Avengers: Infinity War Kulesi ­čĹż

(Can) #9873

O meteor sahnesi bana kal─▒rsa ┼čimdi size hayal k─▒r─▒kl─▒─č─▒ gibi olacak ama filmin en ba┼č─▒ndan bir g├Âr├╝nt├╝ bence. ┼×imdi diyelim bu final sava┼č─▒ndan. Bu durumda final sava┼č─▒n─▒n efektleri do─čal olarak en son yap─▒lan olur. Ama o s─▒zan fragman ├ž─▒kt─▒─č─▒nda film daha yeni bitmi┼čti ya da ├žekimlerin sonlar─▒na do─čruydu diye hat─▒rl─▒yorum. Ama efektler tamamlanm─▒┼č g├Âz├╝k├╝yordu o sahnede bir ├žok a├ž─▒dan. E─čer efektlerin b├╝y├╝k bir ├žo─čunlu─ču tamamlanm─▒┼čsa bu zaten ilk ├žekilen sahnelerin olmuyor mu? Filmin ba┼č─▒nda ThanosÔÇÖun kudretini g├Âr├╝yorsak belki de bunu g├Âr├╝yoruzdur. Yani bunu Thanos tek ba┼č─▒na bir gezegeni indirmek i├žin kullanm─▒┼člar. AvengersÔÇÖ─▒ yenmek i├žin de─čil. Bu benim d├╝┼č├╝ncem umar─▒m AvengersÔÇÖa do─čru yap─▒yordur. S─▒zan fragmanda AvengersÔÇÖa do─čru g├Âz├╝kse bile fragmanlar─▒n bir aldatmaca oldu─čunu unutmay─▒n.

(fza) #9874

As─▒l sava┼č ya 2. fragmanda g├Âz├╝kecek, ya da hi├ž g├Âz├╝kmeyip; filmde s├╝rpriz olacak bence.

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #9875

2:30 dan itibaren ├Ândeki fig├╝rler bile titriyor heyecandan :slight_smile:

(Umut) #9876

Ben Xandar diye d├╝┼č├╝n├╝yorum

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #9877

%99 xandarÔÇŽ hatta ilk fragmanda tonyÔÇÖnin eline sar─▒l─▒p s─▒k─▒nt─▒l─▒ pozuyla ba┼člad─▒─č─▒ mekanda nova corpsÔÇÖun y─▒ld─▒z gemisi duruyor arkada dikkatli bak─▒l─▒rsa.

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #9878

Kat─▒lm─▒yorum. Film ├žekimleri illa kronolojik s─▒rayla yap─▒lmak zorunda de─čil. Ayr─▒ca MarvelÔÇÖ─▒n ├žekimlerin ilk g├╝n├╝n├╝ payla┼čt─▒─č─▒ ┼ču videodaki sahneler -b├╝y├╝k ihtimalle- final sava┼č─▒n─▒n ger├žekle┼čece─či sahneler olacak. Yani muhtemelen ├Ânce final sahneleri tamamlanm─▒┼č.

(Ayhan) #9879

Umar─▒m Black Order VisionÔÇÖdan ta┼č─▒ tek ba┼č─▒na almaz. Yani demem o ki Civil War filminde Vision hangi tarafta dursa b├Âyle ├žok g├╝├žl├╝ oldunuz allah sizde peygamberi bize verin bari hesab─▒ gibi bir izlenim vard─▒ elbet ta┼č al─▒nacakta VisionÔÇÖ─▒ tek ba┼č─▒na bir Thanos ile kap─▒┼č─▒rken g├Ârmek laz─▒m. StrangeÔÇÖden almak i├žin OrderÔÇÖ─▒n borusu ├Âtmez gibime geliyor. (Ki fangazm ya┼čayabilelim)

(A) #9880

Sahnelerin cekim sirasinin filmin kronolojisiyle, efektlerin de yapim sirasinin sahnelerin cekim sirasiyla hic bir baglantisi yok. Genelde cekimler bir kac ayda tamamlaniyor. Kaba kurgu yapilana kadar cekimler gorsel efekt sirketlerine ulasmiyor. Cekimler geldigi zaman da, birden fazla sirket ve sirketler icerisinde birden fazla ekip, asagi yukari her sahnenin efektlerini ayni anda yapiyor.

