Black Panther

(Salih Alp Gökçek ) #974

Black Panther kostümünde mavi-mor ışımalar olması normal çünkü bu çizgi roman panellerinde de mevcut. Bu renklenmenin nedeni de vibranyum. Kostüm değişikliğinin nedeni kliplerde de geçtiği üzere; hem daha hafif, hem de nano teknolojiyle her an giyilebilmesi sanırım. Fakat estetik diye bir husus da var, hani yine nano teknoloji ile donatılmış olsun ama görüntü itibariyle de iyi olsun. Benim kafama takılan o mor renklerden ziyade tasarım acizliği.

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #975

detaylar daha fazla ve daha baskın olmalıydı kesinlikle katılıyorum… sadece sizin gibi leş olduğunu düşünmüyorum.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #976

Bu adamın kendisinin Tony Stark kadar hatta daha zeki olması gerekiyor. Umarım bu yönünü görürüz.

(y) #977

karakter hakkında çok bilgim yok ama internetten öğrendiğim bir kaç şey var sadece ve göze çok takılmış herkes bende katılıyorum gözünün açık olduğu fotoğraf çok iyi durmuyor ama rahatsızda etmiyor sinema ekranında yüzüne focus yapmadıkları sürece sorun yok ki film boyunca açık olacağını bile düşünmüyorum o gözlerin

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #978

ben bi sonraki filmde pelerinli tasarım görmek istiyorum ya… uçabiliyor muydu panther o şekilde? bilen aydınlatabilir mi?

(meta) #979

Bu göz açıklığını kostüm içindeki aktörün keyfi için yaptıkları bilinen bir şey. Beni rahatsız eden de o. Estetik kaygı güdülerek yapılmış bir seçim değil. Iron Man’in kasksız CGI’ının git gide kötü gözükmesinin sebebi de oyuncunun artık üzerine ağır practical kostümü giymek istememesi. Şunları böyle tercih etmişler diye savunmayın bana kalırsa.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #980

Bu suit e pelerin gitmez ki

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #981

aktör gözüyle mi ön plana çıkmak istiyor? bir de ben iron-man’in kasksız giderek kötü durduğu düşüncesiyle ilk defa karşılaşıyorum, ilginçmiş.

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #982

ona göre tasarlanacak baştan canım o kadar da değil.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #983

Bu adamın filmlerde nasıl hareket ettiğini gördük. Pelerin ayak bağı olur.

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #984

eğer uçma özelliği olursa (var diye hatırlıyom) nano teknoloji olarak uçacağı zaman çıkarabilir… ama karizmatik duruyor bence… ve ben deri havasında kostüm olsun istiyorum ya, siyah parlak deri…

(meta) #985

Göz kısmı kapalıyken rahat edemiyormuş. Iron Man kostümünün de belirli sahnelerdeki CGI’ının Age of Ultron’dan beri daha kötüye gittiği düşüncesi mutabık olunan bir durum, çoğunluk olarak.

(y) #986

buradaki suit yeni suiti değilmi yani göz tartışmaları biter umarım artık

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #987

Bana göre bu kostüme pelerin gelirse Batman Beyond dan bir farkı olmaz. Hele bir de uçarsa

(Oozaru) #988

Civil War’da, Tony’nin Peter’i çağırdığı sahne de, Tony’nin zırhının CGI olduğu bayağı belliydi.

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #989

cgi ile gözünü kapatabilirler hiç zor bir şey değil mantığı anlamadım. CGI konusunda daha iyi de demem daha kötü de demem bilmiyom bu konuda hassas olmama rağmen ben fark etmedim bi değişim. biraz spiderman homecoming’te ucuzdu o da bütçe kasmamak için olabilir.

(Salih Alp Gökçek ) #990

Pelerinli kostüm uçmaya yaramıyor diye hatırlıyorum, sadece süzülmesine yardım eder. Güncel serideki kostümünde de pelerin bulunmuyor. Ayrıca güzel bir kostüm tasarımıyla, bence de pelerinli kostüm daha güzel ve ağır durur. Bir de karşımıza şöyle meziyetleri olan bir Black Panther çıkarsalar çok iyi olur:

image

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #991

spawn gibi çıkarıp giyen bi panther çok karizmatik olurdu bence.

(Can) #992

Yalnız burada kabul etmem gereken bir şey var bu sahnede Civil War suiti kullanılsaydı gitmezdi. Neden bende bilmiyorum düşününce sahneyle uyumlu olmuyor. Tüm ilgiyi kendi üzerinde toplamasın diye kullanmamışlar gibi resmen.

(Salih Alp Gökçek ) #993

Evet pelerinli kostüm güzel duruyor:

image

Ayrıca X-Men de artık MCU’ya dahil olduğuna göre, ileriki dönemlerde Black Panther-Storm ikilisini görmeyi çok isterim:

image