Avengers: Infinity War Kulesi ­čĹż

(Hedef 2019) #5527

Marvel hi├ž fragman ├ž─▒karmas─▒n sadece ┼čunun ger├žek versiyonunu poster olarak koysun 1M gi┼če garanti
Untitled-1

( Edgar Davids) #5528

─░┼čte o sahnelerde Thanos ├Âyle etkilemeli ki bizi, s─▒ra bizimkilere geldi─činde onlarla beraber biz de o ├žaresizli─či hissedebilmeliyiz.

(Ertun├ž Do─čan) #5529

Josh Brolin ┼čuan en ┼č├╝phe duydu─čum ki┼čilerden. Bir taraf─▒m ├žok iyi oluca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yor bir taraf─▒m ise ÔÇťYaa, asl─▒nda o kadar iyi de─čil bee!ÔÇŁ diyor.

(nam-─▒ di─čer) #5530

Ya ben bu MCU filmlerini izlerken iyice kopmaya, s─▒k─▒lmaya ba┼člad─▒m. ─░nsanlar y├╝zlerce metre yerlerde s├╝r├╝kleniyor, y├╝zlerce metre yukar─▒dan a┼ča─č─▒ at─▒l─▒yorlar, ne bileyim a─č─▒zlar─▒nda bomba patl─▒yor, nukeÔÇÖe kafa at─▒yorlar falan kimseye bir ┼čey olmuyor, ├žok batmaya ba┼člad─▒ bana. L├╝tfen art─▒k ┼ču filmde birazc─▒k i┼čler ciddiye binsin ya, ├žok rica ediyorum say─▒n tanr─▒lar. Adam gezegen falan at─▒yor eliyle, l├╝tfen birileri ├Âls├╝n lan? ├ľlmese bile yaralans─▒n ne bileyim abi. Hadi baz─▒lar─▒ tanr─▒ baz─▒lar─▒ ├žo─č├╝├žl├╝ tamam anl─▒yorum. Ama mesela ge├žen Age of Ultron izliyorum, UltronÔÇÖun ilk uyand─▒─č─▒ o ÔÇťafterpartyÔÇŁ kap─▒┼čmas─▒ s─▒ras─▒nda Ultronlardan bir tanesi bizim RhodesÔÇÖun g├Â─čs├╝ne lazer s─▒k─▒yor, herif 10 metre u├žup yerdeki cam─▒ k─▒r─▒p 20 metre a┼ča─č─▒ya d├╝┼č├╝yor, 5 dakika sonra y├╝r├╝yerek geliyor hi├ž bir ┼čey olmam─▒┼č gibi. ─░nsan lan bu, d├╝md├╝z insan. Zaten lazer dedi─čin ┼čeyin insanlar─▒ geri ittirmesi sa├žmal─▒k hadi onu ge├žtim de, ├Âld├╝rm├╝yorsa nap─▒yor abi bu? G├ľ─×S├ťNDEN lazeri yiyen d├╝z human ├Âlm├╝yorsa ne i┼če yarar bu lazer?

B├╝t├╝n filmlerde bu b├Âyle ve acayip can─▒m─▒ s─▒kmaya ba┼člad─▒. ÔÇťY├╝zleri g├Âz├╝kmeyen generic ├Âld├╝rmelik yarat─▒klarÔÇŁ ve ÔÇťfilmin ba┼č k├Ât├╝s├╝ÔÇŁ haricinde kimseye hi├ž bir ┼čey olmuyor. Bir aksiyon veya korku filmi izlerken kendimizi kapt─▒r─▒p heyecanlanmam─▒z─▒n/korkmam─▒z─▒n nedeni insan─▒n neye dayan─▒p neye dayanmayaca─č─▒n─▒ biliyor olu┼čumuz de─čil mi ? ├ľrne─čin elinde b─▒├žakla ana karakterin arkas─▒ndan gelen birini g├Âr├╝rsek heyecanlan─▒yoruz ├ž├╝nk├╝ biliyoruz ki e─čer b─▒├žaklan─▒rsa ├Âl├╝r. Abi bu MCU kahramanlar─▒na zarar veren bir ┼čey var m─▒ bildi─činiz? Son Thor filminde HulkÔÇÖ─▒n arenada ThorÔÇÖun ├╝zerine ├ž─▒k─▒p iki yumru─čuyla birden t├╝m g├╝c├╝yle surat─▒na 20 kere vurdu─čunu hat─▒rlay─▒n bi. Veya son GoG filminde gezegene ├žak─▒lan uzay gemisi arkas─▒na iple ba─čl─▒ DraxÔÇÖin o a─ča├žtan o a─čaca sekerek en sonunda da yerde s├╝r├╝klenerek d├╝┼čt├╝kten 10 saniye sonra ÔÇťWOOOOW YEAAH! THAT WAS AWESOME!ÔÇŁ diye ba─č─▒r─▒p kalkt─▒─č─▒n─▒ hat─▒rlay─▒n. Ne bileyim abi ├žok bayd─▒ bu ÔÇťkid glovesÔÇŁ.

