Çizgi Roman Tavsiye Başlığı

(Doğan) #1110

X-Men'in First Class hikayelerinden başlamak istiyorsan Essential Classic X-Men ciltlerinden başlamalısın. İlkleri barındırmalarından ötürü orijinal, ancak oldukça sıkıcı ciltlerdir. 75'teki Giant-Size X-Men ile Chris Claremont Stan Lee'den devralıyor kalemi ve Storm'lu, Wolverine'li X-Men ekibinin hikayeleri başlıyor. X-Men'i en başından beri takip etme gayen yoksa Claremont hikayelerinden başlamak doğru olur, X-Men'in en iyi ve kült hikayeleri Claremont'un imzasını taşıyor çünkü. Eğer kronolojik olarak değil, hikaye sırası olarak ilerlemek istersen de X-Men: Season One ya da X-Men: Children of the Atom'u külliyata başlangıç olarak okuyabilirsin. Eğer daha da geri gitmek istiyorsan ilk olarak, Erik'in Nazi kamplarındaki hayatının anlatıldığı Magneto: Testament'ı okuyabilirsin.

(Cenker Karace) #1111

Hey Buttheads....Make like a tree and read....:smiley:

(Ataberk ) #1112

Giant Size X-Men ile başlayan Claremont dönemini gözüme kestirdim ancak yazdıklarından bulabildiklerime bakacağım.Magneto hikayeleri güzel olur gibi geliyor.

Giant Size X-Men ve Uncanny X-Men #94 ile başlarım dedim.X-Men Klasik Türkçe Basım Uncanny X-Men #120 ile başlıyor ve ben de Türkçe basıma yetişirim diye düşündüm.Arasındaki sayıları internette araştırıyorum ancak bulmak baya zor olacak gibi çünkü baya güvendiğim bir sitenin linkleri çalışmadı düzgün :disappointed:

(homofobik hesap lay lay lom) #1113

Yanlış bilmiyorsam Gerekli Şeyler basımı Klasik X-Men ciltleri X-Men'in ilgi çekici olmaya başladığı zamanlardan başlıyor zaten. Bence öncesi için o kadar kasmana gerek yok. Asırlık hikayeler yok bir çoğunda. Ilahi seviyede X Men bilenler dahi artık vikipedi filan karıştırarak tatmin oluyorlar.

(Doğan) #1114

Türkçe basımlar maalesef renksiz ve hikaye boşluklarına sahip. O nedenle hep İngilizce olarak gitmeni tavsiye ederim. Zaten bazı ciltler de yeniden basım olmadığı için tükenmiş durumda. Torrent eski sayılara ulaşmak konusunda en ideali.

(Ataberk ) #1115

Ben düzenli olmazsam baya rahatsız oluyorum o yüzden büyük ihtimal ingilizce olarak bütün sayılara ulaşmaya çalışacağım gibi duruyor.Tabii ki ulaşamadıklarıma viki karıştırıp öğrenerek devam edeceğim zamanlar olur.Teşekkürler yardımlarınız için :slight_smile:

(Kaan ) #1116

Dijital olarak çizgi roman satın almak için en uygun site hangisi ?

(NANANANANANA YARAMASA ADAM !) #1117

Süper kahraman ve fantastik öğeler olmayan polisiye veya gerilim turu cizgi roman onerebilecek olan var mi ? Dil olarak turkce veya ingilizce.

(homofobik hesap lay lay lom) #1118

Seyfettin Efendi'ye bakabilirsin. Devrim Kunter'in çizgi roman serisi.

(Oozaru) #1119

Comixology en iyisidir.

(Sinan Evyapan) #1120

ingilizce fasikül okumak istiyorum marveldan başlamak için hangi seriyi okumalıyım

(NANANANANANA YARAMASA ADAM !) #1121

Inhumansları konu alan en iyi çizgi roman serisi hangisi ? Tavsiye edebilecek olan var mı ?

(Oğuzcan Demir) #1122

Bana göre uncanny inhumans ile death of x hikayeleri cok güzel bazilari death of x xmem cizgi romani diyecek.
Bana gore inhumans terrign bulutunu acikliyorlar

(NANANANANANA YARAMASA ADAM !) #1123

Death ot X i okudum. IvX icin. Uncanny Inhumans'a bakacagim. Tesekkurler.

(Oğuzcan Demir) #1124

Inhumanslarin okadar cok cizgi romani yok zaten

(Fesleğen Kafa) #1125

Gerekli Şeyler'den çıkan Inhuman serisi nasıldır? Başlamak için iyi midir, almaya değer mi?

(Berk Sezer) #1126

Marvel Unlimited kullanan veya hakkında bilgisi olan var mı ?

(Emirhan) #1127

@EnkiTheFailBoy sen kullanıyodun galiba bir yardımcı olsana

(Kerem) #1128

Civil War II: The Oath çok ilginç olacağa benziyor.

(Berdan ) #1129

Aylık küçük bir meblayla tüm marvel eventlerine erişebilirsin ama ingilizce.