(A) #9881

Fragmanlarin yapim sureci ise biraz daha farkli. Cogunlukla fragmanlar sadece bu iste uzmanlasmis sirketler tarafindan yapiliyor. Filmin yapimci sirketi hangi shotlarin fragmanda kullanilacagina karar veriyor ve bunlari fragmanin kurgusunu yapacak ekibe temin ediyor. Bu secim bazen hali hazirda efektleri fena gozukmeyen shotlardan, bazen de mecvut zaman icerisinde en azindan fragmanda idare edecek kadar efektleri tamamlanabilecek shotlardan olusuyor. Fragmanin kurgusu oturdugu zaman yapilacak shotlarin her birinin fragman icin bir teslim suresi oluyor. Fragman icin teslim edilen shotlar film icin bitmis kabul edilmiyor genelde. Fragman teslim edildikten sonra hepsi tekrar elden geciriliyor. Bazen cok az degisiyor bu shotlar, bazen de tamamen.

(tulpar) #9882

─░lk g├╝nde yap─▒lan ├žekim filmin ortalar─▒ i├žindi. Bknz(ActionÔÇŽAvengers IW)
Yani filmin final k─▒sm─▒ fragmandan ├Ânce de tamamlanm─▒┼č olabilirÔÇŽ

(fza) #9883

(├ľmer Ta┼čkaya) #9884

Helal olsun valla ne diyeyim emek var resmen ┼ču postta yav jdjfjdjsjfjdjs senaryo b├Âyle ├ž─▒karsa iyi benim i├žin.

(├ľmer Ta┼čkaya) #9885

Yav bunlar cidden ┼čaka yap─▒yor olmal─▒lar ya allah─▒n vizyonsuzlar─▒.

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #9886

Azmine hayran kald─▒m be :smiley: Ne kadar u─čra┼čt─▒n bu post i├žin_?

(tulpar) #9887

Hocam 2 saat 10 dk gibi g├Âzlerim ac─▒yordu bitti─činde :smile:

Edit: ─░┼čin iyi taraf─▒ zaman─▒n nas─▒l ge├žti─čini anlamad─▒m.

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #9888

550 bin t─▒klanma sonra 133 milyonu a┼čarak ve sing trailerÔÇÖ─▒n─▒ ge├žerek en ├žok izlenen fragman ├╝nvan─▒n─▒ avengers alacak. 1 g├╝nl├╝k s├╝resi varÔÇŽ bunu ge├žemez diyordum ama baya fark bile atabilir film ├ž─▒kana kadar.

(Burak Temizsoy ) #9889

Falcon o b├╝y├╝k ihtimal. Suitin alt─▒nda siyah bir i├žlik var. CapÔÇÖin arkas─▒ndakinin Wanda oldu─ču ├žok belli.
Tony ve Doktor meselesine gelince belkide d├╝┼čen spider─▒ tutmak i├žin bi┼čey yapacakt─▒r Tony beklemeden yakalamak i├žin dal─▒yordur. Tabi spiderman suitindeki t├╝m teknolojik ┼čeyler ├ž─▒kt─▒ m─▒ bilmiyorum

(Serkan of ─░zmir) #9890

Niye SpideyÔÇÖi kurtarmak zorundalar suitinde para┼č├╝t yok mu bunun?

TonyÔÇÖnin dald─▒─č─▒ sahnede daha ├žok sizin b├╝y├╝n├╝ze sokay─▒m ben dal─▒yorum aga diyormu┼č gibi bir hali vard─▒. Muhtemelen zeki adam oldu─ču i├žin ilk etapta sorgular b├╝y├╝ dalgalar─▒n─▒ hatta inanmayabilir. Strange de sorgulam─▒┼čt─▒ sonu├žta ilk ├Â─črendi─činde.

(tulpar) #9891

Belki para┼č├╝t a├ž─▒lmad─▒? Ho┼č a├ž─▒lsa yine ayn─▒ olaylar d├Ânebilir. Disney kli┼česi i┼čte.

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #9892

Infinity War, t├╝m zamanlar─▒n en ├žok izlenen fragman─▒ oldu.