Bu Aralar Ne Dinliyorsunuz ? 🎵

(İbrahim Kaya) #4926

(Gazapkulu) #4927

Uzay ve bilimkurgu temalarını seven, garip ve tribal birşeyler denemek isteyenler için,
Vokalde ve davulda Brann Dailor var.

(öğnkü) #4928

Uzay ve bilim demişken

(Burak) #4929

(İbrahim Kaya) #4930

(.) #4931

(öğnkü) #4932

Ozzy Osbourne senin olmayan haysiyetine buradan çay söylüyorum güzel abim umarım acılar içinde ölürsün. Bu şarkılar 9’luk Sabbath şarkıları falan normalde ama adam 6’ya çekiyor tek başına.

(Gökçe Yıldız) #4933

(Umut) #4934

Hey, I’m your life
I’m the one who takes you there
Hey, I’m your life
I’m the one who cares
They, they betray
I’m your only true friend now
They, they’ll betray
I’m forever there

(Cem Ekiz) #4935

Tolkien Ensemble isimli mükemmel gruptan mükemmel bir eser. Tamamen Tolkien’in yazmalarından oluşan, Galadriel’in ağzından Namárië. Bu eser, aynı zamanda Quenya dilinde yazılmış en uzun şey.

Ai! laurië lantar lassi súrinen,
yéni únótimë ve rámar aldaron!
Yéni ve lintë yuldar avánier
mi oromardi lisse-miruvóreva
Andúnë pella, Vardo tellumar
nu luini yassen tintilar i eleni
ómaryo airetári-lírinen.

Sí man i yulma nin enquantuva?

An sí Tintallë Varda Oiolossëo
ve fanyar máryat Elentári ortanë,
ar ilyë tier undulávë lumbulë;
ar sindanóriello caita mornië
i falmalinnar imbë met, ar hísië
untúpa Calaciryo míri oialë.
Sí vanwa ná, Rómello vanwa, Valimar!

Namárië! Nai hiruvalyë Valimar.
Nai elyë hiruva. Namárië!

Not: Her ne kadar kendisinin sesi (pek tabi) pek güzel sayılmasa da isteyenler için Tolkien’in ağzından:

(Zalet Nenci) #4936

(Berkay Küçük) #4937

Bu yıl Akademi Ödülleri müzik konusunda oldukça verimli geçti bence. Hatta aday olmasını istediğim bir çok şarkı adaylık göremediler. İzninizle onları anmak istiyorum.

The Greatest Showman This Is Me ile adaydı ancak filmde en az This Is Me kadar bu şarkıyı beğendim.

Call Me By Your Name’de Sufjan Stevens’in müziğinin dokunduğu her an etkileyiciydi. Mystery Of Love’ın gerisinde kaldı sanıyorum bu şarkı herkesin aklında

Coco da herkesin yüzünü güldüren bir parça olduğuna eminim.

Michelle Pfeiffer devamını siz anladınız

Dan Stevens’i çok seviyorum öyle böyle sevmiyorum hatta Beauty and the Beast seneye çok iddialı girdi ama bekleneni adaylıklarda veremedi.

Kardeşim neden bu yıl Lego Batman’in hakkını yediniz ya!!

(Gazapkulu) #4938

Kullanılan vokal tarzını pek sevdiğim söylenemez ama bu şarkı baya hoş .Kendilerini nasıl tanımlıyorlar bilmiyorum ama illa kategorize edersem Space Black Metal tanımı baya uyuyor gibi.Ancak öyle bir alt tür var mı gerçekte hiç bilmiyorum valla.

(öğnkü) #4939

Grubun kendisini tanımlamakta kullandığı terim “Cosmic Atmospheric Black Metal”, bayağı yaklaşmışsın yani ahah.

(claude pure) #4940

Eskiden de severdim ama bir süre önce, sözleri daha da anlayarak dinlememi sağlayan şeyler yaşadım, daha da bağlandım.

( ◉) #4941

Şu şarkının ilk 15-20 saniyesini dinleyip yorum yapabilir mi biri?

1. dinleyişe kadar tek bir şey anlamadım yahu. Youtube otomatik geçiş ile geldi şarkı, şarkının dilini merak ettiğim için Youtube’a tıklamasam Ermenice falan zannedicem. Bende mi sorun var yoksa diksiyonu harbiden çok mu bozuk?

Bu arada devamına dinlemenize gerek yok, isminden belli şarkının hali.

( ◉) #4943

Ben sebep olduysam özür dilerim.

(Ferdi Turhan) #4944

Say your mine,
I heard you crying and I hope you stay this time
Give me some time
Well I heard you saying
That your heart is mine.

(İbrahim Kaya) #4945

(Gökçe Yıldız) #4946