Çizgi Dizi Akademisi - Avatar: The Last Airbender İzliyoruz #2

(fza) #202

Kesinlikle daha iyi olurdu. Klişeler her zaman kötü olacak diye bir kaide yok. Katara mı çekici? :joy: Aang ile olan zorlama ilişki kabul edilebilir geliyorsa, benim dediğimin çok daha oluru olması gerekiyor. Mai’nin çok bir özelliği de yok bence. Zuko ile olan ilişkileri olsa da olur, olmasa da olur seviyesindeydi. Ayrıca Katara ve Zuko’nun uyumu, Aang-Katara uyumundan çok daha fazla hissediliyordu. Özellikle annesini öldüren adamı buldukları ve final bölümlerinde.

@Truevoyageisreturn

Aralarında hiçbir çekim gözlenmeyen Aang ve Katara ilişkisinin, abla kardeş olarak verdiği histen birden öpüşmeye geçmesini(3 sezon boyunca “Aslında Katara da Aang’den hoşlanıyor be”, dedirtecek büyük bir şey gördüysek yazın.) iyi bulup da Katara-Zuko olayını istememeniz çok garip cidden. Fan service olsa ne değişir ki iyi işlendikten ve mantığa oturduktan sonra.

(Deniz) #203

Dizinin birtakım ilişki analizlerini içerir. Bu başlıkta bunları okumaya midesi kaldırmayan için uyarı olsun.

Ben hiç abla-kardeş gibi hissetmemiştim. Her ilişki belli başlı klişelere uygun gelişmek durumunda degil. Aang dizide de dalgası döndüğü üzere feminen bir karakter. Genç kızların hayalini süsleyen bir erkek olmaması ve esas kızla nefret aşk gerilimi değil en baştan beri sevgi ve şevkat üzerinden giden bir ilişkileri olması sıradışı geliyor bize. Ama yani, aşkın tek bir çeşidi yok. Bazıları sert değil yumuşak çocuk sever, bu kadar basit.

(fza) #204

Yumuşak çocuğu sevdiğini belli eder eğer seviyorsa, son ana kadar arkadaşıymış gibi davranıp, arada başkalarından hoşlanıp(bkz. Jet) sonra da en sonunda “Aaa, kötü adamı da yendik. Hadi o zaman, sana karşı bir şeyler hissettiğimi hiç göstermemiş olup arkadaşın gibi davransam da şimdi öpüşelim. Çünkü sen başrolsün ve ben de sevdiğin kızım”, şeklinde davranmaz. Bu kadar basit.

(fza) #205

Yumuşak çocuğu sevdiğini belli eder eğer seviyorsa, son ana kadar arkadaşıymış gibi davranıp, arada başkalarından hoşlanıp(bkz. Jet) sonra da en sonunda “Aaa, kötü adamı da yendik. Hadi o zaman, sana karşı bir şeyler hissettiğimi hiç göstermemiş olup arkadaşın gibi davransam da şimdi öpüşelim. Çünkü sen başrolsün ve ben de sevdiğin kızım”, şeklinde davranmaz. Bu kadar basit.

(Sapere Aude!) #206

Aslında ilginç bir şekilde Cave of Two Lovers bölümünde biraz hislerini gösteriyordu sanki. Durup dururken öpüşme muhabbeti açılıyordu.

(.) #207

Yok Katara çekici olduğu için de söylemedim :smile: Mai öyle kötü değil ya kız hiçbir bükücü özelliği olmamasına rağmen tek kişilik ordu gibi maşallah. Deniz’e katılıyorum ben de abla kardeş ilişkisi hissetmedim pek. Katara kendi abisine bile böyle davranıyor o da annesini kaybettiğinden dolayı deniyor, Toph ile de yaşıyor bu sorunu. Mizacı böyle desek :smile: Aang’in yanına başkasını yakıştıramıyorum, aynı şekilde Zuko’nun da.

(fza) #208

Demek istediğim, Mai’den karakter anlamında çok bir şey almadım ben. Onu destekleyecek kadar. Katara’nın mizacı şefkatli olması mı? Eğer onu diyorsan, tamam işte kızın mizacı o, Aang’e özel bir şey göremedim. :smile: Açıkçası ben de Aang’e kimseyi yakıştıramıyorum. Bence bekar olarak bitirseydi seriyi. Muhtemelen başka kadınlar olsa da zorlama gelecekti Aang’in çocuk gibi olması sebebiyle. Bu benim düşüncem.

@FordPrefect

Bu örneğin geleceğini tahmin etmiştim. Orada ki olay Aang’e özel değildi bence. Hatta eminim şu babası hapiste olan toprak bükücü çocuk olsa, Katara’nın bunu teklif etmesi o kadar bile sürmezdi. :joy:

(.) #209

Ama bekar takılsa hava bükücülerin soyu tükenirdi :sweat_smile:

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #210

Havabükücü ırzı düşmanı!

(Liquidman) #211

Last Airbender ve Korra arasında olanlar ile ilgili merak ettiğim birkaç şey var, çizgi romanları falan okuyan varsa spoilerlayabilir mi beni?

Aang nasıl öldü?
Sokka’ya ne oldu?
Zuko’nun annesi neredeymiş ne yapıyormuş?

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #212

Çizgiromanlarda ilk iki soru cevaplanmıyor ama Ursa’ya olanlar detaylı bir şekilde anlatılıyor, okumanı tavsiye ederim.

(fza) #214

Sanki sen forumun bir yerinde, olanları yazmıştın diye hatırlıyorum.

(Until the death do us part...) #215

Zuko’nun annesi meselesini anlatmasına anlatırım ama kesinlikle bizzat okumanı öneririm.

(Liquidman) #216

Peki okuyacağım :slightly_smiling_face:

(İbrahim Korkmaz) #217

@Berkmoon oku da biraz ağla :smiley:

(Deniz) #218

Olayı anlatan çizgi romanın adı The Search bu arada.

(Until the death do us part...) #219

Avatar serisinde olsam hangi karakter olurdum sizce :smile: bu tip karakter yakíştírma muhabbetleri hoşuma gidiyor.

Kendi kendime düşününce, Sokka falan olurdum sanırım.

(Deniz) #220

Sokka olabilir evet. Peki ben? :sunny:

(.) #221

Katara desem? Bence olabilir. Peki ya ben ben :smile:

(Deniz) #222

Galiba evet. Sen ateş ulusundan cool birisin. Mai olabilir.