüp hypelanmak. Başka herhangi bir yargı çıkarmak ve bu yargıyı yargılamak pek doğru değil.

Değerlendirirken buna göre değerlendirelim de, yanlış bir fikre kapılmış olmayalım.

(fza) #469

Öyle zaten. Benimki tamamen kişisel, şu görselde aşırı gereksiz duruyor ekibin yanında. Bildiğin fazlalık.

Görünüş açısından böyle ekip görseli varken, ben filmdeki görünüşlerinin de çok farklı olacağını düşünmüyorum.

Sahne açısından bir konsept olarak ‘‘Uzaya gidecekleri belli değil, öylesine bir setting olabilir’’, diye yorum yaparız ama bu görsele göre kostümler hakkında konuşmak çok abes değil bana kalırsa.

İnşallah değişir istediklerim ama pek sanmıyorum yani.

(C.B.B) #470

Cap’in kalkanı geri alışını, Hawkeye’ın Ronin kostümünü konseptte göstermek yerine filme bırakmayı tercih etmişlerdir büyük ihtimalle.

(Kid A) #471

Şu mesela Infinity War’un resmi konsept artlarından sadece bir tanesi. Konsept artlar üzerinden yargılama yapmak doğru değil.

(fza) #472

Bu Road to Infinity War kitabının kapağı. Fikir aşaması. Hazır hallerini kullanmışlar tüm karakterlerin. Eğer yukarıdaki görselde Rhodey’nin yeni zırhı, Cap’in yeni kostümü, Hawkeye’ın yeni saç stili vs olmasa benzer bir durumdan söz edebilirdik ‘‘Hazır hallerini kullanmışlar’’, diye.

Evet, muhtemelen.

Edit: Hatta bu Infinity War konsept tasarımı bile değil, MCU’nun 10 yılını kapsayan bir karakterler kolajı sadece.

(Kid A) #473

Yahu tamam da sızdığı iddia edilen konsept artın hangi aşamanın temsili konsept artlarından biri olduğunu bilmiyoruz ki?

Belki bu sızan art da fikir aşamasında akla gelen artlardan birisidir.

(Berkay Küçük) #474

Hayatımda okuduğum en kötü çizgi romanlar şu MCU filmlerinden önce hazırlanan Road to sayıları. Çizimleri vs öyle kötü ki :nauseated_face:

Çekimler zaten bitti Ronin kostümünü gördük sonuçta bu konsept çalışmasını kullandıklarını sanmıyorum.

Kaptan’ın Winter Soldier hariç kostümlerini ne kadar sevmediğim aklıma geldi yine.

(fza) #475

Yanlış geldin. :DDD Art Book benim dediğim, çizgi roman değil.

Sonradan şunu ekledim senin dediğine:

Özetle, bence filmdeki görünüşleri böyle olacak ve bu sebeple de üzerine ‘‘Değişme ihtimali pek yok’’, diye düşünerek yorum yaptım. Siz ‘‘Değişebilir’’, diyorsunuz; hep beraber göreceğiz artık.

(Varrrrya) #476

Spider-Man, Doc. Strange, Black Panther, Star-Lord izledikten sonra Hawkeye’a kalmak çok kötü olurdu ya. Infinity War’da kullanmayıp özlettirmeleri gayet mantıklı olmuş.

(Kid A) #477

Zibilyon tane konsept art çiziliyor her film için bunu biliyoruz hepimiz. Bu konsept çalışmalarından ekip bazılarını seçip onlar üzerinden çalışmalarını yürütüyor. Olay bu. Yukarıdaki çalışma iptal edilen herhangi bir konsept çalışmadan biri de olabilir. Onu söylemek istiyorum ben de.

Kesin bir yargıda bulunmak pek mantıklı değil bu çerçeveden bakarsak.

Yav neyse fazla kurcalamayalım.

(Berkay Küçük) #478

Infinity War’da iyi kullanılamadılar. Avengers 4’te de son arctan önce görünmeleri zor.

Doğru hatta onun kapağı …tan ComicCon posteriydi.

(Can) #479

Şuna benzettim ben

Filmde şöyleydi.

(GENERAL) #480

filim aşagı yukarı btmişti sadece ek sahneler çekiyorlardı bu concept art olduğu gibi filmi yansıtmıyordur ama bu fotodan yola cıkarak avngrs 4 de
hulk kıyafet giyiyor
cap is not beard
natasha is not blonde
war machine yeni bir zırha sahip
farklı bir saç stili ile hawkeye yıımız var diyebiliriz

(fza) #481

Şöyle açıklamaya çalışayım, benim hislerim yukarıdaki sızan konsept tasarımın -reshootlarla filan bazı şeyleri sil baştan değiştirmezlerse- şu konsept çalışmalardan çok da farklı bir konumda olmadığı yönünde:

Ben kesin konuşmuyorum bu arada, tabi ki değişme olabilir ama yukarıda ki sızan görsel bana bayağı bayağı attığım örnekleri hatırlattı. @Neo’nun da paylaştığı şey gibi: Radikal bir değişim beklemiyorum o görünüşlerden.

(Kid A) #482

Yalnız attığın konseptler Marvel Studios tarafından resmi yayınlanan konseptler. Yukarıda atılan ise sızmış bir konsept. Resmi olarak yayınlanma durumu yok yani.

Çizilmiş ve iptal edilmiş hir konsepti bir stüdyo çalışanı alıp alın size konsept şeklinde de sızdırmış olabilir.

(fza) #483

Abi, uzatırdım da anlaşamayacağız belli ki. :grin: 3-4 ay içinde bir fikir ediniriz artık.

(Kid A) #484

Uluç olsa kan çıkardı da. Bence de uzatmayalım. :smile:

(Eray | I can save the world alone) #485

(fza) #487

Bunu atmaya geliyordum. Ayrıca bu konsept çalışmanın sızması ile ilgili haberin yorumlarına bakıyordum ki 1 sene boyunca bir daha yorumlara bakmamam gerektiğini yine hatırladım.

Zamanında SPOILER başlığıyla verilen haberi, normal bir bilgiymiş gibi yoruma yazıyor gerizekalı spoiler engellileri.

@VivaLaVida

(Can) #488

Şu kılıçlı Thanos konsepti daha önce Infinity War içinde kullanıldı.

Lego setlerinden birinde bile sızmıştı kılıç kullanan Thanos. Sonraki filme ertelemişler belki. Thanos’un eldiven varken kılıç kullanması saçma bence.