Bu Aralar Ne Dinliyorsunuz ? ­čÄÁ

(anon17803553) #4137

Bu ├ç├Âp Metal s─▒n─▒f─▒na girebilir djskjejs

(marko) #4138

S─▒rf bu postu daha fazla be─čenebilmek i├žin 5-6 tane hesap a├žacakt─▒m ama sonradan bunun yasak oldu─čunu hat─▒rlad─▒m.

(alana) #4139

┼×imdi kimse kimseyi kand─▒rmas─▒n :heart_eyes:

(Alfie Solomons) #4140

Pop m├╝zik janr─▒n─▒n kayna─č─▒n─▒n ÔÇťPop├╝ler m├╝zikÔÇŁ oldu─čunun ben de fark─▒nday─▒m. Ama l├╝tfen, bu MetallicaÔÇÖn─▒n, daha fazla ki┼či be─čenip dinlesin diye m├╝zi─čini ba┼čka t├╝rlere kayd─▒rd─▒─č─▒ ger├že─čini de─či┼čtirmez. Basbaya POP yap─▒yor abi adamlar, bunun inkar edilecek bir taraf─▒ yok bence. T├╝rkiyeÔÇÖde her hafta bir ba┼čkas─▒ peydahlanan ├ž─▒stak ├ž─▒stak pop ┼čark─▒lara benzemeye ba┼člad─▒lar g├Âz├╝mde, kayg─▒lar ayn─▒.

Buyrun k├╝t├╝r k├╝t├╝r trash, kulaklar─▒m─▒z ┼čenlensin

(Yasin Duyar) #4141

(marko) #4142

Firstable, ÔÇťthrashÔÇŁ.

E ├Âyle i┼čte? Pop├╝ler olan neyse ona evriliyor bu tip gruplar. Bir├žok metal grubu 90ÔÇÖlarda tarz─▒n─▒ de─či┼čtirdi ├ž├╝nk├╝ piyasa o kadar ÔÇťsert ├žocukÔÇŁ m├╝zi─či kabul etmiyordu o d├Ânem. Bu dedi─čin Megadeth, Anthrax, Slayer, Exodus falan gibi bir├žok o d├Ânemin pop├╝ler grubu i├žin ge├žerli bir durum, ├ž├╝nk├╝ hepsi pop├╝ler olana uyum sa─člamak zorunda hissettiler.

Nope.

Double nope.

(Alfie Solomons) #4143

Tamam i┼čte ben de evrilmesinler diyorum, ├Âzg├╝n olsunlar biraz olsun. ÔÇťThrashÔÇŁ beklentisiyle dinlemeye koyuldu─čum alb├╝mden pop ├ž─▒kmas─▒n abi.

(marko) #4144

Metallica hi├žbir zaman ÔÇťthrashÔÇŁ grubu olmad─▒ ki, en az─▒ndan temiz 20 y─▒ld─▒r bu beklentide olmaman laz─▒md─▒. Justice League filmine Kingdom Come beklentisiyle gitmek seninki.

(Alfie Solomons) #4145

Thrash MetalÔÇÖin ├Ânc├╝s├╝ imi┼č. Ben demiyorum.

Manyak gibi Metallica dinleyen bir insan olmad─▒m hi├ž, ondan ├Âyle akl─▒mda kalm─▒┼č herhalde.

(marko) #4146

Wikipedia cidden iyi bir kaynak de─čil. Black AlbumÔÇÖden itibaren thrash metal olan tek alb├╝mleri yok, d├╝z metal grubu i┼čte. Thrash denildi─činde akl─▒ma ┼č├Âyle bir ┼čey geliyor,

(Omar little) #4147

(Toprak Berkay G├╝ng├Âr) #4148

(Gazapkulu) #4149

Maynard James KeenanÔÇÖin sesi ile,APC ile ve ard─▒ndan tabii ki Tool ile tan─▒┼čmam─▒ sa─člayan b├╝y├╝l├╝ ┼čark─▒.

(Axl Rose Fanboyu) #4150

Hakl─▒.

(anon90941273) #4151

Dinledi─čimiz, sevdi─čimiz bu m├╝zikleri b├Âyle kal─▒plar-kategorilere sokmay─▒ ho┼č bulmuyorum. Salt farklar hari├ž punk da rocktur glam de post da hard rock da alternative indie rock da progressive rock da. Bir grup ┼čudur, en iyi ┼čark─▒s─▒ ┼ču t├╝rdedir gibi tart─▒┼čmalar bay─▒k geliyor. M├╝zik sekt├Âr├╝ne-alemine acayip yak─▒n biri de─čilim, enstr├╝man ├žald─▒─č─▒m da yok. Kendimce yeni gruplar ke┼čfedip dinlemeyi severim sadece. Ki┼čisel fikrim bu.

(K├╝r┼čad the Falcone) #4152

Ben pop-metali b├Âyle bir┼čey san─▒yordum.

Bu do─čru. Hatta KillÔÇÖem All d─▒┼č─▒nda ├Âncekiler de muadillerine nispeten yumu┼čak thrash say─▒labilir. Ben thrash sevmeyen ama Metallica seven biri olarak memnunum bundan. Sertse de All Nightmare Long gibi temiz sert olsun.

(sergen) #4153

(Alfie Solomons) #4154

(Yi─čit) #4155

(idk) #4156