Neyse kapt─▒rd─▒m kendimi. Sakinim. ┼×eapmay─▒n beni ├Âyle patlayas─▒m geldi.

(Hakan) #5531

Duygular─▒ma en sonunda terc├╝man olan biri.

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #5532

rhodes k─▒sm─▒nda hakl─▒s─▒n ama thor ve drax konusunda pek de─čil, zira onlar zaten hayvan ├Âtesi g├╝├žte olan karakterlerÔÇŽ fakat demek istedi─čini anlad─▒mÔÇŽ insan─▒ gerecek, ┼čimdi hi├ž bi halt yiyemezler dedirtecek durumlar─▒ ya┼čatamad─▒ MCUÔÇŽ in┼čallah biraz daha bu konulara ├Âzen g├ÂsterirlerÔÇŽ bu arada rhodesÔÇÖa ate┼č edenler lejyonlardand─▒ÔÇŽstark bunlar─▒ bir ihtimal zarars─▒z ama uyar─▒c─▒ g├╝├žte olaark ┼čekilde tasarlam─▒┼č olmas─▒ ├žok muhtemelÔÇŽ zira filmin ba┼č─▒nda bizimkiler hydra ├╝ss├╝ne sald─▒r─▒rken onlar halk─▒n i├žine iniyorlard─▒ sadeceÔÇŽ stark silah ├╝retmedi─či i├žin bunlar─▒ zarars─▒z tasarlam─▒┼č olmas─▒ muhtemelÔÇŽ

(GENERAL) #5533

Frigga quiksilver tchalla yondu odin three warriors mjonir yapmayin etmeyin yaziktir gunahtir bu mcu daha kac kisiyi kaybedecek .:cry:

(Can) #5534

├ľl├╝lerÔÇÖin solo filmi olmaz.

(nam-─▒ di─čer) #5535

ÔÇť┼×imdi bir halt edemeyeceklerÔÇŁ de─čil, ÔÇť┼ču an tehlikedelerÔÇŁ bile diyemiyorum ki ben. Neredeyse b├╝t├╝n filmlerde kahraman─▒n ayn─▒s─▒ bir d├╝┼čman oluyor zaten, o da hi├ž bir ┼čekilde tehdit unsuru gibi gelmiyor bana. Anca yumruk falan at─▒yorlar birbirlerine ne bileyim.

Yine Thordan vereyim ├Ârne─či mesela son filmi izlemeyenlere spoiler; sorun ThorÔÇÖun g├╝├žl├╝ olmas─▒ de─čil, sorun yazarlar─▒n hikayeye yakla┼č─▒rken t─▒rsmas─▒. Film boyunca HelaÔÇÖn─▒n herkesi kaz─▒ktan ge├žiri┼čini izledik, koskoca orduya tek att─▒ bu kad─▒n, b├╝t├╝n diyara tek att─▒. Thor vs Hela sava┼č─▒n─▒ hat─▒rlasana bi, birbirlerine yumruk at─▒p da─č─▒ld─▒lar. Yahu bu kad─▒n 5 dakika sonra SurturÔÇÖa g├Âkdelen b├╝y├╝kl├╝─č├╝nde kaz─▒klar─▒ atmay─▒ biliyor, ThorÔÇÖa niye tokat at─▒yor? Anlatabildim mi demek istedi─čimi? K├Ât├╝lerin kahramanlar i├žin hi├ž bir korkutucu yan─▒ yok.

Ayn─▒ ┼čekilde Black WidowÔÇÖun hala ya┼č─▒yor olmas─▒ sa├žmal─▒k. Ya silahl─▒ insanlar─▒ ge├žtim, lazer silahlar─▒ olan 5 tane uzayl─▒n─▒n aras─▒na girip hepsini d├Âvebiliyor ├žizik almadan. Uzaktan gelirken s─▒k kafas─▒na ├Âls├╝n abi d├╝md├╝z kad─▒n bu g├╝c├╝ yok bir ┼čeyi yok yani. :smiley:

Edit; Allah i├žin ┼čunu izleyin bi;

Eli silahl─▒ adamlar ko┼ča ko┼ča gelip dayak yiyip gidiyor. Demeye ├žal─▒┼čt─▒─č─▒m bu :smiley:

(Can) #5537

Cap 2ÔÇÖde Bucky SteveÔÇÖi neredeyse ├Âld├╝r├╝yor.
Iron Man 3ÔÇÖte Killian son sava┼č k─▒sm─▒nda Tony ile kap─▒┼čt─▒─č─▒nda tehlike hissini ├žok g├╝zel verdiklerini d├╝┼č├╝n├╝yorum. Parma─č─▒ ile z─▒rha bast─▒─č─▒nda, TonyÔÇÖnin aya─č─▒n─▒ neredeyse koparaca─č─▒ s─▒rada hatta patlama sonras─▒ kalk─▒p TonyÔÇÖye do─čru gelince TonyÔÇÖnin hayat─▒ ile ilgili riski seyirciye yans─▒tt─▒lar bence. Bu iki film d─▒┼č─▒nda MarvelÔÇÖda o duyguyu ya┼čatan hi├ž bir film yok.

