Burger King ve Mc Donald's'ı yeriyoruz!

(Ali) #102

Hamburger olsa da yesek. Rahat 3 tane yerim şuan.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #103

Hamburger yemiyorum, tavuk yemiyorum, patatesi yersem evde yiyorum. Burger King ve MC Donalds ile pek alâkam yok. Hadi görüşürüz.

(fza) #104

Hangi sebzeleri seviyorsun?

(tulpar) #105

Çaktırmayın KFC yiyor.

(fza) #106

Acılı kanat ve bunu yedim. İyi geldi. Bu başlık tam tersi amaçla açılmış bence. Alttan alttan, en azından bende öyle oldu. :joy:

(Allons-y) #107

Ya tamam fastfood sağlıklı değil. Ama tadı çok güzel be. Siz hiç iki kişilik tavuk kovayı tüm soslarla birlikte gömdünüz mü? Bu dediğimi yapın beni anlarsınız.
Belirteyim 1,65 boyum ve 60 kilom var. Bence normalim.

(fza) #108

Zayıf olmak, sağlıklı olmak demek değil ne yazık ki.

(Allons-y) #109

İki haftada ya da haftada bir yersem peki?

(fza) #110

Bence makul.

(87) #111

geçen gün ankara - panora mcdonalds’da başıma gelen durumu anlatayım.

abi yiyoruz bunu, yapacak bir şey yok. mcdonald’s ise seçimim her zaman mcroyal olur. neyse, aldım menüyü, ilk ısırıkta etin koktuğunu fark ettim. doğrudan kasaya tekrar gittim, dedim böyle böyle, et kokuyor. ya pişmedi ya da bozuk.

elimden bir şey gelmez, etlerimizin hepsi aynı dedi.

yav arkadaş nasıl bir delisiniz siz? değiştirelim, özür dileriz ya da bakalım bir hemen satışı durduralım falan yok.

sanki her şey normalmiş gibi sipariş almaya devam etti.

bundan sonra herhangi bir mcdonald’s ürünü alırsam adam değilim.

(fza) #112

O şubenin salaklığıymış, en azından hamburgeri değiştirirlerdi genelde.

(biraz ekşın) #113

Her ne kadar kötü olduklarını bilsemde yemekten vazgeçemiyorum.Öğrencilik hayatım bu mekanlarda geçmekte.Bir de kolayı döküp heryeri yapış yapış eden insan benim.Galiba benim sakarlığımdan.

(imnotevensorry) #114

Saat geç ise beklemiş et vermişlerdir. Etlerin türüne göre belli bir bekleme zamanı var. Öğle saatlerinde hızlı bir sirkülasyon olduğu için sıkıntı olmaz ama gece vakti etlerden uzak durun. Çöpe atmak yerine müşteriye yolluyorlar.

Kısa süreli Burger King işimden öğrendiğim en önemli ikinci bilgi bu. En önemlisi ise asgari ücrete köpek gibi çalıştırmaları.

(Gazapkulu) #115

İskender,Tantuni,Kokoreç gibi yerel lezzetler varken McDonalds Burger King KFC gibi markalara para yedirmek çok gereksiz.Tabi yine biraz seçici olmak lazım ama AVM’lerde 1-2 marka haricinde epey kötü oluyor yemekler.
İlla hamburger yiyeceksem evde kendim yaparım yada ayda yılda bir kere dışarda yersem güzelinden yerim.
Mesela karaköyde heisenberg diye bir mekan var.Breaking Bad temalı isminden de anlayacağınız gibi.:slight_smile: 5-0 lira fazla veriyorsun mis gibi yemek yiyorsun.Mutlaka bir uğrayın derim.

(imnotevensorry) #116

Geçen Karaköy’de 50 lira verdim neredeyse. Tadı güzel ama psikolojik sağlıksızlığı paha biçilemez:(

(Gazapkulu) #117

1 Sene boyunca dışarda yemezsin işte hamburger falan :smiley:

(Emre Koyuncu) #118

Carls Jr. yiyin, otomatik bu ikisine de bir daha uğramıyorsun zaten.

(Allons-y) #119

17 yıldır işgal ettiğim dünya zamanının ez az 6 senesinde fastfood tükettim. BK,McDonals,Popeyes,Sbarro… Ve çok da duyarım senin başına geldiği gibi hazin durumları ama ben daha hiç yaşamadım. Ki eğer yaşarsam da akıllanmayıp hem beynimin" Babacım bak bunlar daha ucuz, paran cebinde kalır, kitap-dergi falan alırsın." lafına hem de midemin “Birader al şu hamburgeri, tavuğu, patatesi sosa bana bana yiyelim.” lafına uyup gene yerdim.

(Can Cenk KELEŞ) #120

Fabrikasyon yiyorsanız, ve bundan zevk alıyorsanız, kesinlikle tavsiye edilir. Ama… Eğer yediğiniz et veya tavuğun gerçekten et veya tavuk olduğuna inanıyorsanız kesinlikle tavsiye edilmeyen, patateslerinin patates değil sünger olduğu çok büyük iki FastFood markası… Üniversite öğrenciliğimin şu zamana kadarki 3.5 ayındaki nefretim; Yüzünüze BigMac ve Whopper kusmak istiyorum…

(Ercan Berber) #121

Mc Donalds yeni menü çıkarmış daba daba doy diye. Herhalde Burger King, McDonalds vsde yiyebileceğiniz en büyük burgere sahip, ilk defa ulan yarım bırakıp gitsem mi diye düşündüm. Baya büyük.