Captain Marvel Alpha Station Uzay Üssü 🌠 | #CarolCorps

(fza) #1749

Bence Bill Foster’ın filmin kötülerinden biriyle iş yapıyor olması twistti. Filmi izlemeden önce yardımcı olacak, hatta belki kostümü de giyer diye bekliyordum ben.

Janet’ın zihnen etkilenmiş ve artık kötü olduğu herkesin tahminiydi ve gerçek olsa bayat olurdu yine, evet.

Belki direkt Kreelerin çıkarlarını insanların önüne koyar ve Carol ile anlaşmazlığa düşerler. Carol da insanları korumak için savaşır onunla.

(meta) #1750

Olabilir. Nasıl olur emin değilim ama Jude Law’ın filmin belirli bir yerinde antagonist olacağını düşünüyorum. Böyle zengin kadrolu filmlerde neredeyse bütün karakterler aynı tarafta olmazlar genelde.

(fza) #1751

Kreelere kutsal bir bağ ile bağlı olması, sorgulamadan direkt işleri halletmesi vs gibi bilgileri okurken pek iyi olmayabileceği ihtimali gelmişti benim de aklıma.

(ahmet kara) #1752

Jude Law büyük ihtimal Yon-Rogg u oynuyor

(Şeyda Fırıncıoğlu) #1753

Captain Marvel Karakter Açıklamaları EW Dergisinden.

resimresim

(Kid A) #1754

Jude Law’un Mar-Vell’i oynadığına artık pek inanmıyorum. Şu resimde zaten net bir şekilde albay veya o denklikte bir rütbede olduğunu tahmin edebiliyoruz, Captain Marvel’ın yüzbaşı olduğunu varsayarsak.

Mar-Vell’ın Kree ordusunda yükseldiği en yüksek rütbe zaten yüzbaşılık, albay; yani colonel deyince aklıma gelen ilk isim direkt olarak Yon-Rogg.

Gelen açıklamalar da karakterin Mar-Vell olma ihtimalini resmen sıfıra indiriyor.

Mar-Vell var mı, nerede; ne yaptılar hiç bilmiyorum.

(G) #1755

Bu dediğin büyük ihtimalle doğru ve ben buna çok üzüldüm ;(

(Samet Yalçın) #1756

Merak ediyorum sizce Marvel ismi Mar-Vell olan birini o filme koyar mı? “Cap Marvel’ın da adında Mervel geçiyor ama you f** moron!” diye itiraz edebilirsiniz. Öncelikle lütfen birbirimize hakaret etmeyelim kırılıyorum (eheh). Bence Cap Marvel’ın bu kadar güçlü olması, hakkında bu kadar destansı şeyler söylemesinin bir sebebi de karakterin Marvel’ın güç gösterisi olması. Marka kendini karakterle özdeşleştirip en güçlü benim imajı veriyor. Öte yandan Mar-Vell sadece ismiyle markaya zarar verebilir düşünsenize alay eder gibi MAR-VELL :joy: yanlış anlamayın tamamen objektif konuşuyorum. Benim fikrim Jude Law karakteri Mar-Vell olsa bile isminin değiştirileceği yönünde. Lakabı olur olsa olsa. Ya da bakarsınız (mümkün mü bilmiyorum hiç hakim değilim Marvel’ın bu taraflarına) Feige yine lsd etkisinde olduğu bir gün (Mandarin Twisti’ne karar verdiği gün gibi) karakterleri birleştirme kararı vermiştir. Mar-Vell olarak başlayıp Yon-Rogg olarak bitirir hikayeyi. Alakasız konuşuyor olabilirim ama sadece geçen günkü A4 senaryosunu yazan reddit kullanıcıları seviyesinde fikir yurutme yaptım. Alaycı dilin kusuruna bakmayın bazen böyle deneysel şeyler yapabiliyorum.

(Boş İnsan) #1757

Orjinal çizgi roman karakteri.

(Samet Yalçın) #1758

Biliyorum karaktere saygım sonsuz. Zaten savage yorumun sebebi de bu biraz. Orjinal ve evet o isim o karakteri özel kılan şeylerden sonsuz saygı duyuyorum. Ama ne bileyim “Merhaba ben Cap Marvel, bu da Mar-Vell” diye bir replik yazıldığını düşününce ufak bir cringe gelmiyor değil onu belirtmek istedim.

