Avengers: Infinity War Kulesi 👾

(GENERAL) #15617

Ilk iron man filmini izlemek icin iple cekiyordum sonra izledikten sonra buyuk bir evrenin bir başlangıcı oldugunu anlamıştım :grinning: şaka bir yana ne zaman bu evrene girdigimi hatırlamıyorum

(Oğuzhan) #15618

Hiç unutmam 4 Mayıs 2012 sabah Türkiye geneli bir deneme sınavı yapılıyordu. SBS ye hazırlanıyorum 8. Sınıfım. Sosyali ve İngilizceyi boş bırakıp havalı bir şekilde çıkmıştım sınavdan. Hoca napıyorsun deyince de “Hocam avengers var bugün sal” deyip ilerlemiştim.

(Berkant) #15619

Birkaç gün önce Star Wars ile nasıl tanıştığımı anlattıktan sonra MCU ile tanışmamı anlatmak ilginç olacak.Sene 2008. Tv’de Iron Man’in fragmanını görmüştüm.Bayağı ilgimi çekmişti.DVD’si çıkınca almıştım.İlk izlediğimde hastaydım ve filmden hiçbir şey anlamamıştım.Aradan zaman geçince tekrardan izledim ve çok beğendim.Ardından İncredible Hulk çıktı.Onu da aynı şekilde DVD olarak izledim.Film nedense aşırı hoşuma gitmişti.Okulun son günü olduğu için her Cuma gecesi izlediğimi hatırlıyorum.Ardından Iron Man 2’nin çıktığını öğrendim.Onun sinemasına gitmeyi çok istemiştim hatta gazeteden posterini alıp kapıma asmıştım.Maalesef bir aksilikten dolayı gidemedim.DVD’si çıkınca onu da izledim.Sonra Iron Man 2’deki bir ayrıntıya dikkat ettim.Filmin son sahnelerine doğru Tony’nin Fury ile konuştuğu sahnede etraftaki ekranlarda haber vardı.Oradaki haber spikeri İncredible Hulk’taki haber spikeriyle aynıydı ve mekan da Hulk’ın askerleri patates ettiği mekanla aynıydı.Orada ben bir şüphelendim.’‘Filmin başlarında çıkan logo ve aynı sahnenin küçük bir ekranda paylaşılması bu filmlerin bağlantılı olduğunu söylüyor olabilir.Acaba yakında ikisinin aynı filmde olduğu bir film çıkar mı ?’’ diye düşünüyordum.Ardından After Credits kavramını öğrendim.Hulk’taki malum After Credits’i fark etmemle artık bunların %100 bağlantılı olduğunu anladım.Hatta ‘‘Eğer İncredible Hulk 2 çıkarsa Iron Man ile Hulk vs atacak’’ diye komik hayallere kapılmıştım.Daha sonradan Thor’u izledim.Thor’da Coulson’u görünce ‘‘Bağlantılı filmlere bir yenisi daha eklendi’’ demiştim.Ardından First Avenger çıktı.Bu filmden nefret ederim maalesef.Uyuduğumu hatırlıyorum ilk izlediğimde.After Credits’de Fury’i görünce ‘‘Eh ama pes yani.Ne zaman birleştirecekler bunları ?’’ dedikten sonra bu soruma sert bir cevapmış gibi Avengers fragmanını vermişti creditten sonra ve ben evde tur atmıştım heyecandan.’‘İşte yıllardan beri beklediğim olay geliyor işte geliyor.Bunun sinemasına %100 gitmeliyim’’ diye etrafta koşuşturup durdum.Yıl 2012.Büyük gün geldi.Gittim sinemasına.Sinemada izlediğim ilk Marvel filmi olduğu için yeri ayrıdır bende.Filme tek kelimeyle hayran kalmıştım ve iyice Iron Man fanboyuna bağlamıştım.Hala öyleyimdir bu arada.Avengers’ın gazıyla Marvel’ın sadece filmlerden ibaret olmadığını animasyonlar ve çizgi romanlarının da olduğunu anladım.Sonrasında bir aksilik olmadan MCU filmlerini her sene düzenli olarak izlemeye devam ettim.Bu bahsettiğim sadece MCU ile tanışmam.Marvel ile tanışmam daha eskilere dayanıyor :slight_smile:

(Kubilay ) #15620

Benim Marvel ile tanışmam FoxKids cizgidizilerine dayanıyor,daha sonra komsumuzun benden yaşça büyük olan oğlunun çizgi romanlarını bana vermesiyle o dönem kısa bir çizgi roman okuduğum dönem oldu…
Tabi Cd’den izlediğim S1,2,3 ,X-men 1,2,3 ve Hulk(Eric Bana)
Daha sonra lise zamanım da Cs 1.6 oynadığım dönem ironman’in fragmanını bir fan sayfasında görmüştüm…Osmanbey de eski Moviplex Sinemasını bilen bilir,okul da öğlenci olduğum için saatlerim uymuyordu ben de okulu asıp sinemaya gittim :grin:
Daha sonra Hulk’u ailemle izlemiştim(onlar ikinci yarıyı izlemediler) After credit’i beklememistim,internetten izledim.
Daha sonra ise adım adım takip ettim ve burdayız.Avengers dağıldı…

(fza) #15621

Ben o sahnede ağladım. :DDD Hem tv spotta, hem de sinemada çıldırdım. Hayatım boyunca bir film beni o kadar heyecanlandırmadı sanırım.

(GENERAL) #15622

Cok guzel sahneler var ya resmen bir event izledik thorun sahneleri strange spidey ironman thanos filmin ilk ve son sahneleri hepsi ayri mukemmel di ya bir an once 4k si ciksin

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #15623

(Serkan of İzmir) #15624

(Gizem) #15625

Daha önce atılmamıştır umarım

(Dipsomanik Kullanıcı) #15626

Shrek’in öldüğünü bilmiyordum :sob:

(Berkant) #15627

Mükemmel video ama uğruna spoiler yedim.Özellikle IT ile ilgili :frowning:

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #15628

YA BURASI INFINITY WAR BAŞLIĞI DEĞİL Mİ NİYE SHREK SPOILERI VERİYORSUN BÜTÜN TADIM TUZUM KAÇTI YAA HOFFFFCVMITGJFDKHRTBGULIJFGNRIBOPGŞSIJOUBILDKHSDUTLIJRD

(Berkant) #15629

(Berkant) #15630

Bu daha iyi olmuş :slight_smile:

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #15631

Filmde Thanos’un ilk gözüktüğü sahnede şu müziği duymak isterdim, 1:00 sonrasını özellikle. Thanos’a çok iyi giden bir müzik olmuştu ilk GotG filminde, eminim Thor ve tayfasını benzettiği sahneyi daha ürkütücü kılardı.

(Brooke Wayne) #15632

Inside Out ile gönül bağı olan biri olarak söylüyorum:Atarken hiç mi vicdanın sızlamadı?!Şaka maka cidden ilk izlediğimde Bing Bong’un öldüğü sahnede ağlamıştım.Ben de böyle bir değişiğim işte.

(Gizem) #15633

Ben de çok üzülmüştüm. Ağlayan da var o sahnede normal bence :d

(Geek Velet) #15634

Ben de MCU ile tanışma hikayemi paylaşmak istiyorum. Çizgi filmleri ve ilk Hulk filmini izlemiş biri olarak ilk The İncredible Hulk’ı izlemiştik 2011’de halamla. Ardından The First Avenger-Iron Man sıralamasıyla ortaya karışık izledim. Ama The Avengers’a sinemada gidememiştim yaşım tutmuyordu. :cry:
Birkaç ay sonra halamla korsan izlerken anladım ki sinemada gitmeye değmezmiş. Hayal kırıklığıydı benim için. Ben filmi izlerken nirvanaya ulaşmak istiyordum. Olmadı, olamadı. The Last Airbender etkisi yaratmıştı (onu sinemada babamla yalnız izlemiştik). Ama tabii ki TLA kadar kötü ve hakaret gibi bir film değildi.

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #15635

Olum bu ne lan yeni görüyorum bunu amk gssfdasghsadhfd

(Wet Meatball) #15636

Ya Gamora neden Abdullah Gül sjsjsjsjs