Burger King ve Mc Donald's'ı yeriyoruz!

(deniz) #21

yerelim tabii ki yılda bi iki defa yemiyorum dersem yalan olur. gerçi ankara'da carl's jr var artık diğerlerine gitmeye gerek kalmadı

(Efe Tunçgenç) #22

Abiiii, Carl's Jr. Kentpark'a açılmış hazır bak, yıllardır bekliyordum iyi oldu. smiley

(Yiğit Berkay Gündoğmuş) #23

AnkaMall'da vardı uzak diye ağlıyordum. Abi ciddi misin? Kentpark mı? Hemen şura mı? Abi gözümden yaş geliyor bak! smiley

(Özgür Özüpek) #24

Friends & Burger ve Ohannesburger her türlü yer bu ikisini.

(Efe Tunçgenç) #25

AnkaMall'da çalışan eleman demişti bana 20sinde mi ne açılıyo kentpark'a diye, ben de aynı senin verdiğin tepkiyi vermiştim adama smiley

(Buğra Gören) #26

yani şimdi steak house'un hakkını yemeyelim. Mc'i yerebiliriz.

(Yiğit Berkay Gündoğmuş) #27

Yarın son iki finalim var sanırım, çıkınca da gidip bi kontrol edeyim; hem Avengers'a bi kere daha gideyim diyordum ya da Mad Max'a o da aradan çıkar. Çok mutlu oldum ya, umarım açıktır! smiley

(Yiğit Berkay Gündoğmuş) #28

Şimdi aynı kategoride olan iki burgeri ele alalım;

Big King Extra: Ekmek köfte ekmek köfte ekmek.
BigMac: Ekmek köfte ekmek köfte ekmek.

Bu ikisini aynı anda alıyor ve yiyorsun abi. Sonra neden McDonald's bu kadar iyi diye tartışırız. smiley
Ha Steakhouse konusunda haklısın, McDonald's'ın o kategori de bi burgeri yok sanıyorum, ancak genel bir kıyaslama da daha iyi olduğu düşüncesi vücudumda 90-100 kilo kadar bulunuyor.

Eskiden Burger King'in patatesleri çıtır değildi, alırdın böyle boynunu bükerdi "yeme beni" dercesine. Şimdi yenilediler, çıtır çıtır oldu ama bildiğin içi boş. Sünger gibi patates, oysa McDonald's'ınkinin kokusu bile yeter. Yine de dediğim gibi Carl's Jr. en birincidir.

(Uğurcan Erdem) #29

Gerekirse çayla simit ye, aç kal yine de fast food ürünlerinden bin kat iyidir. Bu çok meşhur fast food zincirlerinin birinde bir süre çalışan sınıf arkadaşımın tavsiyesiyle bu tip yiyecekleri kademeli olarak bıraktım. Ağzımın içindeki plastik tadı dışında hayatımdan hiç bir şey eksilmedi.

(Selda O.) #30

Dışarıdan yemek yiyeceğim zaman kriterim evde yapamayacağım bir şey olması. Taş fırında pide, kömür ateşinde pişmiş etli dürüm, tereyağlı iskender, tandır(yazınca başım döndü), midye, kokoreç gibi şeyler. McD.,ve B.King'e verdiğin parayla evde hamburgerin kralını yaparsın, gerçek et yersin. Kolonyalı mendilleri bile yok piüü expressionless

(Master Poster) #31

Lahmacun. (en az 20 karakter gerekli)

(Şule) #32

Seri üretiminde bir şanı şerefi olmalı. Bu iki markadan alacağıma gider aynı fiyata rock'n'rolla'dan 180 gr dana olduğunu düşündüğüm hamburgerini yerim. Patates sosu olayında iyiler gerçekten.

Burger ve menüsü olacaksa da Carl's JR.'ın Memphis'i hayal kurdurtuyor insana

(Jampol Papa) #33

Yemek yemeyi sevenlerin burgerden vazgeçebileceklerini sanmıyorum. Şahsen ben yiyip yiyip 90 kiloda kalan ve şu anda herhangi bir sağlık problemi yaşamayan birisi olarak burger yemeye bayılıyorum. 2 tane lahmacun yiyince kesiliyorum ama McDonald’s'tan 3 menü yiyince anca doyuyorum ki bu bana zevk veriyor. Yemek yemek benim hobim galiba.
Burger King mi McDonald’s mı sorusuna gelirsek, Çukurambar'da yaşayan birisi olarak tabii ki McDonald’s. Burger King bir buçuk saatte anca getirirken McDonald’s yarım saatten kısa bir sürede getiriyor siparişleri. Ve doğal olarak her şey çıtır ve sıcak oluyor, kolalar soğuk. Steakhouse'un neden bu kadar sevildiğini de anlamıyorum. Bir kere istedim hayatım boyunca ve ilk ısırışta ekmeğinden nefret ettim.

(The Hızır) #35

son zamanlarda iyice bozdular. hakikaten öyle, nerede o çocukluğumuzun çocuk menüsü oyuncakları...

(Batuhan Erarslan) #36

Yalnız ev yapımı yemeklerle, ya da evde yapılan hamburgerle karşılaştırmak saçma değil mi? İlki çok anlamsız zaten. Annemin yaptığı yemekle Burger King'in yeri çok ayrı. "o varken bu yenir mi" denecek konumda değil ikisi. İkincisi de evde yapılan hamburger hiçbir zaman öyle olmuyor, onu artık bir itiraf edelim lütfen. Hamburger yapan başka yerlerde daha lezzetlisini yapıyor olabilirler, o mümkün. Görmedim ama olabilir. Ama evde yapılan asla öyle olmuyor yani. Gordon Ramsay'le aynı evde falan yaşıyorsanız bilemem tabi.

(Batuhan Erarslan) #37

burger king'in en sağlam ürünü bence big king xxl, steakhouse whopper falan değil. whopper'ın ne olayı var zaten hiç anlayamadım şu ana kadar. steakhouse'u da beğenmedim ekmeği kötü bence de. mcdonalds'da da xxl'a karşılık olsa olsa double quarter pounder olur heralde ama xxl daha lezzetli.

(Ege Gediksiz) #38

Final dönemi sayesinde şu son 2 haftada 6 kere McDonald's yedim. Pişmanım mıyım? Asla. Doubleköfte Burger öl desin ölelim.

(Selin F.) #39

Bana hala Carls Jr. yedirmedin yiğitcim. seni kı-nı-yor-um.

(Cenker Karace) #40

İstanbul ve Ankara'da var..İzmirdede bekliyorum Carls'ı Jr. 2 tane sağlam avm açıldı biri burnumun dibinde 2 sinde yok üzülüyorum...:frowning:

Ara ara ufak kaçamaklar yapıyorum Mc ile ama Steakhouseların yanından geçemezler o ayrı...:stuck_out_tongue:

(Jesse Pinkman) #41

Arkadaş ortamıyla gidilmese aklıma bile gelmez.