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #5538

thor konusuna yine kat─▒lm─▒yorum zira helan─▒n g├╝├ž kayna─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝rsek neden filmin sonundaki hali ile thorÔÇÖlu k─▒s─▒mlar farkl─▒ mant─▒k verebilirsinÔÇŽ bir de thorÔÇÖu direkt ├Âld├╝rmektense acizlik hissettirmek istiyordu benceÔÇŽ a┼ča─č─▒l─▒yor vs hat─▒rlarsanÔÇŽ

black widow olay─▒ falan da ┼čimdi zaten 3-5 tane s├╝per kahraman var evrende, ├Âld├╝rmek olmazd─▒ÔÇŽ hani ├žr gibi ├╝ber zengin bi evrenin i├žine soksayd─▒lar bizi, evet o zaman bunu beklersinÔÇŽ bir de i┼čte abi realistic ├žekme dertleri olsa komedi a─č─▒rl─▒kl─▒ filmler gelmezÔÇŽ ve realistik olarak ne bir DC evreni ne de Marvel evreni tutunabilir payla┼č─▒lm─▒┼č evren olarakÔÇŽ en fazla kendi ├žap─▒nda ├žrÔÇÖden uzak TDK serisi gibi seriler olurÔÇŽ o da ├žizgi roman evrenini sevenlere uymuyorÔÇŽ t├╝re bak─▒p yarg─▒lamak daha do─čruÔÇŽ ki yukarda da @Mehmet_Kaya n─▒n verdi─či ├Ârnekleri de yok sayamay─▒z. keza rhoedÔÇÖun sakat kalmas─▒, ultronÔÇÖun ba┼č─▒nda clintÔÇÖin yaralanmas─▒ falan var dahaÔÇŽ yine de evet hakl─▒s─▒n ama ├žok da kas─▒lacak bir konu de─čil bu evren i├žin. ba┼č─▒ndan realistik bir evren kuraca─č─▒z gibi ifadeleri ve bunu belirten filmler ├žekmedilerÔÇŽ ┼čimdi de b├Âyle devam edeceklerÔÇŽ ama az─▒c─▒k daha ├Âzenli olunmas─▒n─▒ ben de ├žok istiyorumÔÇŽ

(nam-─▒ di─čer) #5539

Abi sokakta m├╝naka┼ča edince a─čz─▒ y├╝z├╝ morar─▒r insan─▒n, d├╝nyay─▒ uzayl─▒lardan kurtar─▒nca de─čil. Rhodes fel├ž kald─▒ demi┼čsin mesela, adam kilometrelerce yukardan freefall att─▒ ve fel├ž kald─▒. O z─▒rh─▒n peynir tenekesi gibi yamulmas─▒ laz─▒md─▒ :smiley: Ragnarokla ilgili yazd─▒m zaten G├Âz muhabbeti d─▒┼č─▒nda as─▒l ├žarp─▒┼čmada anca tokat att─▒lar birbirlerine. O g├Âz muhabbeti de tamamen sembolik zaten, Odin gitti bu yerine ge├žti i┼čte.

Ya zaten ├Ânemli olan sonu├ž de─čil benim g├Âz├╝mde, izlerken hissettirdi─či. Sonu├žta yaral─▒lar m─▒ ├Âl├╝ler mi onu bile sorgulam─▒yorum art─▒k ├ž├╝nk├╝ illa bir ┼čey ├ž─▒k─▒p g├╝n├╝ kurtar─▒yor. S─▒k─▒nt─▒ izlerken inan─▒lmaz bay─▒k d├Âv├╝┼č sahnelerine maruz kal─▒yor olmak. ├ľyle ┼čeyler oluyor ki d├Âv├╝┼č esnas─▒nda, kopuyorum filmden. Black Widow bir tane adama tekme atacak diye 12 cut yap─▒yorlar sahneye. Belli olmas─▒n bullshit oldu─ču diye :smiley:

(GENERAL) #5540

her ya┼čayan─▒n da ├Âyle :smile:

