Avengers: Infinity War Kulesi 👾


(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #15595

Bu film bir ‘‘Assemble’’ filmi değildi ama. Avengers 4’ün en ‘‘Assemble’’ havası hissettiren MCU filmi olacağını düşünüyorum bu yüzden mutlaka daha epik sahneler olacaktır.


(fza) #15596

Bence bunda da öyle bir sahne olmalıydı, birebir böyle toplanma gibi olmasa da benzer epikliği veren. Demek istediğim o.


(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #15597


(Denizcan Sel) #15598

Gençler farkında mısınız 10 yıl önce IronMan ile başlayan MCU’ da “TheSnap” gerçekleşti, kahramanlar savaşı kaybetti, Thanos kazandı. Biz de bunları canlı canlı seyrettik


(Berkant) #15599

Evet ve bir 10 yıl sonra daha neler görecek olmamızı düşünmek de ayrı heyecan verici :slight_smile:


(Brooke Wayne) #15600

Böyle deyince kendimi yaşlanmış gibi hissediyorum.:frowning_face:


(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #15601

Bu onun da sonu oldu.


(Koala lordu/Koç Lisesi Bebeğim! ) #15602

Ben no demiyordu, bașka bir șey diyordu diye hatırlıyorum ama neyse.


(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #15603

Oh no diyordu, sonrasında başka bir şey daha diyordu.


(Wet Meatball) #15604

Sinematik evrenden 2015 yılında Age of Ultron’un tvde reklamını görünce “Neymiş bu ya bi bakayım” dememle haberi olmuş biri olarak bana bile uzun bir süre gibi geliyor.
Iron Man’i daha önceden de duymuştum.Film çıkmadan okuğum bir dergide(Köpük’tü galiba) haber vardı ortaya çıkşından 50 yıl sonra film oluyor diye.Dergideki resme bakıp “Demir çok saçma bi yağmura paslanır” dediğimi hatırlıyorum.Birkaç yıl sonra bir yerde Iron Man’in kaskını çıkardığı bir sahne görmüştüm.Rdj’i görünce de “Oha Sherlock değil mi bu?Demek burda da oynuyor bu” dediydim.
Captain America First Avenger afişini sinemada görmüştüm.Afişe bakıp “Üff ne saçma bu amerigalılar da hep saçma filmler yapıyor” dedikten sonra Şirinler filmini izlemeye gittiğimi hatırlıyorum sjsjsjsj
Thor filmi beni en şaşırtanı olmuştu.Korsan film sitelerinden birinde film bakarken görmüştüm.Sonra da "Lotr gibi bi şey bu herhalde bi ara bakarım ben buna " deyip 2015 yılına kadar hiçbir filmi izlemiştim.
2015’te LYS’den sonra 3-4 hafta gibi bir sürede filmleri yaya yaya izledim.İnsanların çıkmasını uzun süre beklediği filmleri rahat rahat izlemek gerçekten keyifliydi.Ayrıca fragmanlarını izlemediğim için daha çok keyif aldığımı belirteyim.
Benim Marvel evreni ile olan hikayem bu.Çoğunda uzaktan bakıp tezek atmış birisi olarak filmlerin çok aşırı hayranı olmasam da kurdukları evreni takdir ediyorum.


(Burt Macklin, FBI) #15605

Tam olarak benim de öyle oldu.
Aylık çıkan Spider-Man dergileri vardı, onlardan tanıyordum Avengerları. Mutant olmalarına rağmen filmde Maximoffların olması baya ilginç gelmişti sonra da gitme kararı almıştım. Hatta d*blajlı izlemiştim AoUyu. 3 yıl olmuş vay be, şu anda düşününce daha uzun geldi bana da


(Enes Çelik) #15606

Inanılmaz imreniyorum size ya. Ben asla birisiyle ya da bişeyle nasıl tanıştığımı, karşılaştığımı hatırlamıyorum.


(Ömer Taşkaya) #15607

Bende ilk Avengers filmine kadar izlememiştim önceki MCU filmlerini. Hatta filme sinemada gidebilmek için 5 filmi izlemiştim iki günde.

Yani MCU ile tanışmam 2012 Avengers filmi ile oldu. 6 yıl olmuş.


(Serkan of İzmir) #15608

Fake Marmılcılar ortaya çıkıyorrrrr. Biz 2008’den beri bu evrenin hastasıyız hastası…


(Can) #15609

Benim olay biraz garip. İlk izlediğim film Iron Man’di. Arkadaşım DVD’sini almış izlemiştik. Ama sorun şu izlediğim filmin Iron Man olduğunun bilincinde değildim… Sorsalar Iron Man tanıyor musun hayır derdim. Sonra televizyonda Avengers reklamları çıkmaya başlayınca o zaman anladım lan Iron Man bu muymuş diye :sweat_smile: Avengers’ı izledikten sonra geri dönüp Iron Man’i tekrar izleyip arada kalan eksik filmleri de tamamladım. Daha sonra MCU’yu sıkı takip etmeye çalıştım.


(and this man a name) #15610

Sene 2012. tesadüf eseri denk gelip izlemiştim. İlk olarak ironman hayranlığı ardından da mcu nun tamamı işte. ironman e sardığım dönem. evde internet yoktu yaklaşık 2 ay neredeyse hergün sabahtan akşama kadar sarıp sarıp ironman 1 ve 2 yi izliyordum. öyle ki ezberlemiştim.


(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #15611

Ben de bir itirafta bulunayım o zaman : Thor ve Captain America - First Avenger filmlerini Avengers’tan sonra izlemiştim. Hatta Cap’in ilk filmini Winter Soldier çıkmadan kısa bir süre önce izledim, o kadar önyargılıydım yani Cap’e. Ama Iron Man 1-2 olsun, The Incredible Hulk olsun hepsini çıktığı hafta sinemada izledim. Ama birleşik evren muhabbetinden o kadar bihaberdim ki ilk Avengers’ı izlerken ‘‘acaba Tobey Maguire’li Spider-Man de ortaya çıkacak mı’’ diye düşünüp durdum filmin sonuna kadar.


(THE GOODMAN) #15612

Kanka bi yanlışın var incredible hulk 2008 de çıkmıştı senin dediklerin 2011 yılında çıkanlar ilk thor filmi cap america filmi 2012 de ise avengers 1 çıktı :no_mouth: aynı şekilde ironman 1 2008 de çıkmıştı o da


(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #15613

Hocam bir daha oku istersen, Thor ve Cap1’i sinemada izlemedim diyorum.


(THE GOODMAN) #15614

Haa ben yanlış anlamışım sorry