Avengers 4 Cephesi (Sonun Başlangıcı!) 🛡

(Denizcan Sel) #1032

Katılıyorum, çünkü elimizde yeni yeni güçlenen ve artık ağır top olan bir Thor var. Wakanda’ ya indiği sahnede tüm herkes- ki buna seyirciler de dahil- ona bel bağlamıştı. Thor şu an bu kadar güçlü ve özelken CM gelmesi Thor’ un özel oluşunu kibrit söndürür gibi söndürecek… Neyse, bu zamana kadar biz hep böyle bilmiş bilmiş konuştuk ama ortaya da hep güzel yapımlar çıktı. Vardır bir bildikleri…

(Bahadır Doğan) #1033

Captain Marvel bu filmde olmasaydı Captain America ile Iron Man ile birlikte hiç göremeyecektik karakteri. İkisinin de büyük ihtimal son filmi. Sinema evreninde Captain Marvel’ın bi kere bile bu karakterlerle konuşmamış, onlarla birlikte savaşmamış olmasını istemezdim.

("Daisy Ridley Fanboi" ) #1034

Eğer Captain Marvel OP bir karakter olacaksa film de olmaması daha iyi olurdu. Captain America ve Iron Man için.

(🔫) #1035

Marvel’in en büyük günahı Captain Marvel’i Infinity War’da kullanmamaktı. Çok geç girdi evrene yav. Antman bile daha önce girdi evrene.
Orjinal senaryoya göre Age of Ultron’un sonunda gözükecekmiş aslında Captain Marvel, ama sonradan çıkartmışlar. Keşke öyle yapsalardı. Çok daha iyi olurdu.

(Berkay Küçük) #1036

Ant-Man bu evrene çok çok daha önce girmeliydi. Hank Pym olarak özellikle.

Captain Marvel son yıllarda DeConnick sağolsun yükseldi yoksa 60 yıla bakarsan Invisible Woman,Marvel Girl,Wasp,She-Hulk gibi kahramanların ismi Carol’dan çok çok daha önce okunur.

Açıkçası Carol temeli daha sağlam hazırlanıp daha geç bile gelebilirdi.

(fza) #1037

Aşkımı MCU’da o kadar çok görmek istiyorum ki. :heart_eyes: Fox Kids zamanı bir buna bir de FF’nin 2. sezonunda ki Sue’ya deliler gibi aşıktım.

Ama ikisi de evrene girdiğinde benim istediğim, aşık olduğum görünüşe yakın olmayacaklar diye tahmin ediyorum. Korkuyorum o yüzden istemeye. :frowning:

(Berkay Küçük) #1038

Jessica mükemmel bir karakter ya. Karakteri en güzel detaylandırılan kadın Marvel karakteri olabilir gerçekten.

John Byrne’ın Fantastic Four’unda aşık olmuştum ben Jennifer’a sonra Wyatt kaptı. :cry:

FFAS mükemmeldir bu arada ilk sezonu tam Silver Age çizgi roman havasındadır onun tadı başkadır ama ikinci sezon ise bambaşkadır ancak bitirme fırsatım olmadı hiç baştan başlamak istiyorum doğrusu.

Karakter tasarımları konusunda da katılıyorum.

(Berkant) #1039

Captain Marvel gibi bir karakterin 4. fazdan önce gelmesi ile sıkıntım yok. MCU’da gerçekten özel güçleri olan kadın karakterlerin artmasından her zaman yanayım. Benim sıkıntım şu an karakter öyle pazarlanıyor ki ben aşırı endişeliyim. Bütün dengeleri altüst edecek diyor Kevin Feige. Bu laf çok riskli bir durum vaat ediyor. Ortaya sürdükleri açıklamalar sanki Avengers 4’de Thanos’u Captain Marvel’ın yeneceği ihtimalini gösteriyor. Ben buna karşıyım. Thanos’u beraber yenmeliler. Bu bir ekip filmi. Avengers filmi olacak. Captain Marvel yada Thor filmi değil. Herkesin parlamasını bekliyorum ben. Karşı taraftan böyle bir yola giden bir tane daha film vardı. Ne kadar batırdığını, içindeki karakterleri ne kadar değersizleştirdiğini 500. kez anlatmama gerek yok. Marvel böyle bir hataya düşmez umarım. Bilmiyorum belkide Strongest Avenger ünvanları ve bugüne kadar bu karakterin neler yapabileceğine dair açıklamalar ucuz bir pazarlama stratejisidir ve Captain Marvel’ın gücü vaat edilenin yarısından bile geçemeyecek. Sizi bilmem ama ben karakteri vaat ettikleri gibi yansıtmamalarını istiyorum. İnfinity War’u tekrardan izleyeli 10 dakika falan oldu. Eğer bu filmde Captain Marvel Thanos’u tek başına yenecekse önceki filmde işlenen geri kalan karakterlerin Thanos’a karşı duyduğu kin vs. çöpe atılmış olur. Thor’a Ragnarok ve İnfinity War ile yaptıkları upgrade çöpe atılmış olur. Bu yüzden aşırı endişeliyim zira yaptıkları açıklamalar akla böyle bir senaryo getiriyor ve eğer gerçekten böyle birşey çıkacak ise ben büyük hayal kırıklığına uğrarım. Marvel bugüne kadar ekip işlerinde harika şeyler çıkardı. Age of Ultron sevmediğim film olsa bile güzel bir ekip işi vaat etmişti. Gereksiz endişeli olabilirim hatta gereksiz endişeli olmayı diliyorum ama bilemiyorum ya :worried:

(🔫) #1040

Zaten bu olmalıydı. Ama Marvel çok fazla rol vermedi Hank’a bu evrende. Scott’dan bahsediyordum.

