Bu Aralar Ne Dinliyorsunuz ? 🎵

(Gökçe Yıldız) #4886

(Burak) #4887

(öğnkü) #4888

(Kid A) #4889

No alarms and no surprises, please.

(Umut) #4890

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #4891

(Sapere Aude!) #4892

(İbrahim Kaya) #4893

Dört dörtlük muazzam bir parça gerçekten.

(Berkay Küçük) #4894

Batman Annual #2’de tüm sayıyı etkisi altına alan Some Of These Days

Some of these days
You’ll miss your honey
Some of these days
You’ll feel so lonely
You’ll miss my hugging
You’ll miss my kisses
You’ll miss me, honey
When you go away
I feel so lonely
Just for you only
For you know, honey
You’ve had your way
And when you leave me
I know you’ll grieve me
You’ll miss your little honey
Some of these days

(öğnkü) #4895

Olm Batman Rebirth’ü çok övüyorsun beğenmezsem Berk’ten adresini bulup sana evdeki bozuk gitarımla dalacağım ha.

(Berkay Küçük) #4896

Ömrümde bu kadar kefil olduğum hiçbir şey yok galiba.
War Of Jokes and Riddles’ın finalini beğenirsin umarım :neutral_face::thinking::slightly_smiling_face:

(sergen) #4897

(Cem Ekiz) #4898

Kendi doğum günümü benimle aynı gün doğan bir başka yüce insanın söz ve besteleriyle kutluyorum bugün. Tam da bugünüme, daha doğrusu son birkaç ayıma uyan bir şarkı High Hopes. David Gilmour sen çok büyük bir insansın, benden önce senin doğum günün kutlu olsun :slight_smile:

(öğnkü) #4899

DGKO Gilmour başgan, Waters’cı müzikten anlamayan eziklere inat Gilmour bee.

(Cem Ekiz) #4900

Ben de Waters fanıyım ama üzerime alınmadım. İkisinin yeri ayrı :slight_smile:

(öğnkü) #4901

Nasıl da kendi kurduğu gruptan Waters’ı kovup da mis gibi albümler çıkardı ama :d

(Cem Ekiz) #4902

İşin gerçeği, Waters’ın solo kariyeri Gilmour’unkine kıyasla mükemmel. Hele The Pros and Cons of Hitch Hiking tek başına yeter. Waters sonrası PF’e bakarsak, çok çok azdır güzel sayılabilecek şarkı. Hatta eğer o meşhur davaya baktığımızda Waters’ın The Wall kariyeri, özellikle Live in Berlin, Waters sonrası PF’in tamamından çok daha üstün geliyor bana. Hadi müzikal olarak geç, ekonomik olarak da böyle aslında.

Ama tartışmaya falan artık gerek olduğunu düşünmüyorum. Rick öldü, Nick arada ortaya çıkıyor ama genel olarak yok o da (ki PF’in bile en iyi davulcusu olamamıştı hiç malum), Roger başka kafalarda (en azından Bulgaristan’daki konsere gitmeyi çok istiyorum ama para yok :frowning:), David’in ise son işini, Live in Pompeii’yi hiç ama hiç sevmedim. O efsanevi Pompeii konserinin kafasıyla şimdikinin zerrece ilgisi yok. Yapılmasına üzüldüm açıkçası. Ama çılgın adamlar bunlar sonuçta. Hepsi böyle.

Ha bak bir de şey var şimdi aklıma geldi: Early Years gayet mükemmel ve baya pahalı fiyata baktığında. Adamlar parada ortaklar en azından :slight_smile:

(öğnkü) #4903

The Division Bell > The Wall

Bunun aksini düşünenin müzik zevkinden şüphe ederim. Sırf Waters’ın kanser vokali yok diye bile Divison Bell önde zaten, ama onun dışında müzik genel olarak çok daha üstün.

(Cem Ekiz) #4904

Buna cevap verip bir tartışma başlatmak istemiyorum. İyiyi oynamanın dayanılmaz hafifliği :slight_smile: Yoksa The Wall’a laf eden insanların kurşuna falan dizilmesi gerek.

(öğnkü) #4905

The Wall genel olarak baktığında kötü bir albüm değil zaten ama çok vasat bir Pink Floyd albümü.