Avengers 4 Cephesi (Sonun Başlangıcı!) 🛡

(GENERAL) #992

burasi guzel birde ultronda tonynin ruyasinda avengers ölüyordu öldükleri yer buraya benziyordu ve hatta portal vardi dünyaya acilan o sahneye baglansa efsane olur

(mea culpa) #993

@DarkWarrior’ın paylaştığı yer orası zaten. Age of Ultron’daki Tony’nin görüsü.

(Sencer Çakır) #994

bosslogic abimiz yine coşturuyor

(fza) #995

Başlığın parantez içini değiştirelim bence de.

(nam-ı diğer) #996

O başlık 3. filmde geçen bir foreshadow üzerine koyulmuştu sanırım. Strangein endgame muhabbeti yaptığı sırada söylediği bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam. 4. Filmin subtitleı Endgame bile olabilir ha şimdi düşündüm de :smile:

(fza) #997

Yok, direkt Russoların 4. film çekimlerine başlarken paylaştığı instagram postundan geliyor. Ama orada da '‘Sonuncu filmin çekimlerine başlıyoruz’'u kastederek ‘‘Beginning the End’’, demişler. Film için ‘‘Sonun Başlangıcı’’, dememişler.

(Kid A) #998

Hayattaki en büyük derdimiz tasamız bu olsun ancak İsimsiz Avengers 4 Cephesi bana daha bi’ mantıklı gelmiyor değil. :smile:

(fza) #999

O da bir alternatif tabi. Sonun Başlangıcı’ndan daha iyi. :DD

(nam-ı diğer) #1000

Röah zaten buradan geliyorsa gramatik olarak da yanlışmış. Tez değişsin bence de :smile:

(Berkant) #1001

Redditteki bazı arkadaşlarımız yine sızdırıldığı iddia edilen bir senaryo uydurmuşlar akıllarından. Doğru çıkma olasılığının 0 olmasını geçtim neden bu kadar kötü senaryolar uyduruyorlar aklım almıyor. 2-3 ay önce aynı şekilde paylaştığım sızdırıldığı iddia edilen bir senaryo daha vardı. O da berbattı bu daha da beter. Türkçeye çevrilmiş halini buldum. Ne olur ne olmaz diye spoiler’a alayım.

İlk Bölüm

Film, Ant-Man’in zamanda Iron Man 1’den önceki zamana geri gitmesiyle başlıyor. Bu zaman yolculuğunu da Kuantum Realm sayesinde gerçekleştiriyor. Daha sonra Hank Pym’i buluyorlar ve bir çeşit yüzük üstünde çalışmalara başlıyorlar. Onlar çalışırken, Eternity gelip (kendine ait sebeplerle) yardım ediyor. Ant-Man ve Hank Pym’e zamanı kontrol etmeye yardımcı olan eldivenler veriyor.

Iron Man ve Nebula, Titan’dan dünyaya geri dönüyorlar. Kalan Avengers üyelerini bir araya getiriyorlar.

Thor da Hel’e gidiyor ve ölü Vikinglerden bir ordu ayağa kaldırıyor. Aynı zamanda eski arkadaşlarını da buluyor. Hela da orada.

Ant-Man tekrar zaman yolculuğu yapıyor ve Avengers’a neler olduğunu anlatıp Hank Pym ile yaptıkları yüzüklerden veriyor. Filmin ilk saati içinde Thanos Ant-Man’in bu uğraşlarını fark ediyor ve ordusunu yolluyor. Onun ordusuna karşılık da Thor kendi ordusunu yolluyor.

Yaşanan savaşta günümüzdeki Thor ilk saldırı sırasında ölüyor. Captain America’da Thanos ile savaşırken ölüyor. Ardından ordusunu zaman yolculuğu yapanların arkasından yolluyor.

