Avengers: Infinity War Kulesi ­čĹż

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #15597

(Denizcan Sel) #15598

Gen├žler fark─▒nda m─▒s─▒n─▒z 10 y─▒l ├Ânce IronMan ile ba┼člayan MCUÔÇÖ da ÔÇťTheSnapÔÇŁ ger├žekle┼čti, kahramanlar sava┼č─▒ kaybetti, Thanos kazand─▒. Biz de bunlar─▒ canl─▒ canl─▒ seyrettik

(Berkant) #15599

Evet ve bir 10 y─▒l sonra daha neler g├Ârecek olmam─▒z─▒ d├╝┼č├╝nmek de ayr─▒ heyecan verici :slight_smile:

(Brooke Wayne) #15600

B├Âyle deyince kendimi ya┼članm─▒┼č gibi hissediyorum.:frowning_face:

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #15601

Bu onun da sonu oldu.

(Koala lordu/Ko├ž Lisesi Bebe─čim! ) #15602

Ben no demiyordu, bașka bir șey diyordu diye hatırlıyorum ama neyse.

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #15603

Oh no diyordu, sonras─▒nda ba┼čka bir ┼čey daha diyordu.

(Wet Meatball) #15604

Sinematik evrenden 2015 y─▒l─▒nda Age of UltronÔÇÖun tvde reklam─▒n─▒ g├Âr├╝nce ÔÇťNeymi┼č bu ya bi bakay─▒mÔÇŁ dememle haberi olmu┼č biri olarak bana bile uzun bir s├╝re gibi geliyor.
Iron ManÔÇÖi daha ├Ânceden de duymu┼čtum.Film ├ž─▒kmadan oku─čum bir dergide(K├Âp├╝kÔÇÖt├╝ galiba) haber vard─▒ ortaya ├ž─▒k┼č─▒ndan 50 y─▒l sonra film oluyor diye.Dergideki resme bak─▒p ÔÇťDemir ├žok sa├žma bi ya─čmura paslan─▒rÔÇŁ dedi─čimi hat─▒rl─▒yorum.Birka├ž y─▒l sonra bir yerde Iron ManÔÇÖin kask─▒n─▒ ├ž─▒kard─▒─č─▒ bir sahne g├Ârm├╝┼čt├╝m.RdjÔÇÖi g├Âr├╝nce de ÔÇťOha Sherlock de─čil mi bu?Demek burda da oynuyor buÔÇŁ dediydim.
Captain America First Avenger afi┼čini sinemada g├Ârm├╝┼čt├╝m.Afi┼če bak─▒p ÔÇť├ťff ne sa├žma bu amerigal─▒lar da hep sa├žma filmler yap─▒yorÔÇŁ dedikten sonra ┼×irinler filmini izlemeye gitti─čimi hat─▒rl─▒yorum sjsjsjsj
Thor filmi beni en ┼ča┼č─▒rtan─▒ olmu┼čtu.Korsan film sitelerinden birinde film bakarken g├Ârm├╝┼čt├╝m.Sonra da "Lotr gibi bi ┼čey bu herhalde bi ara bakar─▒m ben buna " deyip 2015 y─▒l─▒na kadar hi├žbir filmi izlemi┼čtim.
2015ÔÇÖte LYSÔÇÖden sonra 3-4 hafta gibi bir s├╝rede filmleri yaya yaya izledim.─░nsanlar─▒n ├ž─▒kmas─▒n─▒ uzun s├╝re bekledi─či filmleri rahat rahat izlemek ger├žekten keyifliydi.Ayr─▒ca fragmanlar─▒n─▒ izlemedi─čim i├žin daha ├žok keyif ald─▒─č─▒m─▒ belirteyim.
Benim Marvel evreni ile olan hikayem bu.├ço─čunda uzaktan bak─▒p tezek atm─▒┼č birisi olarak filmlerin ├žok a┼č─▒r─▒ hayran─▒ olmasam da kurduklar─▒ evreni takdir ediyorum.