(meta) #1759

Filmin direkt bir orijin anlatmayacağını biliyoruz. Burada üstünkörü ele almaktansa, ilerisi için saklıyor olabilirler karakteri. Phase 4 en kozmik phase olacak diyorlardı sonuçta. Fakat hala emin olmuş değilim. Mar-vell filmde olmasaydı bunu neden saklayacaklarını veya Jude Law’un karakterini neden açıklamayacaklarını pek kestiremiyorum.

(Samet Yalçın) #1760

Muhtemelen İnterstellar’daki Matt Damon etkisini yaratacak bir karakter olabilir diye düşünüyorum ben şahsen. Dost, akıl hocası, iyilerin en iyisi falanken aslında büyük komplonun kilit ismi gibi bir şey.

(Kid A) #1761

Captain Marvel titri, adamın adının Mar-Vell olmasından geliyor zaten, burada pek yadırganacak bir durum yok açıkçası. Dalga geçecek adam zaten “Utanmadan gidip firmanın ismini karaktere vermişler eheheheheh.” şeklinde geçer. Biraz yüksekten uçmuşsun gibi geldi bana :smile:

Carol güçlerini kazanırken Mar-Vell ile DNA’sı karışıyor bildiğimiz gibi. O sahnede Mar-Vell’a direkt olarak kill off çakabilirler gibi bir hissiyatım var şu an. Iron Man-Yinsen, Captain America-Erskine gibi. -Gerçi öyle bir şey olsa duyum da gelebilirdi casting ile ilgili, saklıyor olabilirler de tabii, bilemedim şimdi.- Marvel titrini alması da buna bağlanabilir bir noktada. Ancak karaktere yazık olur açıkçası. İyi bir ekran süresine sahip olmasını isterdim karakterin.

Ama tutup da her şeye rağmen Jude Law’ı Mar-Vell yapıp bir de Mar-Vell’i bir villain yaparlarsa üzülürüm ki bu toplara hiç ama hiç gireceklerini sanmıyorum. Bence Jude Law net Yon-Rogg ya da senin dediğin gibi Mar-Vell’in yerine geçen bir Skrull. Kesinlikle Mar-Vell değil.

(Berkay Küçük) #1762

Ben hep Carol’un çocukluğu hem de Mar-Vell ile olan usta çırak ilişkisini flashbacklerle filmin ana akışını tamamlayacak şekilde vermelerini isterim. Hatta bu flashbackler filmin en az yarısını kaplayacak içerik ve uzunlukta olsa ne kadar güzel olur. Carol’un motivasyonunu yeterince veremezlerse bence pek bir anlamı olmayacak bu filmin.

Bu filmin en çok buna ihtiyacı var çünkü

(GENERAL) #1763

cap marvel güçlerini mar vell den almış ve mar vell de hakkın rahmetine kavuşmuş

(Berkant) #1764

(Enes Çelik) #1765

Bu yazın aklıma şu soruyu getirdi, biz daha önce hiç “ismini şuradan almış” hikayesi izledik mi? Çizgi roman takipçileri buna bir yanıt bulabilir sanırım. Mesela Cap. Amerika, Iron Man ne bileyim bir Spider-Man ya da Thor çr’de ismini şöyle şöyle aldı diye anlatılıyor mu ve biz bunu MCU’da gördük mü? Ben filmlerde öyle bişey hatırlamıyorum, aynısını Cap. Marvel için de yapabilirler belki.

(Bahadır Doğan) #1766

Çr’de bilmiyorum ama MCU’da var. Iron Man filminde gazete Demir Adam lakabı takıyor Tony de filmin sonunda Ben Demir Adamım deyince öyle kalıyor. Kaptan Amerika ismi de savaşa katılmadan önce oynadığı müzikallerden kalma. Ant-Man , Spider-Man falan kendi koydukları isimler. E Thor’un da adı Thor zaten.

(Enes Çelik) #1768

Iron Man’i hatırladım şimdi, Thor zaten cepte. Spider-Man orijin islemedikleri için ismi nerden olduğuna dair hiçbir bilgi yok aslında. Antman de Hank Pym’den geliyor ve o da belli değil aslında.

Sonuç olarak çıkarımım şöyle benim, Spider-Man gibi orijin işlemeden gelecek Cap. Marvel, ustası (Hank Pym gibi) Mar-Vell de islenmeyebilir.

Bence mantıklı konuştum :joy:

(Hilal K) #1769

Size bir soru filmlerde Wanda’dan hiç Scarlet Witch diye bahsedildi mi? Ben düşündüm ama aklıma gelmedi hiç