Bildiri Panosu

(Ozan Cem ) #1

Buraya muhit ahalisinin bilmesi gerektiği düşünülen yönetici kararları asılacaktır. Amaç sadece bilgilendirmektir. Yoruma açık değildir.

Muhit Kıraathanesi :coffee:
Batman v Superman: Dawn of Justice Platformu
(Ozan Cem ) #2

@Zack_Synder'in muhitten daha önce süresiz uzaklaştırılan JusticeLeague yani yanlış anımsamıyorsam Özgür olduğu tespit edildi. Bunun yanında @Ben_Affleck hesabının da kendisine ait olduğu ortaya çıktı. Bu nedenlerin yanı sıra hedef gösterme, özel bilgileri ifşa etme gibi muhit huzurunu bozmaya yönelik hareketleri de göz önüne alınarak muhitten süresiz uzaklaştırılmasına karar verildi.

İfşası söz konusu tweetleri atan @EnkiTheFailBoy ise aslında @Zack_Synder'dan çok da farklı bir şey yapmadığı görüldüğü üzere müdavimlikten belirsiz bir süre için düşürülecek ve BvS çıkış tarihi olan 24 Mart'a kadar muhitten uzaklaştırılacak.

(Ozan Cem ) #3

Daha önce @everypanda adıyla üyeliği bulunan

maddelerine karşı hareket ettiği için engellenen Uğur, yaptırımı içe sayarak @serugur hesabını açmıştır. Hesap aynı nedenlerle engellenecek, kişinin IP adresi bloklanacaktır.

(Ozan Cem ) #5

Bayanlar, baylar. Muhitimizin yeni bir moderatörü var artık. Siz onu en iyi Ponçik Üye olarak tanırsınız. Evet @bruiser! Yalnız ponçik deyip geçmemek lazım zira ben ters yanını da gördüm ve çok ponçik olduğunu söyleyemem :smile: Geekyapar!'a hoşgeldin Berna.

(Merve Bilgiç) #7

Aaa
Aaa
Aaaa yeni gördüm
@bruiser tebrikler ponçiğim
Let the party begin

( kizilaslan) #8

biz buraya yazabiliyo muyduk ya :slightly_smiling:

(Ozan Cem ) #9

Şimdilik başlık açık.

(Berna Ece Gündüz) #10

24 Nisan gecesi / 25 Nisan sabahında spesifik bir başlıkta muhit üyelerine karşı argo ve hakaret içeren sözler kullanmak ve muhitin huzurunu kaçırmaktan dolayı uzaklaştırılan Nightcrawlerr isimli, daha önceden de Zack_Snyder ve Ben_Affleck gibi hesaplarla bu tür girişimlerde bulunan üye, an itibariyle önce seviyesi minimuma düşürülmüş sonra da anonim hale getirilmiştir.

(Berna Ece Gündüz) #11

Muhitimizin küçük bir kaldırım çalışması sonrası level atlayarak tekrar hizmetinizde olduğunu söylemekten mutluluk duyarız!

Yeniliklerimizden birkaçını sizlere takdim edelim: İlk değişiklik birini etiketleme fonksiyonunda. Bakınız, @Geek_Lord etiketini yapıştırdığımızda, eskisinden farklı bir görünüşe sahip olduğunu görebilirsiniz. Yalnız sadece görüntüsü daha tarz oldu, yoksa etiketiniz o kişiye daha fantastik şekillerle ulaşmıyor, bilin diye diyoruz.

Mobil kullanıcılarımız için şöyle bir şekil de yapıldı, bundan sonra spoilermış, italikmiş, boldmuş, her türlü kodunuzu tek tıkta halledebileceksiniz! Hadi yine iyisiniz keretalar.

Ha bir de şöyle bir ayrıntı daha var, bir muhitkarın profiline girdiğinizde bu seçenekler arasından özet butonunu seçtiğiniz zaman, sizi sürüsüne bereket bir istatistik kısmı bekliyor. Bir başka üyenin 'en'lerini merak ediyorsanız, bu özellik tam size göre.

Ha bir de, rozetlere de bir bakıverin; bir tazelendiler ki vallahi, haberiniz olsun. :heart:

E hadi tutmayalım, yenilikleri keşfedin, kullanın, rahatınıza bakın! Hadi iyi eğlenceler muhitimizin güzide insanları!

(Ozan Cem ) #14

Flick adlı kullanıcı yaptığı çeşitli kural ihlalleri yüzünden banlanmadan hemen önce kendi infazını talep etmesiyle siteden temelli atılmıştır.

Fosforoglu adlı kullanıcı, başka üyelerin özel hayatını ifşa etmesi nedeniyle 40 gün uzaklaştırılmıştır. Uzaklaştırma kararının @muhtar04 'in verdiği ve sonra vazgeçtiği kararla sebep bazında ilgisi yoktur.

Duyuruların gerektiği durumda devamı gelecektir.

(Ozan Cem ) #15

@Ibrahim_Golpinar Üyeleri birden fazla kez tehdit etmesi ve son seferinde kredisini doldurmuş olması nedenleriyle 35 gün uzaklaştırılacaktır. 35 gün çünkü İzmirle derdini çözmesi için en uygun sayı.

