Black Panther

(Ertunç Doğan) #1099

Kiz kardeşide forest whitaker ın karakteride konuşuyor ve pekte aksanlı konuşmuyorlar. Zaten ben aksan olayının biraz ehh olduğunu düşünuyorum. Erik Killmonger ise Amerika da büyüyüp geçirmiş biri yani aksana ihtiyacı yok

(Ant Ekşiler) #1100

Burdaki black pantheri görünce aklıma gelen:

image

(If you seek his monument look around you) #1101

Aksan önemli.

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #1102

fragman o kadar özensiz ve yapmak için yapılmış ki, hype artırcağına düşürdü… yine de merak ediyorum çıktığı gün gidicem… beklentimi karşılarsa bi kez daha bile giderim.

(Berk) #1103

Fragmanın bize hiçbir şey vermemesi güzel. Bu da hiç fikrimizin olmadığı ve sinemada şaşkınlığa uğrayacağımız sahnelere yol açıyor. Fragman Bence sade ve şık.

(Yuso) #1104

spiderman gibi tüm filmi vermemişler en azından çok az şey göstermek iyidir

(Aklı olan delirsin. ) #1105

Filmden sonra muhit sokaklarında “bu adam wakandalımı harlemlimi arkadaş bu nasıl karakter” diye bağırmama engel olduğun için teşekkürler. İnsanlığa büyük bir katkıda bulundun.

(Salih Alp Gökçek ) #1106

Rica ederim, filmde de anlatırlar zaten bu durumu, bu yönü boş bırakacaklarını düşünmüyorum. Belki fragman için faydası olmuştur, aksanlı konuşmuyor çünkü fragmanda.

(Cenker Karace) #1107

Madem Harlem’de büyümüş niye Luke Cage 'le yolları kesişmemiş diye sorarım ben…şaka şaka sormam durum belli :smile::smile::smile::smile:

(Burak Temizsoy ) #1108

Panter o kadar zeki bir adam. O kadar çok şey öğrenip doktora yaparken aksanını düzeltememiş mi? Yani bu adam gelceğin kralı lan diksiyon dersi de mi aldırmamışlar? Bana aksanı çok itici ve gereksiz geliyor.
Wanda’nın aksanı CW’da düzeldi biraz. Belki Tchalla’nın da düzelir ilerde ama aksanı rol için kullanıyor olmasını isterdim hani dünya onu çok gelişmiş, bilgili falan bilmesin diye.

(meta) #1109

(Salih Alp Gökçek ) #1110

İnsan tüm hafızasını kaybettiğinde aklında kalan tek şey dil olur. Yani dil kişi için çok derin anlamlar teşkil eder ve bazı yönlerini kişi kendi isteğiyle olsa da törpüleyemez. T’Challa’nın birçok üniversiteden PhD’si var evet ama Amerika’da ebedi kalmıyor zaten, geri Wakanda’ya dönüyor. Dönmese bile yıllarca Amerika’da yaşayıp hala belirgin aksanla konuşan o kadar çok örnek var ki. Geçen bir Japon profesörü izledim, kendisi 20 küsür yıldır Türkiye’deymiş ve jeolojik araştırmalar yapıyor. Aksanı geçtim, cümle kurarken zorlanıyordu, hani bu adam yıllardır Türkiye’de ders de veriyor. Bence filmde; değil aksanlı, direk ingilizce konuşulmamalı. Kendi dilleri olan insanlar neden ingilizce konuşsun, çok abes ama öyle gerekli olduğu için filmde de ingilizce konuşuluyor. En azından aksan kullanılarak biraz daha Afrika teması verilmiş oluyor.

(Hakan) #1111

24 saatlik ön bilet satışında Ciwil War filmini geçmiş.

(Yuso) #1112

abd de 2. wonder woman vakası olacak film bana göre gişe bakımından ve sevilme açısından ww kadın süper hero bu da siyahi ilk dev bütçeli süper kahraman filmi olması onun dışında diğer sebep infinity wardan önce olan son marvel filmi olmasıda olabilir bilemiyorum net ama ilgi büyük demekki orada

(öğnkü) #1113

Blade?

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded) #1114

Dev bütçeli diyor.

(Yuso) #1115

150-200m arası bütçeli tek bu var suan

(Kayra Yeşilırmak) #1116

(Berdan ) #1117

Başlıktaki yorumlarda genel olarak hype’ta bayağı bir düşüş var ama ben umudumu kaybetmedim, hala film için heyecanlıyım. Filmin iyi olacağına inanıyor ve Ryan Coogler’a güveniyorum.

(Umur) #1118

giphy