Avengers: Infinity War Kulesi 👾


(Enes Çelik) #15606

Inanılmaz imreniyorum size ya. Ben asla birisiyle ya da bişeyle nasıl tanıştığımı, karşılaştığımı hatırlamıyorum.


(Ömer Taşkaya) #15607

Bende ilk Avengers filmine kadar izlememiştim önceki MCU filmlerini. Hatta filme sinemada gidebilmek için 5 filmi izlemiştim iki günde.

Yani MCU ile tanışmam 2012 Avengers filmi ile oldu. 6 yıl olmuş.


(Serkan of İzmir) #15608

Fake Marmılcılar ortaya çıkıyorrrrr. Biz 2008’den beri bu evrenin hastasıyız hastası…


(Can) #15609

Benim olay biraz garip. İlk izlediğim film Iron Man’di. Arkadaşım DVD’sini almış izlemiştik. Ama sorun şu izlediğim filmin Iron Man olduğunun bilincinde değildim… Sorsalar Iron Man tanıyor musun hayır derdim. Sonra televizyonda Avengers reklamları çıkmaya başlayınca o zaman anladım lan Iron Man bu muymuş diye :sweat_smile: Avengers’ı izledikten sonra geri dönüp Iron Man’i tekrar izleyip arada kalan eksik filmleri de tamamladım. Daha sonra MCU’yu sıkı takip etmeye çalıştım.


(and this man a name) #15610

Sene 2012. tesadüf eseri denk gelip izlemiştim. İlk olarak ironman hayranlığı ardından da mcu nun tamamı işte. ironman e sardığım dönem. evde internet yoktu yaklaşık 2 ay neredeyse hergün sabahtan akşama kadar sarıp sarıp ironman 1 ve 2 yi izliyordum. öyle ki ezberlemiştim.


(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #15611

Ben de bir itirafta bulunayım o zaman : Thor ve Captain America - First Avenger filmlerini Avengers’tan sonra izlemiştim. Hatta Cap’in ilk filmini Winter Soldier çıkmadan kısa bir süre önce izledim, o kadar önyargılıydım yani Cap’e. Ama Iron Man 1-2 olsun, The Incredible Hulk olsun hepsini çıktığı hafta sinemada izledim. Ama birleşik evren muhabbetinden o kadar bihaberdim ki ilk Avengers’ı izlerken ‘‘acaba Tobey Maguire’li Spider-Man de ortaya çıkacak mı’’ diye düşünüp durdum filmin sonuna kadar.


(THE GOODMAN) #15612

Kanka bi yanlışın var incredible hulk 2008 de çıkmıştı senin dediklerin 2011 yılında çıkanlar ilk thor filmi cap america filmi 2012 de ise avengers 1 çıktı :no_mouth: aynı şekilde ironman 1 2008 de çıkmıştı o da


(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #15613

Hocam bir daha oku istersen, Thor ve Cap1’i sinemada izlemedim diyorum.


(THE GOODMAN) #15614

Haa ben yanlış anlamışım sorry


(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #15615

Filmleriyle dizileriyle 2008’den beri güncel olarak bu külliyatın takipçisiyim. Ama bana evren hissiyatını 2010 yılında vermeye başladığını söylemeliyim.


(Gürkan) #15616

Bende yazayım bu konuda bi’şeyler. Çizgi roman ve sinema çocukluğumdan beri en büyük iki ilgi alanım oldu. Hatta sinemayı profesyonel olarak da tercih edip, sinema bölümü okudum. Çizgi roman uyarlamaları da bu ikisinin kesişimi olduğu için bana her zaman ekstra bir keyif verdi. Sinemada izlediğim ilk çizgi roman uyarlaması olarak X-Men(2000) filmine yetişmiştim. Sonra zaten hepsini izlemiştim sinema.