(Berna Ece Gündüz) #16

@BayMarvel isimli kullanıcı, kendi kararıyla hesabının silinmesini rica ettiğinden, hesabı anonimleştirilmiştir.

(Ozan Cem ) #17

Muhitin refah seviyesi düzelene kadar:

• Müdavimlik rütbesi kaldırılacaktır.
  • Geek içerikli konular dışındaki konular kapalı kalacaktır.
  • Önceden tanınan 2. haklar artık tanınmayacaktır.
  • Moderatörler sorumluluklarının gerektirmediği hiçbir paylaşımda bulunmayacaktır.
  • Üyelerin uzaklaştırılması ya da anonimleştirilmesi sadece küfür, kavga gibi nedenlerden olmayacak, seviyeyi düşüren her bir kimse bu yaptırımlara maruz kalacaktır.
  • Kaliteyi düşürdükleri gerekçesiyle forum oyunları kapatılacaktır.
  • SuperHero Cup 2016 iptal edilmiştir.
  • Muhit nüfusu az iken amaçlayıp nüfus artana kadar başarılı olduğumuz kaliteli içerik sistemini tekrar kurmak planlanmaktadır. Bu sistem doğrultusunda bir fikir beyan edilmeden açılan konular kapatılacaktır.
  • İyi muhitler.

Diğer duyurular:
@nerd_boy ve @Kuzgun agresif tutumları nedeniyle 67 gün uzaklaştırılacaktır.
@Zenpool belli ki daha önce anonimleştirilmiş bir üye olduğundan tekrar anonimleştirilecektir.

Kişisel duyurular:
Benim burada dürüstlüğüne ve iyiliğine hiç şüphesiz kefil olacağım 6 insan (@bruiser @obiwang @hodorfcker @GooMoonRyong @SvartirSandar @Goddoman) dışında kimseyle dostluğum yoktur. Bu insanlar da kendinin kayrılmasına izin vermeyecek insanlar olduğunda kimseyi kayırma gibi bir durumum söz konusu değildir.
Hakkımda bir eleştiriniz olduğunda bana özel mesajla ulaştırırsanız hem kendinize hem bana hem muhite iyilik etmiş olursunuz. Burada konu ben, sen değil; konu muhitin düzeni.

(Hande) #20

Merhaba, nasılsınız? Yeni bir takım duyurular yapmak üzere karşınızda bulunuyorum, “ah bu modların başımıza açtığı işler” serisinde bugün:

Pek muhterem Muhit sakinleri, @SvartirSandar ile birlikte Muhit genelinde bir kaldırım süpürme çalışması yapmaya karar verdik. Bugün kategoriler arasında bir gezinti sırasında eskiden açılmış olan bir takım konuların oldukça kişisel ve spesifik başlıklar altında ve bu şekilde açıklama yazıları ile açıldığını fark ettim. Bu durum hem o konuların atıl kalıp unutulmasına, hem de bir başlık karmaşasına neden olmuş. Lütfen hemen, “aman başlıklarımız elden gidiyor” diye celallenmeyiniz. Bu konuların bir kısmı aslında genele hitap edebilecek potansiyele sahip, amacımız bu başlıkları ve açıklama yazılarını genele çekerek o konuda ilgisi olan herkese yönelik hale getirmek ve de gelecekte yapılacak aramaları kolaylaştırmaktır. Güncellediğimiz başlıkları ise kendi kategorilerinde 1-2 gün süreyle başa tutturarak tarihin sayfalarının bir miktar tozunu kaldıracağız. Bu çalışmanın öyle müthiş bir değişim getirmeyeceği gibi bir çırpıda gerçekleşmeyeceğini de belirtmem gerekiyor, belirli bir süreye yayarak uzun vadede parça parça yapacağız. Ancak, bu süre içinde bizim tarafımızdan başlıklarınızın editlendiğine dair bildirimler alabilirsiniz, lütfen çok rahatsızlık duyduğunuz bir durum olursa özel mesajla bildirmekten çekinmeyiniz.

Bunun haricinde, bir miktar unutulmuş olan ancak yararlı olacağını düşündüğümüz Bildiri Panosu ve Kullanma Kılavuzu başlıklarını yeniden gündeme getirmek ve orada tutmak niyetindeyiz.

Bildiri Panosu başlığı adından anlaşılabiliyor zaten. Geneli ilgilendiren her türlü duyuru ve uyarıyı bundan sonra o başlığa yazmayı düşünüyoruz. Böylece yapılan bir takım önemli duyuru ve uyarıların başlık arasında kaybolmasını önlemek ve herkese ulaşmasını sağlamak istiyoruz. Dolayısı ile bu başlığı takip etmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Geekmuhit’e Yeni Başlayanlar İçin Kullanım Kılavuzu başlığı ise bir miktar güncellemeye uğrayacak ve yeni başlayanlar için olmasının yanı sıra aktif üyelerin de teknik konularda (anket nasıl açılır, 20 karakter problemi, spoiler kullanımı vb.) soruları olduğunda sorabileceği bir SSS başlığı haline getirilecektir. Böylece, başlıklarda konu aralarında defalarca bu soru ve cevaplar konuşulacağına, hepsine tek bir başlık altında ulaşılabilir. Siz de üşenmeyip sorularınızı burada sorarsanız, bizi fazlasıyla bahtiyar edersiniz.

