Avengers: Infinity War Kulesi ­čĹż

(and this man a name) #15610

Sene 2012. tesad├╝f eseri denk gelip izlemi┼čtim. ─░lk olarak ironman hayranl─▒─č─▒ ard─▒ndan da mcu nun tamam─▒ i┼čte. ironman e sard─▒─č─▒m d├Ânem. evde internet yoktu yakla┼č─▒k 2 ay neredeyse herg├╝n sabahtan ak┼čama kadar sar─▒p sar─▒p ironman 1 ve 2 yi izliyordum. ├Âyle ki ezberlemi┼čtim.

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #15611

Ben de bir itirafta bulunay─▒m o zaman : Thor ve Captain America - First Avenger filmlerini AvengersÔÇÖtan sonra izlemi┼čtim. Hatta CapÔÇÖin ilk filmini Winter Soldier ├ž─▒kmadan k─▒sa bir s├╝re ├Ânce izledim, o kadar ├Ânyarg─▒l─▒yd─▒m yani CapÔÇÖe. Ama Iron Man 1-2 olsun, The Incredible Hulk olsun hepsini ├ž─▒kt─▒─č─▒ hafta sinemada izledim. Ama birle┼čik evren muhabbetinden o kadar bihaberdim ki ilk AvengersÔÇÖ─▒ izlerken ÔÇśÔÇśacaba Tobey MaguireÔÇÖli Spider-Man de ortaya ├ž─▒kacak m─▒ÔÇÖÔÇÖ diye d├╝┼č├╝n├╝p durdum filmin sonuna kadar.

(THE GOODMAN) #15612

Kanka bi yanl─▒┼č─▒n var incredible hulk 2008 de ├ž─▒km─▒┼čt─▒ senin dediklerin 2011 y─▒l─▒nda ├ž─▒kanlar ilk thor filmi cap america filmi 2012 de ise avengers 1 ├ž─▒kt─▒ :no_mouth: ayn─▒ ┼čekilde ironman 1 2008 de ├ž─▒km─▒┼čt─▒ o da

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #15613

Hocam bir daha oku istersen, Thor ve Cap1ÔÇÖi sinemada izlemedim diyorum.

(THE GOODMAN) #15614

Haa ben yanl─▒┼č anlam─▒┼č─▒m sorry

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #15615

Filmleriyle dizileriyle 2008ÔÇÖden beri g├╝ncel olarak bu k├╝lliyat─▒n takip├žisiyim. Ama bana evren hissiyat─▒n─▒ 2010 y─▒l─▒nda vermeye ba┼člad─▒─č─▒n─▒ s├Âylemeliyim.

(G├╝rkan) #15616

Bende yazay─▒m bu konuda biÔÇÖ┼čeyler. ├çizgi roman ve sinema ├žocuklu─čumdan beri en b├╝y├╝k iki ilgi alan─▒m oldu. Hatta sinemay─▒ profesyonel olarak da tercih edip, sinema b├Âl├╝m├╝ okudum. ├çizgi roman uyarlamalar─▒ da bu ikisinin kesi┼čimi oldu─ču i├žin bana her zaman ekstra bir keyif verdi. Sinemada izledi─čim ilk ├žizgi roman uyarlamas─▒ olarak X-Men(2000) filmine yeti┼čmi┼čtim. Sonra zaten hepsini izlemi┼čtim sinema.

