Çizgi Dizi Akademisi - Avatar: The Last Airbender İzliyoruz #2

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #1

Malumunuz olduğu üzere, B:TAS’ı televizyonda izlemiş biz faniler, arc’sızlığının gazabına uğramış ve araya da Muhit’in belli bir kısmının iş aş dönemi girince Çizgi Dizi Akademisi’nin ilk etkinliği umulmaz bir yenilgiye maruz kalmıştı.
Ama bu yenilgi üzerine yıkılmadık!
Dürüst olmak gerekirse listeye bir shortcut yapıp, Avatar:The Last Airbender ile geri döndük.
p

Konusu:
Water. Earth. Fire. Air.
Bu elementler etrafında şekillenmiş dört ulus ahenk içinde yaşamlarını idame ettirmektedirler. Nitekim bu durum Endüstriyelleşmiş Ateş ulusunun saldırmasıyla tamamen değişir.

Yalnızca dört ulusun arasında köprü görevi gören Avatar onları durdurabilecek güce sahiptir.

Ama dünyanın ona en çok ihtiyaç duyduğu anda ortadan kaybolur.

Savaş öncesi dönemde bir iceberge sıkışmış Aang 100 yıl sonra kendini savaş tarafından sefalete sürülmüş bir dünyada bulur.

IMDb puanı: 9,2

Bu sefer tarih anketi biraz daha farklı olacak:
Tarih sınırlaması olmalı mı?

• Evet
  • Hayır

0 oylayan

(Gizem) #2

1.kaç bölüm?
2.süre olsun ama uzun olsun
3.b:tas’ı bir tek ben izledim herhalde halen bitmedi haftada 2-3 bölüm izliyorum :smile:

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #3

61 bölüm, her bölüm 20 dakika.

(Sapere Aude!) #4

Ben izleyeceğim, yarın başlarım.

(Gizem) #5

Bende izlerim büyük ihtimal

(.) #6

Artık kaçıncıya izleyeceğim bilmiyorum ama yeniden izleyeceğim için mutluyum.:heart_eyes:

giphy

tenor

(Geek Velet) #7

62 bölüm chibi shortları ile 66.

(Geek Velet) #8

Bundan sonra legend of korra konuşalım.

(Xibalba) #9

Aslında kaç aydır izlesem diye düşünüyordum, bu iyi denk geldi:) Bu akşam başlamayı düşünüyorum izlemeye :blush: Bence süre olsun ama bir aydan az olmasın…

(Gizem) #10

1.5 ay bile olabilir.vize haftası is coming

(Sapere Aude!) #11

Tarihi belirleyelim, o tarihten sonra konuşmalar başlar. Geç kalan hiç üzülmeden usul usul tartışmaya katılır. Kimse ‘‘Niye geç kaldınız?’’ demez herhalde.

Geç kalırsam diye şimdiden yolunu yapıyorum.

(Deniz) #12

Benim en sevdiğim çizgi seridir. Sizle birlikte baştan alabilirim :sunny:

Şimdilik gifimi bırakıp gideyim

Aang_(1)

(Berk Kaynak) #13

Zaten bütün başlıklarda öyle oldu. Benim aylar sonra katıldığım Kitap Kulübü başlığı olmuştu. Sonradan katılmakta sıkıntı yok yani.

(Salihalpo Anısına) #14

Güzel düşünülmüş bir başlık. Şimdiden herkese iyi seyirler. Su gibi aziz, toprak gibi bereketli, ateş gibi canlı ve hava gibi özgür olun :wave:

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #15

En iyi TV serilerinden biridir kanaatimce.

Bundan sonra Steven Universe başlığı açmayı düşünüyorduk, TLoK’tan kat kat daha iyi bir seridir.

Ama olur da onu da doğrularıyla, yanlışlarıyla konuşuruz.

(Geek Velet) #16

İlk iki sezonunu bilmem korranın ama son iki sezonu bence tatmin etmiştir insanları, en azından beni etti, kıraathaneye de yazdım düşüncelerimi

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #17

Son iki sezonunu özellikle sevmem. İlk sezonda bitmesi gereken bir seriydi.

(Gizem) #18

Şimdi süre işi ne olacak?

(Geek Velet) #19

Ben 3.sezonda sanki bir TLA havası oluşturdu, 4.sezonun ilk 4 bölümünde ise korranın o hallerini görmek çok keyifliydi.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #20

Bir kere retcon çeken bir seri, o yüzden canon dahi saymıyorum kendilerini. Ruhlar alemini hayvanat bahçesine dönüştüren, Tui ve La gibi iki kaliteli Ying Yang sembolizasyonu varken Raava ve Vaatu gibi iki klişeler klişesi karakter yazan, hayır bir de üstüne üstlük Avatar ruhunu retconlayıp yerine Raava’yı koyan, en sonunda da tumblr kitlesine gol atmak için sezonlar boyu heteroseksüel aşk üçgenlerini izlemek zorunda kaldığımız Korra’yı biseksüel yapan bir seri.
Kendi içinde güzel tabi, ama kesinlikle bir A:TLA klasmanında değil, uzağına bile yaklaşamaz.