Tabi perde arkasında neler oluyor merakıyla birlikte stüdyolar arası ilişkileri de kurcalamaya başladım. 2004-2005 yıllarında MCU için temeller atılmaya başlanmıştı. Süreç işlerken çok şey ifade etmiyordu tabi. Bana Marvel’ın kendi filmlerini finanse edeceği, sadece daha sadık uyarlamalar ihtimalini anlatıyordu o kadar. 2006 yılında Comic-Con’da Kevin Feige ve Avi Arad’ın yan yana olduğu bir panel yapıldı ve orada crossover yapılacağı, bu işinde sonunda Avengers’a çıkacağı ilk kez açıklandı. O paneli izlediğimi hatırlıyorum ve şunu söyleyeyim şimdi olan olaylarla kıyaslarsak çok az şey hissettirdi. Yani tamam Avengers’a gidiliyordu. Bu mükemmel haberdi ama ilk önce Iron Man’in tutması lazımdı. Ardından The Incredible Hulk gelecekti. Yine de her şey o kadar belirsizdi ki. Elde Spider-Man yok, X-Men yok, Fantastic Four yok. Nasıl olacaktı ?

İlk Iron Man filmini kendi içerisinde bir film kafasıyla beğenerek izledim. Sonda çıkan Nick Fury ve Avengers göndermesi yine güzeldi. Ama tam olarak crossover görmediğim için kafada soru işaretleri devam ediyordu. Hulk filminde Iron Man’in olacağı söylendiğinde ağır ağır kafama dank etmeye başladı. Bi’şeyler geliyordu. Iron Man 2’de Nick Fury ve Black Widow görmüş olmak bile olsak onlar başka filmden gelmemişti. Iron Man filmleriyle karşıma çıkmıştı. Ne zaman Thor ve Captain America filmleri çıktı işte o zaman MCU tam manasıyla ağırlığını hissettirdi. Benim için phase 1’in en heyecanlı anlarından biri Thor’un ilk resmi görüntüsünün gelmesiydi. O zamana kadar Thor filmi mucizeydi. Joss Whedon, Avengers filminin yönetmeni olarak açıklanınca da çok heyecanlanmıştım. Buffy ve Angel hayranı olarak benim için muazzam bir haberdi. Avengers filminin Super Bowl TV Spot’un da ilk kez ekibin altısını da sırt sırta plan sekans görünce az kalsın inme iniyordu.


(GENERAL) #15617

Ilk iron man filmini izlemek icin iple cekiyordum sonra izledikten sonra buyuk bir evrenin bir başlangıcı oldugunu anlamıştım :grinning: şaka bir yana ne zaman bu evrene girdigimi hatırlamıyorum


(Oğuzhan) #15618

Hiç unutmam 4 Mayıs 2012 sabah Türkiye geneli bir deneme sınavı yapılıyordu. SBS ye hazırlanıyorum 8. Sınıfım. Sosyali ve İngilizceyi boş bırakıp havalı bir şekilde çıkmıştım sınavdan. Hoca napıyorsun deyince de “Hocam avengers var bugün sal” deyip ilerlemiştim.


