Avengers: Infinity War Kulesi ­čĹż

(Can) #9953

DeathÔÇÖin ilgisini ├žekmek.

(Hear me and rejoice) #9954

Gauntleti tamamlay─▒p t├╝m evrene h├╝kmetmek diye d├╝┼č├╝n├╝yorum @Neo death─▒n mcuda kesin oldu─ču do─čruland─▒m─▒ yoksa helam─▒ o g├Ârevi al─▒cak acaba

(GENERAL) #9955

Ins oyledir eger death olucaksa umarim hela degildir yeni biri olmasini isterim

(Can) #9956

Death ile ilgili bir konsept resim payla┼č─▒lm─▒┼čt─▒ zaman─▒nda.

Sadece konseptle kalaca─č─▒n─▒ sanm─▒yorum g├Âr├╝n├╝┼č├╝ b├Âyle olmaz ama mutlaka olur.

Helan─▒nda Death olaca─č─▒n─▒ sanmam. Mitolojik de─čeri olan bir karakteri kurgusal bir evrenin en g├╝├žl├╝ k├Ât├╝s├╝ne sevgili yapmak riskli bana kal─▒rsa. Birde bildi─čim kadar─▒yla MCUÔÇÖda Death sonsuzluk ta┼člar─▒n─▒n olu┼čumunda etkisi olan biriydi (Gotg vol 1 de ma─čarada ├žizimleri vard─▒ san─▒r─▒m). Hela ise daha TesseractÔÇÖ─▒n de─čerini anlayamad─▒.

(GENERAL) #9957

Bu ne korkutucu gorunuyor ben begendim

(fza) #9958

Bence filmlerden birinde Death olacak, hatta bunu sonlara do─čru bir twist ile bile g├Âsterebilirler. G├Âstermemelerinin sebebi ger├žekten s├╝rpriz yapmak diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.

(Dilay) #9959

Umar─▒m ya. Death olacaksa bunun s├╝rpriz olmas─▒n─▒ isterim, yani oyuncusunun ve g├Âr├╝n├╝┼č├╝n├╝n. Bu film Thanos ÔÇťHer ┼čey senin i├žin.ÔÇŁ falan diyerek kapansa, ya da creditlerde dese bunu ve, DeathÔÇÖi ikinci filmde g├Ârsek de ben tamam─▒m.

(fza) #9960

Ben de tam olarak b├Âyle d├╝┼č├╝n├╝yorum.

T├╝m Avengerslar yerde yara bere i├žindedir, baz─▒lar─▒ ├Âlm├╝┼čt├╝r hatta. Thanos bir tebess├╝m ├žak─▒p gider. Filmin son sahnesinde, Thanos yapt─▒klar─▒n─▒ anlat─▒yordur birine ama onu g├Ârmeyiz; sonra filmin son repli─či olan ÔÇśÔÇśHepsi senin i├žinÔÇÖÔÇÖ, ile beraber havada s├╝z├╝len Death kameraya girer ve credits sahnesi akar.

(Dilay) #9961

Fragmandan ve spottan daha ├žok co┼čtum buna.

(Berk) #9962

Bu u─čurda ┼ču c├╝mlenin g├╝zelli─či ÔÇťDeath follows him like a shadow.ÔÇŁ

(fza) #9963

Herkesin yormak istedi─či ┼čey Death karakteri ama bence direkt ilk anlam─▒yla kullan─▒ld─▒─č─▒ bariz ya.

(Berk) #9964

├çok do─čru yazm─▒┼čs─▒n. Ke┼čke ÔÇťDeathÔÇŁ olarak kullan─▒lsayd─▒ ama dedi─čin gibi ilk akla gelen anlam─▒yla kullan─▒ld─▒ bence de. Umar─▒m yukar─▒da da yaz─▒lanlar gibi s├╝rpriz bir ┼čekilde kar┼č─▒m─▒za ├ž─▒kar ve sinemada ┼čok ya┼čar─▒z

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #9965

Death ile ba─č─▒ olan bir karakterin ana karakter oldu─ču da s├Âylendikten sonra, fragmanda death kelimesinin tesad├╝fi kullan─▒ld─▒─č─▒ ya da ├Âzel isim olan ÔÇťDeathÔÇŁ ten bilerek ba─člant─▒s─▒z kullan─▒ld─▒─č─▒ pek olacak ┼čey de─čil. Bence gayet Lady Death i├žin kullan─▒ld─▒. Ha filmde Death yoktur, DeathÔÇÖi Thanos ba─člant─▒l─▒ yapmayacaklard─▒r, o zaman Allah belalar─▒n─▒ diyorum.

(GENERAL) #9966

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

(Can) #9967

Bence orada do─črudan ├Âl├╝m anlam─▒yla kullan─▒ld─▒. Death neden ThanosÔÇÖu takip etsin ThanosÔÇÖun onu takip etmesi laz─▒m.

(Go down swinging.) #9968

Asl─▒nda hem litteral anlam─▒yla hem de Lady Death anlam─▒yla kullan─▒lm─▒┼č olabilir.

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #9969

ThanosÔÇÖa istediklerini yapt─▒rmak i├žin Death ThanosÔÇÖun pe┼činde, ├žocuklu─čundan beri. Ya orada zaten Mantis, ÔÇťDeathÔÇŁ diye bir kavram─▒n varl─▒─č─▒ndan bir haberdir, mecaz anlam─▒nda kullanm─▒┼čt─▒r. Ama fragman─▒n bunu g├Ânderme olarak, varl─▒─č─▒na bir i┼čaret olarak verdi─čine inan─▒yorum.

(Umut) #9970

┼×u sahneyi tekrar izledim de, ThanosÔÇÖun evren i├žindeki konumunu, korkulmas─▒ gereken biri oldu─čunu ├žok iyi veriyor.

"The only matter I do not take seriously, boy, is you. Your politics bore me. Your demeanor is that of a pouty child."

ÔÇťBut return to me again empty handedÔÇŽ And I will bathe the starways in your blood.ÔÇŁ

(ÔłÜ) #9971

Of of of of of

(Hear me and rejoice) #9972

Evrende neler olduda thanos bu kadar g├╝├žl├╝ hale geldi bu sorular─▒n cevab─▒n─▒ al─▒cakm─▒y─▒z ├Ân├╝m├╝zdeki 2 avengers filminde bakal─▒m