BLACK PANTHER Rekorları Titreterek Geliyor, Hazırolda Bekliyoruz!

(Yiğitcan Erdoğan) #1

Yazının tamamını okumak için: https://geekyapar.com/konular/film/black-panther-rekorlari-titreterek-geliyor-hazirolda-bekliyoruz/

Uzun süredir Marvel Cinematic Universe etiketiyle çıkan filmlerin her biri seyirci tarafında belirli bir kalitenin üzerinde olacağı varsayımıyla karşılaşıyor, bu da boşuna değil. Eğrisi ve doğrusuyla MCU’nun her filmi vaat ettiği enerji ve nitelik seviyesini karşılamayı bildi. Bu her film “başyapıt” anlamına gelmiyor elbette, ama standart izleyici artık Marvel filmlerinden çok da mutsuz ayrılamayacağını benimsedi.…(Devamı)

(fza) #2

Filmden beklentim sağlam bir yumruk yumruğa dövüş kareografisi. Bir de after creditslerden biri Infinity War için gaz versin; kaç filmdir Infinity War ile alakası olmayan şeyler görüyoruz, baydım after creditslerden.

(Kid A) #3

Ya ben daha çok yerel/uluslararası gişe dengesini merak ediyorum.

Diğer MCU filmlerine oranla farklı bir sonuç alma ihtimalimiz var gibi.

(Cagri Akgur) #4

İki after creditsten bir tanesi infinity war a bağlanacakmış ama ne bakımdan bağlanacağını spoiler olmasın diye okumadım

(anon21711647) #5

Filme düşük puan verirsek ırkçı mı oluyoruz? :new_moon_with_face:

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #6

Tabiki hayır ama son dönemlerde dc adı altında çıkan kötü filmlerin ne kadar kötü oldukların görmeyip(ki bazıların kötü olduğunu sen de kabul ediyorsun )rotten tomatoes saldıranlardansa yapma derim.

(Emreokumuş) #8

Zaten aşılması/yok sayılması gereken anlayış bu>>yani ırk isimlendirmesiyle film sınıflandırmak artık çok ilkel görünmeli diye düşünüyorum.

(Yiğitcan Erdoğan) #10

E film zenci filmi? Nasıl yani?

Bu arada altını çizmek lazım; Wonder Woman’ın konusu “KADINLIK” değildi ama, Black Panther’ın konusu “ZENCİLİK”. Ancak ben bu niye bir sorun oluşturuyor onu anlamıyorum

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #11

Çizgi romanlar da ki her hangi bir karakter etnik köken değiştirilmesi konusunda sana katilimiyorum ama bu konuda haklısın abi.

(Yiğitcan Erdoğan) #12

Yav zaten tutarlılık bunu gerektiriyor Oktay, bravo. “Çizgi romanlardan beyazları zenci yapmasınlar” ok, “zenci karakterlerle zenci filmi yapmasınlar” aa? E ne o zaman sen zenci görmek istemiyorsun sinemada?

Ryan Coogler’ın ilk filmi bir diyaspora filmiydi. İkinci ve üçüncü filmi birer diyaspora filmi değil, ama zenci çilesine değiniyor ve bu konuyu irdeliyor. Bu da adamın kreatif olarak sapına kadar hakkı. Spielberg Yahudilik filmi çekti, Akın Türklük filmi çekti; tutup da “en güzel ırk bu” denmediği için bunların hepsi ok. Black Panther’ın ana hikayesi T’Challa’nın kral olmaya alışması. Konu unsurlarından biri de, bu ana hikayenin doğal bir parçası olarak, adamın o evrenin EN GÜÇLÜ SİYAHİ LİDERİ olarak karşılaştığı “biz tüm dünyada çile çeken zenci kardeşlerimiz için ne yapacağız” sorusuna verilebilecek olası yanıtlar.

Bence bu da çok doğal yani.

(Cagri Akgur) #14

Hayır zaten Wakanda dediğin Afrika’da bir ülke. İnsanları da doğalı olarak zenci. Sarışın renkli gözlüler mi oynayacaktı anlamadım. Captain America: The First Avenger’da neredeyse herkes beyaz. Bu doğal geliyorsa bu filmin zenci filmi olması neden garip gelsin?

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #15

Hayır ben orada çizgi romanlar da ki her hangi bir karakter film varkli aktarılmasına hoşlanmadım söylemeye çalıştım. Onun haricinde niye zenci film izlemek istemeyimki. :slight_smile:

(Yiğitcan Erdoğan) #16

aynı fikirdeyiz abi dur

(evethearteyes) #17

Alammsmwöwlwlwşwiw

(edin ceko78) #18

sorun oluşturmuyor. tövbe haşa !! dünyanın ırkçılıktan en uzak insanı benim. o yüzden bu film bana sanki ırkçı gibi geliyordu.