Bu Aralar Ne Dinliyorsunuz ? 🎵

(elif) #3220

(Must) #3221

(Volkan Şahin ) #3222

(Muhsin Bayram) #3223

(Hande) #3224

Beirut dinliyorum, son zamanlarda her gece dinliyorum, hatta şimdi de dinliyorum, oh mis!

They call it night, they call it night
and I call it mine.

They call it night, they call it night
and I know it well.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #3225

Ağlamıyorum, gözüme gayda kaçtı.

İskandinavya ovalarında uçan güvercin olsam keşke.

(⏬) #3226

(Aleyna) #3227

Şu sıralar yine bir p!atd dinleyesim olduğu için başka bir tane bırakayım dedim

(TheGeeker) #3228

Pink Floyd - Hey You

https://www.youtube.com/watch?v=jQcBwE6j09U

(Umur) #3229

Şefim’in konseri çok güzeldi.

(Kid A) #3230

Bana bunlarla gelin karşim. Ne o öyle hoplamalı zıplamalı, maymunlu şeyler…

(Sapere Aude!) #3231

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #3232

şu an; Pink Floyd - Time

ne kadar özel bir gitar solosudur bu allah’ım yaaa… gerçi bu adamların bir çok gitar solosu efsane… efsane eden şey kendine has bir tonu olması, salt gitarı alıp uçurması değil…

(Burak) #3233

(Kid A) #3234

Benim açımdan o soloyu efsane yapan şey solonun ardından Gilmour’un muhteşem bir şekilde “And you run and you run to catch up with the sun but it’s sinking” sözleriyle vokale girmesidir. Muhteşem tamamlayıcı bir vokal olmuş kesinlikle.

Ustalık bunu gerektirir.

Roger Waters’ın harika bass yürüyüşü ile Nick Mason’ın zili deli gibi dövüşünü de unutmayalım tabii.

Çok komplike bir solo ya…

(4 8 15 16 23 42 hey gidi lost) #3235

bu da öneri olarak gelsin o zaman… biliyorduysan bile bir daha açıp dinlersin, bilmiyorduysan mutlaka dinlemen gerek… supertramp - crime of the century… pink floyd kalitesinde olağanüstü parça ve olağan üstü sözler. gerçi burada bi ara paylaşmıştım yani dinlemiş olabilirsin ama olsundu… parçanın ortasında bir enstruman şovlar başlıyor… giderek yenisi ekleniyor ama önceki enstruman varlığını silmiyor muazzam bir beste… piyanosu kemanı saksafonu davulu ama hepsi o kadar net ki, tertemiz bir deniz hissiyatı veriyor…

(Volkan Şahin ) #3236

(Miraç) #3237

(curiositas) #3238

(Doğukan) #3239