(Burt Macklin, FBI) #15605

Tam olarak benim de ├Âyle oldu.
Ayl─▒k ├ž─▒kan Spider-Man dergileri vard─▒, onlardan tan─▒yordum Avengerlar─▒. Mutant olmalar─▒na ra─čmen filmde Maximofflar─▒n olmas─▒ baya ilgin├ž gelmi┼čti sonra da gitme karar─▒ alm─▒┼čt─▒m. Hatta d*blajl─▒ izlemi┼čtim AoUyu. 3 y─▒l olmu┼č vay be, ┼ču anda d├╝┼č├╝n├╝nce daha uzun geldi bana da

(Enes Çelik) #15606

Inan─▒lmaz imreniyorum size ya. Ben asla birisiyle ya da bi┼čeyle nas─▒l tan─▒┼čt─▒─č─▒m─▒, kar┼č─▒la┼čt─▒─č─▒m─▒ hat─▒rlam─▒yorum.

(├ľmer Ta┼čkaya) #15607

Bende ilk Avengers filmine kadar izlememi┼čtim ├Ânceki MCU filmlerini. Hatta filme sinemada gidebilmek i├žin 5 filmi izlemi┼čtim iki g├╝nde.

Yani MCU ile tan─▒┼čmam 2012 Avengers filmi ile oldu. 6 y─▒l olmu┼č.

(Serkan of ─░zmir) #15608

Fake Marm─▒lc─▒lar ortaya ├ž─▒k─▒yorrrrr. Biz 2008ÔÇÖden beri bu evrenin hastas─▒y─▒z hastas─▒ÔÇŽ

(Can) #15609

Benim olay biraz garip. ─░lk izledi─čim film Iron ManÔÇÖdi. Arkada┼č─▒m DVDÔÇÖsini alm─▒┼č izlemi┼čtik. Ama sorun ┼ču izledi─čim filmin Iron Man oldu─čunun bilincinde de─čildimÔÇŽ Sorsalar Iron Man tan─▒yor musun hay─▒r derdim. Sonra televizyonda Avengers reklamlar─▒ ├ž─▒kmaya ba┼člay─▒nca o zaman anlad─▒m lan Iron Man bu muymu┼č diye :sweat_smile: AvengersÔÇÖ─▒ izledikten sonra geri d├Ân├╝p Iron ManÔÇÖi tekrar izleyip arada kalan eksik filmleri de tamamlad─▒m. Daha sonra MCUÔÇÖyu s─▒k─▒ takip etmeye ├žal─▒┼čt─▒m.

(and this man a name) #15610

Sene 2012. tesad├╝f eseri denk gelip izlemi┼čtim. ─░lk olarak ironman hayranl─▒─č─▒ ard─▒ndan da mcu nun tamam─▒ i┼čte. ironman e sard─▒─č─▒m d├Ânem. evde internet yoktu yakla┼č─▒k 2 ay neredeyse herg├╝n sabahtan ak┼čama kadar sar─▒p sar─▒p ironman 1 ve 2 yi izliyordum. ├Âyle ki ezberlemi┼čtim.

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #15611

Ben de bir itirafta bulunay─▒m o zaman : Thor ve Captain America - First Avenger filmlerini AvengersÔÇÖtan sonra izlemi┼čtim. Hatta CapÔÇÖin ilk filmini Winter Soldier ├ž─▒kmadan k─▒sa bir s├╝re ├Ânce izledim, o kadar ├Ânyarg─▒l─▒yd─▒m yani CapÔÇÖe. Ama Iron Man 1-2 olsun, The Incredible Hulk olsun hepsini ├ž─▒kt─▒─č─▒ hafta sinemada izledim. Ama birle┼čik evren muhabbetinden o kadar bihaberdim ki ilk AvengersÔÇÖ─▒ izlerken ÔÇśÔÇśacaba Tobey MaguireÔÇÖli Spider-Man de ortaya ├ž─▒kacak m─▒ÔÇÖÔÇÖ diye d├╝┼č├╝n├╝p durdum filmin sonuna kadar.

(THE GOODMAN) #15612

Kanka bi yanl─▒┼č─▒n var incredible hulk 2008 de ├ž─▒km─▒┼čt─▒ senin dediklerin 2011 y─▒l─▒nda ├ž─▒kanlar ilk thor filmi cap america filmi 2012 de ise avengers 1 ├ž─▒kt─▒ :no_mouth: ayn─▒ ┼čekilde ironman 1 2008 de ├ž─▒km─▒┼čt─▒ o da

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #15613

Hocam bir daha oku istersen, Thor ve Cap1ÔÇÖi sinemada izlemedim diyorum.