İkinci Bölüm

Avengers zaman yolculuğuna başlayıp Thanos’u durdurmak için çabalıyor. Geçmişteki Captain America, ekibe dahil ediliyor. Red Skull’ın Tesseract tarafından yollanmasının hemen ardından Captain America’ya gidilip Avengers’a alınıyor.

Avengers New York Savaşı’na gidiyor. Olaylar daha kötü bir hal alıyor. Aynı zamanda teker teker Age of Ultron, Guardians of the Galaxy ve Thor & Thor: Dark World öncesine gidiliyor. Captain Marvel tüm bu zaman boyunca onlarla geliyor ama pek bir şey yapmıyor. Filmin son bir saatinde daha aktif rol alıyor. Thor’dan öncesine gittikleri zamanda Hawkeye, Odin’deki eldiveni alıyor.

Dr. Strange bir şekilde Ruh Taşı’nda çıkmayı başarıyor ve zamanda geriye gidiyor. Thanos, başka bir eldiven ele geçirdiklerini öğrenince arkalarından yeni ordu yolluyor. Yaşanan savaşta günümüzdeki Avengers üyelerinin yarısı ve geçmişteki Avengers üyelerinin yarısı ölüyor. Hulk, Sonsuzluk Eldiveni’ni kullanıyor ama kolunu kaybediyor. Yerine daha sonra mekanik bir kol takılıyor. En sonunda da Thanos öldürülüyor, Sonsuzluk Eldiveni taşlarla beraber yok ediliyor.

Üçüncü (Son) Bölüm

Taşlar yok edildiğinde ortaya çıkan gücü Tony Stark absorbe ediyor. Eternity’de kendini Tony Stark’ın gelecek versiyonu olarak tanıtıyor. Tüm her şeyi aslında Eternity organize etmiş. Dr. Strange, Hulk, Red Skull ve Thanos dışında herkesi o kontrol ediyormuş. Hatta Eternity, Dr. Strange’in Dormammu’yu alt etmesine ihtiyaç duyuyormuş.

Güçleri absorbe eden Tony de “fatih” olarak ortaya çıkıyor ve insanlar onu Kang the Conquerer olarak hatırlıyormuş. 20 dakika kadar süren savaşta herkes Kang’a saldırmış. Dr. Strange de zamanda geriye giderek Tony’yi öldürmüş ve onun bu dönüşümünü engellemiş.

Böylelikle savaş sona ermiş.

Film sonu sahnesinde de Ultron uyanıyor.

-Son-

(Can ) #1002

Sevmedim bu senaryoyu.

(fza) #1003

Hayatımda okuduğum en boktan senaryolardan biri herhalde. Sonlara doğru zaten sıçmış, bir de aşırı karışık. Bunu bırak genel izleyici, bizim gibi geekler bize anlamaz izlese.

Çorba lan bu!

(So this is end...) #1004

Çok saçma,aklına ne geldiyse rastgele yazmış resmen.

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #1005

Yok ebesinin hörekesi İsmail ben ne okudum şimdi

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #1006

Daha ilk cümleden poşet olduğu belli bunun bea.

(Enes Çelik) #1007

Daha iyi wattpad hikayeleri var ya bu ne gerçekten

(fza) #1008

Bütün kahramanların olduğu bir ‘‘Avengers Assemble!’’, sahnesi olmazsa gözüm açık gideceğim.

(GENERAL) #1009

boyle bir sahne olmali cap ve iron man bir daha goremicez bu firsati kacirmasinlar

(fza) #1010

Bu filmin sonunda after credits olmasını ister misiniz?

• Olsun, geleceğe dair ipucu versin.
  • Olmasın, bildiğimiz MCU’nun kapanışını dolu dolu hissedelim.
  • Olsun ama geleceğe dair bir ipucu değil, filmde veya genel MCU’da yaşanmış şeylerden biri ile ilgili olsun.

0 oylayan

(meta) #1011

İlk filmdeki Shawarma tarzı, karakterlerin bağını gösteren, kısa, diyalogsuz bir sahne seçerdim ben sanırım.