Avengers: Infinity War Kulesi ­čĹż

(Why do we fall, Bruce?) #13967

Dp2 ve Solo d─▒┼č─▒nda en yak─▒n hangisi?

(ahmet kara) #13968

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and IÔÇÖm fucking retarded.) #13969

O ikisinden biri al─▒r b├╝y├╝k ihtimal zaten.

(ahmet kara) #13970

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and IÔÇÖm fucking retarded.) #13971

(meta) #13972

Harika haber bu yaln─▒z. Kitap-├žizgi roman-grafik roman tarz─▒ medyumlar i├žin orijinal(hali haz─▒rdaki film reklam─▒ yapanlar de─čil) tie-in i├žerikleri daha ├žok ├ž─▒karsalar ke┼čke. Umar─▒m bu o kap─▒y─▒ a├žar biraz. Dizilerle bir ba─člant─▒ kurmaya zorlayacaklar─▒na, prod├╝ksiyon s├╝reci olmayan b├Âyle i├žerikler daha sorunsuz olur hem.

A├ž─▒k├žas─▒ sinematik evrendeki karakterizasyonlar─▒n ├Ânemli bir k─▒sm─▒, g├╝ncel ├žizgi roman evrenlerindeki hallerinden daha ilgi ├žekici zaten.

(Berkay K├╝├ž├╝k) #13973

Nope
Son zamanlarda ├žizgi romanlarda bir ├žok karakterin i├ži bo┼čalt─▒lsada ├žizgi romanlarda karakterlerin edindikleri baz─▒ karakter geli┼čimi ya da karakterin tam olarak oturmas─▒ durumlar─▒n─▒ filmlerde yeterince g├Âremedi─čimize inan─▒yorum.
─░stisna olarak benim ad─▒na Stark ve Guardians ekibi ├žizgi romanlar─▒ndan ├žok daha derin i┼člendiler.

(meta) #13974

Subjektif bir konu sonu├žta. Bana kal─▒rsa Marvel taraf─▒nda g├╝ncel(Son 4-5 y─▒l) ├žizgi romanlar─▒n ├žo─ču sadece isim ├╝zerinden sat─▒yor. Di┼če dokunur bir ┼čey anlatanlar─▒n oran─▒ -MCUÔÇÖda da boy g├Âsteren karakterler i├žin- %30 en fazla.

(Berkay K├╝├ž├╝k) #13975

Spider-Man ba┼čta olmak ├╝zere (baz─▒ say─▒lar─▒n─▒ be─čensemde) bu g├Âr├╝┼č├╝ne ├╝z├╝lerekte olsa k─▒smen kat─▒l─▒yorum ancak
Mark Wa─▒dÔÇÖ─▒n Captain Amerikas─▒
Jason Aaron ve Donny CatesÔÇÖin Doctor StrangeÔÇÖi
gibi hikaye bazl─▒ seriler bence karakterlerin ├Ân├╝ne ge├žiyorlar halen.

(meta) #13976

Mark Waid Steve RogersÔÇÖ─▒n─▒n bariz bir ┼čekilde ├╝st├╝n oldu─čunu d├╝┼č├╝nm├╝yorum. ├ľzellikle karakterin i├žinde bulundu─ču hikayeler olduk├ža geride benim i├žin.

Donny CatesÔÇÖin Doctor Strange runÔÇÖ─▒ndan genel olarak keyif almad─▒m diyemem (Damnation pek ho┼čuma gitmese de). Ama karakterin sinematik evrendeki halinin de olduk├ža potansiyeli oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum.

├çizgi romanlarda epik hikaye veya ├ž─▒lg─▒n event feti┼čini seven biri de─čilim a├ž─▒k├žas─▒. ├ľzellikle de s─▒kl─▒kla yap─▒ld─▒─č─▒nda. Bir yerden sonra ├žok fazla kendini tekrar ediyor, kendini tekrar etmeyen k─▒s─▒mlarda da fazla sa├žmal─▒yorlar. Bu y├╝zden, kendini do─čal olarak daha a─č─▒rdan alan sinematik evren devaml─▒l─▒─č─▒ ├žo─čunlukla iyi bir alternatif oluyor bu karakterlere bence.