(THE GOODMAN) #15614

Haa ben yanl─▒┼č anlam─▒┼č─▒m sorry

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #15615

Filmleriyle dizileriyle 2008ÔÇÖden beri g├╝ncel olarak bu k├╝lliyat─▒n takip├žisiyim. Ama bana evren hissiyat─▒n─▒ 2010 y─▒l─▒nda vermeye ba┼člad─▒─č─▒n─▒ s├Âylemeliyim.

(G├╝rkan) #15616

Bende yazay─▒m bu konuda biÔÇÖ┼čeyler. ├çizgi roman ve sinema ├žocuklu─čumdan beri en b├╝y├╝k iki ilgi alan─▒m oldu. Hatta sinemay─▒ profesyonel olarak da tercih edip, sinema b├Âl├╝m├╝ okudum. ├çizgi roman uyarlamalar─▒ da bu ikisinin kesi┼čimi oldu─ču i├žin bana her zaman ekstra bir keyif verdi. Sinemada izledi─čim ilk ├žizgi roman uyarlamas─▒ olarak X-Men(2000) filmine yeti┼čmi┼čtim. Sonra zaten hepsini izlemi┼čtim sinema.

Tabi perde arkas─▒nda neler oluyor merak─▒yla birlikte st├╝dyolar aras─▒ ili┼čkileri de kurcalamaya ba┼člad─▒m. 2004-2005 y─▒llar─▒nda MCU i├žin temeller at─▒lmaya ba┼članm─▒┼čt─▒. S├╝re├ž i┼člerken ├žok ┼čey ifade etmiyordu tabi. Bana MarvelÔÇÖ─▒n kendi filmlerini finanse edece─či, sadece daha sad─▒k uyarlamalar ihtimalini anlat─▒yordu o kadar. 2006 y─▒l─▒nda Comic-ConÔÇÖda Kevin Feige ve Avi AradÔÇÖ─▒n yan yana oldu─ču bir panel yap─▒ld─▒ ve orada crossover yap─▒laca─č─▒, bu i┼činde sonunda AvengersÔÇÖa ├ž─▒kaca─č─▒ ilk kez a├ž─▒kland─▒. O paneli izledi─čimi hat─▒rl─▒yorum ve ┼čunu s├Âyleyeyim ┼čimdi olan olaylarla k─▒yaslarsak ├žok az ┼čey hissettirdi. Yani tamam AvengersÔÇÖa gidiliyordu. Bu m├╝kemmel haberdi ama ilk ├Ânce Iron ManÔÇÖin tutmas─▒ laz─▒md─▒. Ard─▒ndan The Incredible Hulk gelecekti. Yine de her ┼čey o kadar belirsizdi ki. Elde Spider-Man yok, X-Men yok, Fantastic Four yok. Nas─▒l olacakt─▒ ?

─░lk Iron Man filmini kendi i├žerisinde bir film kafas─▒yla be─čenerek izledim. Sonda ├ž─▒kan Nick Fury ve Avengers g├Ândermesi yine g├╝zeldi. Ama tam olarak crossover g├Ârmedi─čim i├žin kafada soru i┼čaretleri devam ediyordu. Hulk filminde Iron ManÔÇÖin olaca─č─▒ s├Âylendi─činde a─č─▒r a─č─▒r kafama dank etmeye ba┼člad─▒. BiÔÇÖ┼čeyler geliyordu. Iron Man 2ÔÇÖde Nick Fury ve Black Widow g├Ârm├╝┼č olmak bile olsak onlar ba┼čka filmden gelmemi┼čti. Iron Man filmleriyle kar┼č─▒ma ├ž─▒km─▒┼čt─▒. Ne zaman Thor ve Captain America filmleri ├ž─▒kt─▒ i┼čte o zaman MCU tam manas─▒yla a─č─▒rl─▒─č─▒n─▒ hissettirdi. Benim i├žin phase 1ÔÇÖin en heyecanl─▒ anlar─▒ndan biri ThorÔÇÖun ilk resmi g├Âr├╝nt├╝s├╝n├╝n gelmesiydi. O zamana kadar Thor filmi mucizeydi. Joss Whedon, Avengers filminin y├Ânetmeni olarak a├ž─▒klan─▒nca da ├žok heyecanlanm─▒┼čt─▒m. Buffy ve Angel hayran─▒ olarak benim i├žin muazzam bir haberdi. Avengers filminin Super Bowl TV SpotÔÇÖun da ilk kez ekibin alt─▒s─▒n─▒ da s─▒rt s─▒rta plan sekans g├Âr├╝nce az kals─▒n inme iniyordu.