Tabi perde arkas─▒nda neler oluyor merak─▒yla birlikte st├╝dyolar aras─▒ ili┼čkileri de kurcalamaya ba┼člad─▒m. 2004-2005 y─▒llar─▒nda MCU i├žin temeller at─▒lmaya ba┼članm─▒┼čt─▒. S├╝re├ž i┼člerken ├žok ┼čey ifade etmiyordu tabi. Bana MarvelÔÇÖ─▒n kendi filmlerini finanse edece─či, sadece daha sad─▒k uyarlamalar ihtimalini anlat─▒yordu o kadar. 2006 y─▒l─▒nda Comic-ConÔÇÖda Kevin Feige ve Avi AradÔÇÖ─▒n yan yana oldu─ču bir panel yap─▒ld─▒ ve orada crossover yap─▒laca─č─▒, bu i┼činde sonunda AvengersÔÇÖa ├ž─▒kaca─č─▒ ilk kez a├ž─▒kland─▒. O paneli izledi─čimi hat─▒rl─▒yorum ve ┼čunu s├Âyleyeyim ┼čimdi olan olaylarla k─▒yaslarsak ├žok az ┼čey hissettirdi. Yani tamam AvengersÔÇÖa gidiliyordu. Bu m├╝kemmel haberdi ama ilk ├Ânce Iron ManÔÇÖin tutmas─▒ laz─▒md─▒. Ard─▒ndan The Incredible Hulk gelecekti. Yine de her ┼čey o kadar belirsizdi ki. Elde Spider-Man yok, X-Men yok, Fantastic Four yok. Nas─▒l olacakt─▒ ?

─░lk Iron Man filmini kendi i├žerisinde bir film kafas─▒yla be─čenerek izledim. Sonda ├ž─▒kan Nick Fury ve Avengers g├Ândermesi yine g├╝zeldi. Ama tam olarak crossover g├Ârmedi─čim i├žin kafada soru i┼čaretleri devam ediyordu. Hulk filminde Iron ManÔÇÖin olaca─č─▒ s├Âylendi─činde a─č─▒r a─č─▒r kafama dank etmeye ba┼člad─▒. BiÔÇÖ┼čeyler geliyordu. Iron Man 2ÔÇÖde Nick Fury ve Black Widow g├Ârm├╝┼č olmak bile olsak onlar ba┼čka filmden gelmemi┼čti. Iron Man filmleriyle kar┼č─▒ma ├ž─▒km─▒┼čt─▒. Ne zaman Thor ve Captain America filmleri ├ž─▒kt─▒ i┼čte o zaman MCU tam manas─▒yla a─č─▒rl─▒─č─▒n─▒ hissettirdi. Benim i├žin phase 1ÔÇÖin en heyecanl─▒ anlar─▒ndan biri ThorÔÇÖun ilk resmi g├Âr├╝nt├╝s├╝n├╝n gelmesiydi. O zamana kadar Thor filmi mucizeydi. Joss Whedon, Avengers filminin y├Ânetmeni olarak a├ž─▒klan─▒nca da ├žok heyecanlanm─▒┼čt─▒m. Buffy ve Angel hayran─▒ olarak benim i├žin muazzam bir haberdi. Avengers filminin Super Bowl TV SpotÔÇÖun da ilk kez ekibin alt─▒s─▒n─▒ da s─▒rt s─▒rta plan sekans g├Âr├╝nce az kals─▒n inme iniyordu.

(GENERAL) #15617

Ilk iron man filmini izlemek icin iple cekiyordum sonra izledikten sonra buyuk bir evrenin bir ba┼člang─▒c─▒ oldugunu anlam─▒┼čt─▒m :grinning: ┼čaka bir yana ne zaman bu evrene girdigimi hat─▒rlam─▒yorum

(O─čuzhan) #15618

Hi├ž unutmam 4 May─▒s 2012 sabah T├╝rkiye geneli bir deneme s─▒nav─▒ yap─▒l─▒yordu. SBS ye haz─▒rlan─▒yorum 8. S─▒n─▒f─▒m. Sosyali ve ─░ngilizceyi bo┼č b─▒rak─▒p haval─▒ bir ┼čekilde ├ž─▒km─▒┼čt─▒m s─▒navdan. Hoca nap─▒yorsun deyince de ÔÇťHocam avengers var bug├╝n salÔÇŁ deyip ilerlemi┼čtim.