(Can) #13977

@uluc45 buna sevinmeyecek. ┼×u an muhtemelen bu konuya u─čramayacak ama ayn─▒s─▒n─▒ genel sohbet ba┼čl─▒─č─▒na atsana biraz sinirlensin :joy::joy::joy:

(Berkay K├╝├ž├╝k) #13978

Ben bir yazar─▒n yazd─▒─č─▒ eser i├žindeki bir olay─▒n ba┼čka bir olay─▒ etkiledi─či, ├Ân ayak oldu─ču eserleri okumaktan olduk├ža keyif al─▒yorum zannediyorum ki bunu son zamanlarda en iyi yapan iki yazar Jonathan Hickman ve Tom King ikisinin de runlar─▒na dikkat edersen ilk say─▒da ger├žekle┼čen bir olay─▒n etkisini son say─▒da dahi net ┼čekilde hissedebilirsin.
HickmanÔÇÖ─▒n Fantastic FourÔÇÖu, Secret Wars eventi
KingÔÇÖin Vision, Grayson, BatmanÔÇÖinde bunlar─▒ g├Ârmek m├╝mk├╝n bu benim filmlerde nadir buldu─čum bir tat MCU bu konuda fena i┼č ├ž─▒karm─▒yor do─črusu ancak zevkler ve renkler tabiki.

(Can) #13979

MCUÔÇÖya ba─čl─▒ ├žizgi roman fikri bence ├žok iyi. GuardiansÔÇÖ─▒n filmlerde g├Ârmeyece─čimiz tam 3 bu├žuk y─▒ll─▒k ara hikayeleri vard─▒r. En son b─▒rakt─▒─č─▒m─▒zda 2014 idi ┼čimdi 2018ÔÇÖde geri d├Ân├╝yorlar. Arada ne oldu ne olmad─▒ pek ├Ânemli de─čil o y├╝zden bunlar─▒ ├žizgi roman serisi ile anlatabilirler. Ayn─▒ ┼čekilde di─čer filmler i├žinde ge├žerli. Prelude serileri var mesela o tarz bir ┼čey. Ama filme yol yapma zorunlulu─ču olmayacak prelude serileri bunu yap─▒yor.

(Berkay K├╝├ž├╝k) #13980

MCU Marvel ├žizgi romanlar─▒na yeterince zarar verdi bence bu k├Ât├╝ bir fikir. PreludeÔÇÖlar─▒n para tuza─č─▒ oldu─čunuda d├╝┼č├╝n├╝yorum. ─░cerik olarak bombo┼č geliyorlar bana ├žizimler kapak dahil olmak ├╝zere olduk├ža ├Âzentisizler. E─čer MarvelÔÇÖdan ├ž─▒kan Star Wars ├žizgi romanlar─▒ gibi olacaksa bir nebze kabul edilebilir ancak. MarvelÔÇÖ─▒n elinde bunu organize edebilecek bir yazar kadrosu yok. ├çizer kadrosu halen g├╝├žl├╝ olsada yazar olmadan ├ž─▒kartamazs─▒n ├žizgi roman.

(marko) #13981

MarvelÔÇÖ─▒n son ├╝├ž y─▒ld─▒r en ana serilerine (Thor ve Doctor Strange hari├ž ki onlar Jason Aaron taraf─▒ndan yaz─▒l─▒yor zaten, ayn─▒ ┼čekilde Old Man Logan ve ThanosÔÇÖun LemireÔÇÖl─▒ k─▒s─▒mlar─▒) hi├ž ├Ânem vermedi─čini ve ├žizimlerinden hikayelerine kadar ├žok k├Ât├╝ olduklar─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. Ama ├Âteki yandan Moon Knight, Hawkeye, Vision ve Champions gibi o kadar g├╝zel hikayeler var ki umar─▒m sinemaya uyarlarken de ayn─▒ ├Âzeni g├Âsterirler.

(GENERAL) #13982

SON 10 GUN

(y) #13983

Thanosun detayl─▒ ge├žmi┼či bu roman da olucakm─▒┼č ve 20 kas─▒m da ├ž─▒kacakm─▒┼č.Canon de─čilmi┼č ama

(Morpheus) #13984

10 g├╝n m├╝? Vay be ┼ču an zaman─▒n ne kadar h─▒zl─▒ ge├žti─čini farkettim ve bi garip oldum. Filmin gelece─čini ilk ├Â─črendi─čimde ÔÇśoha lan 2018ÔÇÖe kim ├Âle kim kalaÔÇÖ demi┼čtim ama filme 10 g├╝n kalm─▒┼č. Vay anas─▒n─▒.

(meta) #13985

Puh

(Ant Ek┼čiler) #13986

Adamlar cuk diye oturtmu┼č. ├çocuklu─čuma geri d├Ând├╝m.