Invisible Woman direk ele haklar yok, She Hulk’ı hiçbir zaman evrene sokmayacaklarından adımız gibi eminiz sanırım, Marvel Girl ise kıyasla Captain Marvel’dan popülaritesi çok daha az. Kimsenin evrende Captan Marvel’dan önce Marvel Girl görme merakında olduğunu zannetmiyorum. Captain Marvel baya fanı olan, görülmek istenen ve daha çok seveni olan bir karakter. Ben şahsen evrendeki yokluğunu bile hissetmiyorum diğer 3 ismin.

(fza) #1041

Ben ilk sezonunu çizimleri dolayısıyla hiç sevmem. Çok uyduruk geliyor bana. Hele 2. sezonun çizimleri ile kıyaslanınca direkt berbat bence. 2. sezon müthiş oğlu müthiştir ama! inHumans, Galactus-Silver Surfer-Ghost Rider, Black Panther, Ego the Living Planet vs güzel bölümleri vardır.

Hele Sue’nun zihninin yıkanıp takımın ağzına sıçtığı bölümler filan acayipti. Çok seksiydi o deri-dikenli kostümüyle vs. :DDD

(Berkay Küçük) #1042

Marvel Girl’den kastım Jean Grey ama neyse hakları yok.
Bilmiyorum Ms. Marvel olarak çok önemli bir karakter olmamasından mı yoksa Captain Marvel olarak bir anda yükselişini garip karşılıyor olmamdan mı bilmiyorum ama Captain Marvel yazdığım ve yazmadığım pek çok karakter kadar etkileyici gelmiyor bana.

Hissetmelisin.

Çizgi romandan aynen uyarlamalarından dolayı bahsettiğin tüm sahneler panel olarak aklımda. Ama birinci sezona daha fazla şans vermelisin kesinlikle biliyorum çizimler göz yoruyor ama.

(Berk) #1043

Ben de Jessica Drew, Carol Danvers kankalığı ve bu ikiliye eklenen Jennifer Walters üçlüsünü bir arada görmek istiyorum. Kim bilir belki olur.

(Berkant) #1045

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #1046

Bu filmde zaman yolculuğu fikrine karşıyım ama yapılacaksa bir baba-oğul buluşması bekliyorum Tony ve Howard arasında.

(Berkant) #1047

Olacak galiba.

(Dovahkiin) #1048

vay be ne duygusal olur o ya

(fza) #1049

Ben zaten zamanında bütün bölümlerini izlemişimdir ama hiçbir zaman sevmedim çizimlerini. 2. sezonun çizimleri harika!

(Bahadır Doğan) #1050

Bu filmde amaçlarının Thanos’u dövelim, yenelim olacağını sanmıyorum. Filmde amaç bunların hiç yaşanmamış gibi olmasını sağlamak olacaktır. E öbür türlü Hawkeye, B.W., Rocket, Cap gibi karakterlerin filmde anlamı olmaz. Bu adamlar Thanosla boy ölçüşecek düzeyde değiller. O yüzden C.M. Thanosa tek atsa bile sorun olmayacaktır. Ki şu anda Thor’un gücü de tek atacak seviye de. Ekip işi her şeyi geri döndürmekte gözükecektir. Bu arada bende o kadar güçlü olmasını istemem. OP karakterleri genel olarak pek sevmem.

Benim düşüncem bu film aksiyondan ziyade akıl oyunları ve duygusallıkla öne çıkmaya çalışacak. Bü yüzden her kahramanın filmde bi imzası olacağını düşünüyorum.

(Enes Çelik) #1051

JL’de superman’in OP olmasının diğer karakterlerin değerini düşürmediğini düşündüğüm gibi Cap. Marvel’ın Thanos’u tek başına yenmesinin de diğer karakterlerin değerini düşüreceğini sanmıyorum. Ve hatta bekliyorum da. Thor’un max güce ulaştığı durumda bile Thanos’u halledemediği gerçeği gözümün önündeyken Thor’un max halinden bile daha güçlü bi karakter gelmesi fikrine çok okeyim ben.

(fza) #1052

Thanos’u ‘‘tek bir karakterin’’ yenmesi fikrine karşıyım. Ekip olarak yensinler; bitiriş kısmını da Tony ya da Steve yapsın.