Tüm duyuruyu okuduğunuzu ve dikkate alacağınızı farzederek hem Berk adına, hem kendi adıma içten teşekkürler iletiyorum, Sevgiler.

(Berk Kaynak) #23

Sevgili Muhit ahalisi! @Audomarus_Fridia 'nın fikriyle forumumuzda çeşitli dilleri öğrenmek isteyenler için bir yardımlaşma platformu açmaya karar verdik. Başlıklar altından birbirimize kaynaklar göndererek, sorular sorarak ve hatta öğrenmeye çalıştığımız yabancı dilde muhabbet ederek muhitimizdeki çok dilliliği geliştirmek istiyoruz. Sistem şu şekilde işleyecek: Eğer aranızda yeni bir dil öğrenmeye başlayan, ekstra ilgi duyan, halihazırda yabancı bir dile sahip olan arkadaşlarımız varsa bana öncesinden bir haber vererek o dile ait başlığı açıyor. Daha sonra altında o dile ilgi duyanlar muhabbetini, yardımlaşmasını yapmaya başlıyor. Bu kadar basit. Şu an kontejanımızda Latince(Audo), İtalyanca(Ben), İngilizce(Berna) dolu durumda. Bunlar dışında herhangi bir dile ilginiz veya beceriniz var ise lütfen bana ulaşın. Seviyorum.

Muhit Yabancı Dil Platformu - İngilizce
Muhit Kıraathanesi :coffee:
(Ozan Cem ) #24

İngilizce ve Yüksek Valyrian dilim ile hazır ve nazırım. İspanyolca’sı olan varsa onu çok seveceğim.

(Berk Kaynak) #25

Kulüplerimize yeni bir tanesi daha ekleniyor muhit. @Regina.Phalange 'ın fikri ile hem okuması kolay olabileceği hem de birçok ilginç ve güzel kısa hikaye olduğu için kısa hikayelere özel bir kulüp açmaya karar verdik. Kısa hikaye listemiz şu şekilde:

1.Kan Yüzüğü-Aziz Nesin
2.The Cask Of Amontillado/Amontillado Fıçısı-Edgar Allan Poe
3.Lamb to the Slaughter-Roald Dahl
4.The Story of an Hour/Bir Saatlik Öykü-Kate Chopin
5.The Demon Lover-Elizabeth Bowen
6.Hişt, Hişt!-Sait Faik Abasıyanık
7.The Masque of the Red Death/Kızıl Ölümün Maskesi-Edgar Allan Poe
8.The Necklace/Elmas Gerdanlık- Guy de Maupassant
9. An Occurance at the Owl Creek Bridge- Ambrose Bierce
10.The Lady with the Dog/Köpekli Hanımefendi-Anton Chekhov
11.The Tell-Tale Heart/Gammaz Yürek-Edgar Allan Poe
12.Hearts and Hands/Kalpler ve Eller-O.Henry
13.The Monkey’s Paw-W.W. Jacobs
14.Invisible Japanese Gentlemen/Görünmez Japonlar- Abraham Greene
15.After Twenty Years-O.Henry
16.Cactus/Kaktüs-O.Henry
17.Beware of the Dog-Roald Dahl

Başlıklar ise Elif’e emanet. Hikaye konusunda biraz eksik kalmış olabiliriz muhitçe. Bir deneyelim bakalım nasıl olacak. Hayırlı olsun.

(Berk Kaynak) #26

Son zamanlarda muhitte belirli saatlerde yaşanan yavaşlama ve düşme sorunlarını Yücel ile görüştüm. Mevcut kullanıcı sayımız için işlemci gücümüzün yetersiz kaldığını ve topyekün bir taşıma gerektiğini söyledi. İşlem biraz sürebileceğinden ve şu an kendisinin başka bir işi olmasından mütevellit bir süre daha yavaşlayan forumumuza katlanmak zorundayız. Anlayışınız için teşekkürler.

Geekmuhit! Yönetimine Söylemek İstediğiniz Bir Şey Var mı?
(Berk Kaynak) #27

Muhitte günlük yaşanan düşme problemleri için kusura bakmayın. Meşguliyet dolayısı ile siteyi düzeltmek bazen zaman alabiliyor. Yakın zamanda kökten çözmeyi umuyoruz. Anlayışınız için teşekkürler.

Geekmuhit! Yönetimine Söylemek İstediğiniz Bir Şey Var mı?
(Berk Kaynak) #28

Birkaç gündür Muhit’imiz bakımdaydı. Umuyoruz bu sefer sorunlardan arınmış şekilde karşınızda olacağız. Tekrar sorun çıkarsa bile yine hep beraberiz. Sabrınız için teşekkürler!