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #5541

filmin arka plan─▒nda ye┼čil perde oldu─čunu d├╝┼čleyerek film izlemek senin ile ilgili bir problem asl─▒ndaÔÇŽ bu durum; ÔÇťbir tabloya bak─▒p f─▒r├ža darbesi g├Âr├╝yorum, karakalem ├žal─▒┼čmas─▒ ama ben g├Âlgelendirmelerin m├╝kemmel olamad─▒─č─▒n─▒ g├Âr├╝yorum ve keyif alam─▒yorum o eserdenÔÇŁ gibi yak─▒nmalara benziyorÔÇŽ ba┼čka bir s├╝r├╝ g├╝zel ┼čey var ama sen bunlara tak─▒l─▒yorsun ├žokÔÇŽ yapacak bir ┼čey yokÔÇŽ ben de mesela kral─▒n─▒ yaps─▒nlar senaryonun, ama e─čer fantastik bir filmse bu, ortalama grafik, ortalama koreografi g├Ârd├╝m m├╝ o film benim i├žin k├Ât├╝d├╝rÔÇŽ ├ž├╝nk├╝ arad─▒─č─▒m temel kriterler farkl─▒ÔÇŽ cut muhabbeti falan mesela ben fark bile etmiyorum sen tak─▒l─▒yorsun. sen oradaki cut sahnelerine ÔÇťhatalar─▒ kapatmakÔÇŁ olarak bak─▒yorsun ben en iyi ├žekimleri yakalama olarak bak─▒yorumÔÇŽ asl─▒nda ba┼čar─▒l─▒ b├╝y├╝k prod├╝ksiyon filmlerde benim dedi─čim do─čru bak─▒┼čt─▒rÔÇŽ zira bu film ucuz veya haftal─▒k bir dizi de─čil ki hatalar─▒n─▒ saklas─▒nÔÇŽ tek ├žekim bile gidebilirler ama tercihleri bu de─čil.

(nam-─▒ di─čer) #5542

Tamamen yan─▒l─▒yorsun. Tek ├žekim d├Âv├╝┼č sahnesi ├žekmek b├╝y├╝k ustal─▒k ve u─čra┼č isteyen bir ┼čey. 10 cut yaparak gel ben seni ├žekerim istedi─čin ki┼čiyi d├Âverken. :smiley:

Ha bu tarz ┼čeylere tak─▒l─▒yor olmak tamamen benim sorunum o konuda hakl─▒s─▒n, birazc─▒k ÔÇťfilm i┼čte yea otur izleÔÇŁ kafas─▒yla izlemek gerekiyor MCU filmlerini. Ayr─▒ca bu bir ┼čey de─čil daha nelere tak─▒l─▒yorum ben bir bilsen :smiley:

Bu arada bahsetti─čim ┼čey;

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #5543

tek ├žekim ustal─▒k isteyen bir ┼čey biliyorum, ama benim demek istedi─čim s├╝releri ve paralar─▒ bol olan bir firmadan bahsediyoruzÔÇŽ inan cut yapmak basit olsa da ba┼čar─▒l─▒s─▒ var ba┼čar─▒s─▒z─▒ varÔÇŽ ucuz filmlerden bunu fark ediyorsunÔÇŽ ve ayr─▒ca tek ├žekim olunca bir ┼čey ├žok g├╝zel olacak diye bir kural da yok.

(nam-─▒ di─čer) #5544

Neyse anla┼čamad─▒─č─▒m─▒z konusunda anla┼čal─▒m ben ka├ž─▒yorum ├ž├╝nk├╝ :smiley: Son olarak ┼čunu b─▒rak─▒yorum;

─░ki adam d├Âv├╝┼č├╝yor mu yoksa sara hastalar─▒na epilepsi krizi ge├žirtmeye mi ├žal─▒┼č─▒yorlar siz karar verin :smiley:

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #5545

hakl─▒s─▒n ilk izlemede fark edilmese de ├žok sa├žma hamleler var bence de :smiley: bu tarz ┼čeylere ben de sinir oluyorum ama estetik duru┼ču iyiyse, bu sinirimin ├Ân├╝ne ge├žiyorÔÇŽ estetik olmayan ama tek ├žekim jackie chan d├Âv├╝┼člerine tercih ederim yine de, ve samimiyim. ha daha iyisini yaps─▒nlar tabi ki ama elde bu var :smiley:

(Arda) #5546

Yaln─▒z olmad─▒─č─▒ma sevindim, d├Âv├╝┼č sahnelerinde kamera a├ž─▒s─▒n─▒n s├╝rekli de─či┼čmesi kadar rahats─▒z edici bir ┼čey olamaz. Sahneyi hi├ž g├Âstermesinler daha iyi benim a├ž─▒mdan

(Hedef 2019) #5547

Avengers 4 de de cam sahnelerini bekliyoruz
FB_IMG_1509813786519
FB_IMG_1509813791867FB_IMG_1509813797723