(Berkant) #15619

Birkaç gün önce Star Wars ile nasıl tanıştığımı anlattıktan sonra MCU ile tanışmamı anlatmak ilginç olacak.Sene 2008. Tv’de Iron Man’in fragmanını görmüştüm.Bayağı ilgimi çekmişti.DVD’si çıkınca almıştım.İlk izlediğimde hastaydım ve filmden hiçbir şey anlamamıştım.Aradan zaman geçince tekrardan izledim ve çok beğendim.Ardından İncredible Hulk çıktı.Onu da aynı şekilde DVD olarak izledim.Film nedense aşırı hoşuma gitmişti.Okulun son günü olduğu için her Cuma gecesi izlediğimi hatırlıyorum.Ardından Iron Man 2’nin çıktığını öğrendim.Onun sinemasına gitmeyi çok istemiştim hatta gazeteden posterini alıp kapıma asmıştım.Maalesef bir aksilikten dolayı gidemedim.DVD’si çıkınca onu da izledim.Sonra Iron Man 2’deki bir ayrıntıya dikkat ettim.Filmin son sahnelerine doğru Tony’nin Fury ile konuştuğu sahnede etraftaki ekranlarda haber vardı.Oradaki haber spikeri İncredible Hulk’taki haber spikeriyle aynıydı ve mekan da Hulk’ın askerleri patates ettiği mekanla aynıydı.Orada ben bir şüphelendim.’‘Filmin başlarında çıkan logo ve aynı sahnenin küçük bir ekranda paylaşılması bu filmlerin bağlantılı olduğunu söylüyor olabilir.Acaba yakında ikisinin aynı filmde olduğu bir film çıkar mı ?’’ diye düşünüyordum.Ardından After Credits kavramını öğrendim.Hulk’taki malum After Credits’i fark etmemle artık bunların %100 bağlantılı olduğunu anladım.Hatta ‘‘Eğer İncredible Hulk 2 çıkarsa Iron Man ile Hulk vs atacak’’ diye komik hayallere kapılmıştım.Daha sonradan Thor’u izledim.Thor’da Coulson’u görünce ‘‘Bağlantılı filmlere bir yenisi daha eklendi’’ demiştim.Ardından First Avenger çıktı.Bu filmden nefret ederim maalesef.Uyuduğumu hatırlıyorum ilk izlediğimde.After Credits’de Fury’i görünce ‘‘Eh ama pes yani.Ne zaman birleştirecekler bunları ?’’ dedikten sonra bu soruma sert bir cevapmış gibi Avengers fragmanını vermişti creditten sonra ve ben evde tur atmıştım heyecandan.’‘İşte yıllardan beri beklediğim olay geliyor işte geliyor.Bunun sinemasına %100 gitmeliyim’’ diye etrafta koşuşturup durdum.Yıl 2012.Büyük gün geldi.Gittim sinemasına.Sinemada izlediğim ilk Marvel filmi olduğu için yeri ayrıdır bende.Filme tek kelimeyle hayran kalmıştım ve iyice Iron Man fanboyuna bağlamıştım.Hala öyleyimdir bu arada.Avengers’ın gazıyla Marvel’ın sadece filmlerden ibaret olmadığını animasyonlar ve çizgi romanlarının da olduğunu anladım.Sonrasında bir aksilik olmadan MCU filmlerini her sene düzenli olarak izlemeye devam ettim.Bu bahsettiğim sadece MCU ile tanışmam.Marvel ile tanışmam daha eskilere dayanıyor :slight_smile:


(Kubilay ) #15620

Benim Marvel ile tanışmam FoxKids cizgidizilerine dayanıyor,daha sonra komsumuzun benden yaşça büyük olan oğlunun çizgi romanlarını bana vermesiyle o dönem kısa bir çizgi roman okuduğum dönem oldu…
Tabi Cd’den izlediğim S1,2,3 ,X-men 1,2,3 ve Hulk(Eric Bana)
Daha sonra lise zamanım da Cs 1.6 oynadığım dönem ironman’in fragmanını bir fan sayfasında görmüştüm…Osmanbey de eski Moviplex Sinemasını bilen bilir,okul da öğlenci olduğum için saatlerim uymuyordu ben de okulu asıp sinemaya gittim :grin:
Daha sonra Hulk’u ailemle izlemiştim(onlar ikinci yarıyı izlemediler) After credit’i beklememistim,internetten izledim.
Daha sonra ise adım adım takip ettim ve burdayız.Avengers dağıldı…


(fza) #15621

Ben o sahnede ağladım. :DDD Hem tv spotta, hem de sinemada çıldırdım. Hayatım boyunca bir film beni o kadar heyecanlandırmadı sanırım.


(GENERAL) #15622

Cok guzel sahneler var ya resmen bir event izledik thorun sahneleri strange spidey ironman thanos filmin ilk ve son sahneleri hepsi ayri mukemmel di ya bir an once 4k si ciksin


(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #15623

(Serkan of İzmir) #15624

(Gizem) #15625

Daha önce atılmamıştır umarım