(Berkant) #15619

Birka├ž g├╝n ├Ânce Star Wars ile nas─▒l tan─▒┼čt─▒─č─▒m─▒ anlatt─▒ktan sonra MCU ile tan─▒┼čmam─▒ anlatmak ilgin├ž olacak.Sene 2008. TvÔÇÖde Iron ManÔÇÖin fragman─▒n─▒ g├Ârm├╝┼čt├╝m.Baya─č─▒ ilgimi ├žekmi┼čti.DVDÔÇÖsi ├ž─▒k─▒nca alm─▒┼čt─▒m.─░lk izledi─čimde hastayd─▒m ve filmden hi├žbir ┼čey anlamam─▒┼čt─▒m.Aradan zaman ge├žince tekrardan izledim ve ├žok be─čendim.Ard─▒ndan ─░ncredible Hulk ├ž─▒kt─▒.Onu da ayn─▒ ┼čekilde DVD olarak izledim.Film nedense a┼č─▒r─▒ ho┼čuma gitmi┼čti.Okulun son g├╝n├╝ oldu─ču i├žin her Cuma gecesi izledi─čimi hat─▒rl─▒yorum.Ard─▒ndan Iron Man 2ÔÇÖnin ├ž─▒kt─▒─č─▒n─▒ ├Â─črendim.Onun sinemas─▒na gitmeyi ├žok istemi┼čtim hatta gazeteden posterini al─▒p kap─▒ma asm─▒┼čt─▒m.Maalesef bir aksilikten dolay─▒ gidemedim.DVDÔÇÖsi ├ž─▒k─▒nca onu da izledim.Sonra Iron Man 2ÔÇÖdeki bir ayr─▒nt─▒ya dikkat ettim.Filmin son sahnelerine do─čru TonyÔÇÖnin Fury ile konu┼čtu─ču sahnede etraftaki ekranlarda haber vard─▒.Oradaki haber spikeri ─░ncredible HulkÔÇÖtaki haber spikeriyle ayn─▒yd─▒ ve mekan da HulkÔÇÖ─▒n askerleri patates etti─či mekanla ayn─▒yd─▒.Orada ben bir ┼č├╝phelendim.ÔÇÖÔÇśFilmin ba┼člar─▒nda ├ž─▒kan logo ve ayn─▒ sahnenin k├╝├ž├╝k bir ekranda payla┼č─▒lmas─▒ bu filmlerin ba─člant─▒l─▒ oldu─čunu s├Âyl├╝yor olabilir.Acaba yak─▒nda ikisinin ayn─▒ filmde oldu─ču bir film ├ž─▒kar m─▒ ?ÔÇÖÔÇÖ diye d├╝┼č├╝n├╝yordum.Ard─▒ndan After Credits kavram─▒n─▒ ├Â─črendim.HulkÔÇÖtaki malum After CreditsÔÇÖi fark etmemle art─▒k bunlar─▒n %100 ba─člant─▒l─▒ oldu─čunu anlad─▒m.Hatta ÔÇśÔÇśE─čer ─░ncredible Hulk 2 ├ž─▒karsa Iron Man ile Hulk vs atacakÔÇÖÔÇÖ diye komik hayallere kap─▒lm─▒┼čt─▒m.Daha sonradan ThorÔÇÖu izledim.ThorÔÇÖda CoulsonÔÇÖu g├Âr├╝nce ÔÇśÔÇśBa─člant─▒l─▒ filmlere bir yenisi daha eklendiÔÇÖÔÇÖ demi┼čtim.Ard─▒ndan First Avenger ├ž─▒kt─▒.Bu filmden nefret ederim maalesef.Uyudu─čumu hat─▒rl─▒yorum ilk izledi─čimde.After CreditsÔÇÖde FuryÔÇÖi g├Âr├╝nce ÔÇśÔÇśEh ama pes yani.Ne zaman birle┼čtirecekler bunlar─▒ ?ÔÇÖÔÇÖ dedikten sonra bu soruma sert bir cevapm─▒┼č gibi Avengers fragman─▒n─▒ vermi┼čti creditten sonra ve ben evde tur atm─▒┼čt─▒m heyecandan.ÔÇÖÔÇś─░┼čte y─▒llardan beri bekledi─čim olay geliyor i┼čte geliyor.Bunun sinemas─▒na %100 gitmeliyimÔÇÖÔÇÖ diye etrafta ko┼ču┼čturup durdum.Y─▒l 2012.B├╝y├╝k g├╝n geldi.Gittim sinemas─▒na.Sinemada izledi─čim ilk Marvel filmi oldu─ču i├žin yeri ayr─▒d─▒r bende.Filme tek kelimeyle hayran kalm─▒┼čt─▒m ve iyice Iron Man fanboyuna ba─člam─▒┼čt─▒m.Hala ├Âyleyimdir bu arada.AvengersÔÇÖ─▒n gaz─▒yla MarvelÔÇÖ─▒n sadece filmlerden ibaret olmad─▒─č─▒n─▒ animasyonlar ve ├žizgi romanlar─▒n─▒n da oldu─čunu anlad─▒m.Sonras─▒nda bir aksilik olmadan MCU filmlerini her sene d├╝zenli olarak izlemeye devam ettim.Bu bahsetti─čim sadece MCU ile tan─▒┼čmam.Marvel ile tan─▒┼čmam daha eskilere dayan─▒yor :slight_smile:

(Kubilay ) #15620

Benim Marvel ile tan─▒┼čmam FoxKids cizgidizilerine dayan─▒yor,daha sonra komsumuzun benden ya┼č├ža b├╝y├╝k olan o─člunun ├žizgi romanlar─▒n─▒ bana vermesiyle o d├Ânem k─▒sa bir ├žizgi roman okudu─čum d├Ânem olduÔÇŽ
Tabi CdÔÇÖden izledi─čim S1,2,3 ,X-men 1,2,3 ve Hulk(Eric Bana)
Daha sonra lise zaman─▒m da Cs 1.6 oynad─▒─č─▒m d├Ânem ironmanÔÇÖin fragman─▒n─▒ bir fan sayfas─▒nda g├Ârm├╝┼čt├╝mÔÇŽOsmanbey de eski Moviplex Sinemas─▒n─▒ bilen bilir,okul da ├Â─členci oldu─čum i├žin saatlerim uymuyordu ben de okulu as─▒p sinemaya gittim :grin:
Daha sonra HulkÔÇÖu ailemle izlemi┼čtim(onlar ikinci yar─▒y─▒ izlemediler) After creditÔÇÖi beklememistim,internetten izledim.
Daha sonra ise ad─▒m ad─▒m takip ettim ve burday─▒z.Avengers da─č─▒ld─▒ÔÇŽ

(fza) #15621

Ben o sahnede a─člad─▒m. :DDD Hem tv spotta, hem de sinemada ├ž─▒ld─▒rd─▒m. Hayat─▒m boyunca bir film beni o kadar heyecanland─▒rmad─▒ san─▒r─▒m.

(GENERAL) #15622

Cok guzel sahneler var ya resmen bir event izledik thorun sahneleri strange spidey ironman thanos filmin ilk ve son sahneleri hepsi ayri mukemmel di ya bir an once 4k si ciksin

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #15623

(Serkan of ─░zmir) #15624

(Gizem) #15625

Daha ├Ânce at─▒lmam─▒┼čt─▒r umar─▒m

(Dipsomanik Kullan─▒c─▒) #15626

ShrekÔÇÖin ├Âld├╝─č├╝n├╝ bilmiyordum :sob:

(Berkant) #15627

M├╝kemmel video ama u─čruna spoiler yedim.├ľzellikle IT ile ilgili :frowning:

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #15628

YA BURASI INFINITY WAR BA┼×LI─×I DE─×─░L M─░ N─░YE SHREK SPOILERI VER─░YORSUN B├ťT├ťN TADIM TUZUM KA├çTI YAA HOFFFFCVMITGJFDKHRTBGULIJFGNRIBOPG┼×SIJOUBILDKHSDUTLIJRD

(Berkant) #15629